KOOLITEATER 2020

 

23.oktoobril toimub "Kooliteater 2020" põhikoolide kooliteatrite riigifestival!
Festivali saavad kõik otseülekandes jälgida lehelt: https://elektron.live/kooliteatrid.

Seekord korraldab festivali Eesti Harrastusteatrite Liit koostöös kunstirühmitusega eˉlektron ning seda on võimalik jälgida kahesuunaliselt veebistriimimisplatvormilt Elektron.live.

Festivali etendustele annavad tagasisidet Lennart Peep (TÜVKA lavastajaõppe õppejõud, vabakutseline lavastaja) ja Maret Oomer (õpetaja, kooliteatrite juhendaja ja harrastusteatri lavastaja).

 

Kooliteatrite festivalide traditsiooni looja Maret Oomer on 1998. aastal enne kooliteatrite riigifestivali Tartus kirjutanud järgmist:
"Minu jaoks on kõige ilusam ja põnevam sõna kooliteater. Ei tea, kas sellepärast, et kogu oma teadliku elu olen kooliteatriga tegelenud, või sellepärast, et pean inimese elus väga tähtsaks mõlemat osa sellest sõnas - nii kooli kui teatrit.
Mul on väga hea meel, et kooliteater on suutnud mitte ainult kestma jääda, vaid ka võimsalt areneda ja säilitanud ka oma geograafilisuse, nii et riigifestivalid toimuvad igal aastal Eestimaa eri paigus."

Olles möödunud aastakümnete jooksul toimunud paljudes paikades üle Eesti jõuab 2020. aastal kooliteatrite festival esmakordselt otseülekandes teie kõigi arvutitesse.

 

Tere tulemast festivalile!

FESTIVALI AJAKAVA!!!

kell 11:00 Konguta Lavalapsed / Tartumaa
Kristiina Jalasto "#kaotamindära", katkend lavastusest
Juhendajad Astrid ja Meelis Külaots
Tagasiside

kell 11:45 Kostivere Laste Teater / Harjumaa
Janika Sillamaa „ROKKIVAD DETEKTIIVID“
Juhendaja Kersti Laanejõe
Tagasiside

kell 12:40 Tallinna 32. Keskkooli 7.-9.klasside KOKK / Tallinn
"Kui mul oleks kuu" Olivia Saare ja Ira Lemberi luule põhjal
Juhendaja Eva Kalbus
Tagasiside

kell 13:15 Narva Laste Loomemaja teater–stuudio „16. komnata“ / Ida-Virumaa
Rudyard Kipling „Mowgli“
Juhendajad Olga ja Vitaly Katuntsev
Tagasiside

kell 14:10 Tartu Mart Reiniku Kool "Kärjelind" / Tartu
„Nukitsamehe stiiliharjutused“ Oskar Lutsu ainetel
Juhendajad Terje Käärik ja Ave Rüüson
Tagasiside

kell 14:45 Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja / Jõgevamaa
Ira Lember "Kui muinasjutud polnud enam moes"
Juhendaja Lianne Saage-Vahur
Tagasiside

kell 15:15 Rapla Vesiroosi Kooli teatristuudio „Ega Vist“ 6. klassi trupp / Raplamaa
„Kõik tahavad lennata“ Olivia Saare ja Ira Lemberi loomingu põhjal
Juhendaja  Krista Olesk  
Tagasiside

kell 15:50 Valga Põhikooli draamaring / Valgamaa
"Naeris" telesaatest „Uurali pelmeenid“ pärit sketš
Juhendaja Siiri Põldsaar
Tagasiside

kell 16:20 Pärnu-Jaagupi rahvamaja noorte näitering 5.-9. klassid / Pärnumaa
Jane Meresmaa-Roos „Sussid püsti“
Juhendaja Gerda Mölder
Tagasiside

Kooliteater 2020 ja õpilasetlejate riigikonkurss.

Õpilasetlejate riigikonkurss toimub 7.veebruaril 2020 Tartus.
Osalemiseks registreeruda hiljemalt 1. veebruariks 2020. a. 
Registreerimisel palume täita ankeet, mis asub aadressil http://bit.ly/2m6v0DA.
Konkursi info: Lea Sokman, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Juhend www.harrastusteatrid.org/opilasetlejate-riigikonkurss

Kooliteatrite riigifestivalid "Kooliteater 2020": 

Gümnaasiumi astme riigifestival 3.-5.aprill Paide. 
Keskastme riigifestival 20.-21.aprill Viljandi. 
Algklasside riigifestival mais, toimumiskoht veel lahtine. 

Palume teatada oma maakonnas toimuvate eelvoorude toimumise ajad

Eesti Harrastusteatrite Liidu büroosse 
aadressile This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
 

Parimad algklasside kooliteatrid on selgunud!

3.-4.maini toimus Tõrvas algklasside kooliteatrite riigifestivali „Kooliteater 2019 Tõrva“

Parimaid teatritegijaid tunnustas žürii koosseisus: Ugala teatri näitleja Janek Vadi, näitleja Karl Robert Saaremäe ja Vanemuise teatri dramaturg Anu Tonts

LAUREAADID

Kääpa Põhikooli algklasside näitering
„Tark ei torma“ (Kadi Kronberg aafrika muinasjutu „Kilpkonn muretse toitu“ aintel) juhendaja Kadi Kronberg

Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja 3.-4.klassi trupp 
„Podisevad pudrupajad. . . “ (K.Kanguri tekstide põhjal) juhendaja Lianne Saage-Vahur

Tartu Erakooli ja huvikooli HuviTera 1.-4.klassi näitering
„Üks teelusikatäis mett“ (E.Pärn „Kärje-Kärdi ja Mee-Meeli meeraamat“ dramatiseerinud Hedvy Tiitsmaa)
juhendajad Hedvy Tiitsmaa ja Anu Liiv

Teater-stuudio „16.komnata“ Narva Laste Loomemaja
„Käbi on kadunud“ (O.Manko) juhendajad Olga ja Vitaly Katuntsev

Haapsalu Noorte Huvikeskuse loovus- ja draamaring
„Telefonilood“ (G.Rodari, K.Rannik ja A.Suislep) juhendajad Anne Suislep ja Triin Reemann

NÄITLEJAPREEMIAD 
MARILEEN SAAR Õudne Nõid lavastuses „Päris jube jutt“ Kunda ÜG kooliteater
MARKKUS VAARMAN Korstnapühkija lavastuses „Valge ja must“ Viimsi laste näitetrupp Wilhelmiine 3.kl
HENDRIK VOITER Miilits lavastuses „Valge ja must“ Viimsi laste näitetrupp Wilhelmiine 3.kl
KATRE KALM Rebane lavastuses „Nähtamatu lugu“ Vastse-Kuuste Kultuurimaja laste näitering
KRISTJAN MESTILJAINEN Hunt lavastuses „Nähtamatu lugu“ Vastse-Kuuste Kultuurimaja laste näitering
GEIDI UUSTALU Harakas lavastuses „Nähtamatu lugu“ Vastse-Kuuste Kultuurimaja laste näitering
GLORIA KUUM Printsess Roosinupp lavastuses „Uhkus ajab upakile“ Tallinna Südalinna Kooli 3. klasside teatritrupp
KATARINA KALME Kuninganna lavastuses „Uhkus ajab upakile“ Tallinna Südalinna Kooli 3. klasside teatritrupp
BERIT BIENE Nõiatüdruk Iika lavastuses „Nõiatüdruk Iika tembutab“ Türi Põhikooli algklasside näitering 
VALLO MARTEN LILLIPUU Umba-tumbade pealik lavastuses „Nõiatüdruk Iika tembutab“ Türi Põhikooli algklasside näitering
KELLY RAUDLAM Väike Nõid lavastuses „Väike nõid“ Tõrva ANK „Hingevärvid“
MIRTEL NIINEMETS Naljanõid lavastuses „Väike nõid“ Tõrva ANK „Hingevärvid“
LAUREEN TEESALU Õppejuht/õpilane lavastuses „Digipöörane kool 2019“ Jõõpre Kool 3.-4.klass
LEHOLA VAARPUU lavastuses „Podisevad pudrupajad...“ Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja 3.-4.klassi trupp
TÕRU KANNIMÄE Telefonist Giovanni/väike hajameelne Giovanni lavastuses „Telefonilood“ Haapsalu Noorte Huvikeskuse loovus- ja draamaring
ELSA JOHANNA TALVISTU Ema/Kollamütsike lavastuses „Telefonilood“ Haapsalu Noorte Huvikeskuse loovus- ja draamaring
MILANIA IVANKIVA Vanaisa Mutt lavastuses „Käbi on kadunud“ Teater-stuudio „16.komnata“ Narva Laste Loomemaja
MATVEI PETROV Hallivatimees Hunt lavastuses „Käbi on kadunud“ Teater-stuudio „16.komnata“ Narva Laste Loomemaja
PILLERIIN RANDVER Hiiremamma lavastuses „Pöial-Liisi“ Abja kultuurimaja laste näitetrupp Chipolino

ERIPREEMIAD
Ansamblimängu eest lavastuses „Tark ei torma“ Kääpa Põhikooli algklasside näitering juhendaja Kadi Kronberg
Omaloomingu eest lavastuses „Kõik on võimalik“ Rapla Vesiroosi Kooli teatristuudio EGA VIST juhendaja Krista Olesk
Hea lavalise suhtlemise eest lavastuses „Nähtamatu lugu“ Vastse-Kuuste Kultuurimaja laste näitering juhendaja Irina Retkova
Lavalise liikumise eest lavastuses „Nõiatüdruk Iika tembutab“ Türi Põhikooli algklasside näitering juhendaja Marju Mei
Muusikalavastuse eripreemia „Pöial-Liisi“ Abja kultuurimaja laste näitetrupp Chipolino juhendajad Viive Niinemäe ja Ruth Mõttus
Õpetliku loomaloo eest lavastuses „Kass ja koer“ Käina kooliteater JÕNGERMANN juhendaja Tiia Korv 
Värvikireva kokkumängu eest lavastuses „Värvide kuningriik“ Põltsamaa Ühisgümnaasiumi 4a kl
Üksteist toetava kokkumängu eest lavastuses „Lumivalgeke ja seitse pöialpoissi“ Aakre Algkooli lastetater juhendaja Merle Kiissa
Kaasaegse teema tõstatamise eest lavastuses „Digipöörane kool 2019“ Jõõpre Kool 3.-4. klass juhendaja Helle Kirsi
Toreda nõialoo eest lavastuses „Väike nõid“ Tõrva ANK „Hingevärvid“ juhendaja Romet Piller 
Loomuliku lavalise tegutsemise eest lavastuses „Telefonilood“ Haapsalu Noorte Huvikeskuse loovus- ja draamaring juhendajad Anne Suislep ja Triin Reemann
Toreda kooliloo eest lavastuses „Päris jube jutt“ Kunda ÜG kooliteater 3.-5.kl juhendaja Natalie Neigla

Eesti Kooliteater tänab
ROMET PILLER
Tõrva Avatud Noortekeskus
Tõrva ANK „Hingevärvid“ 
EVE VALLISTE ja tema õpilased
Tõrva Gümnaasium
Tõrva vald
Eesti Kultuurkapital 
Eesti Harrastusteatrite Liit
Ugala teater
Saavaste&Loos mesi

Algklasside kooliteatrite riigifestival "Kooliteater 2019 TÕRVA"

Kooliteater 2019 TÕRVA

Tõrva Gümnaasium ja kooliteater Hingevärvid koostöös Eesti Harrastusteatrite Liiduga korraldavad 3.-4.maini  Tõrvas,  Tõrva Gümnaasiumis (Puiestee 1, Tõrva) 
algklasside kooliteatrite riigifestivali „Kooliteater 2019 Tõrva“.

Kooliteatrite riigifestivalid on alguse saanud juba 1982.aastast.  Kuna Tõrvasse ei ole festival kunagi jõudnud on seekord hea meel kohtuda Eesti parimate algklasside kooliteatritega Tõrvas. 
Riigifestivalile oodatakse 15 maakonna, Tallinna ja Tartu algklasside kooliteatreid. "Kooliteater 2019 TÕRVA"  algklasside kooliteatrite  riigifestivalil osaleb  17 kooliteatrit, 17 lavastusega, 14 maakonnast, Tallinnast ja Tartust. Festivalile on eelnenud maakondlikud kooliteatrite eelvoorud, kus valitakse huvitavamad lavastused riigifestivalile. Etendusi hindab ja analüüsib kolme liikmeline žürii koosseisus: Ugala teatri näitleja Janek Vadi, näitleja Karl Robert Saaremäe ja Vanemuise teatri dramaturg Anu Tonts!

Lastega teatritegemine koolis aitab mõista teatrit. Nad õpivad teatrikogemuse kaudu kunsti paremini vaatama. Olles ise laval mänginud saavad õpilased aru selle asja väärtusest, mida erinevad teatrid püüavad näidata. Inimeste käitumine, inimsuhete analüüs teatris – selle kaudu saavad õpilased teha endale peegeldusi, ise hakata kujundama oma käitumist, emotsionaalset intelligentsust.

Algklassides aga on kõige tähtsam mäng ise. Rõõm mängust ja koosmängust. Tõrvasse tulevad kokku 227 noort teatritegijat üle Eesti. Igas lavastuses on olemas see „miski“ mis loob uue teatriime.

Tulge teatrisse!

Festivali toetavad:

Eesti Kultuurkapital, Tõrva Vald, Ugala teater, Saavaste&Loos mesi,  Eesti Harrastusteatrite Liit. 

 

Parimad põhikooli kooliteatrid selgusid Otepääl.

26.-27.aprillini toimus Otepääl põhikooli kooliteatrite riigifestival "Kooliteater 2019 OTEPÄÄ".
Kooliteatrite festival tõi kokku 18 kooliteatrit ja 18 etendust.
Festivali lavastusi hindas ja analüüsis žürii näitleja Marika Palm, dramaturg Sven Karja ja kõneõppejõud Virko Annus, kes tõstsid esile järgmisi kooliteatreid, juhendajaid ja noori näitlejaid:
LAUREAADID 
„Õunapuu“ (Kersti Merilaas) Jõgeva Liblikapüüdja juhendaja Lianne Saage-Vahur 
„Emade salaelu“ Kadi Kronberg (B.Masini/A.Marais “Emade salaelu” ja Wimbergi luuletuste ainetel) 
Kääpa Põhikooli näitering juhendaja Kadi Kronberg
„Armastuse üldkoosolek“ M.Traat „Harala elulood“, „Uued Harala elulood“, „Vastsed Harala elulood“ ainetel ühislooming VÄIKE-KARLA juhendaja Jaune Kimmel
„Kandlane“ (Külli Ehastu) Tartu Waldorf Teater juhendaja Külli Ehastu 
„Peatus“ (Kalle Kõiv) Juuru Eduard Vilde Kooli näitetrupp juhendaja Kalle Kõiv
"4 pilti telefonist" Helju Rammo tekste on kaasajastanud Karmo Toome 
OLPG Amatöörrühm juhendaja Karmo Toome

NÄITLEJAPREEMIAD
MARTIN KAMPUS Jõgeva Liblikapüüdja
GRETE ALAVERE VÄIKE-KARLA
KARL FILIPP VARRES Tartu Waldorf Teater
EMILI KÜLAOTS Konguta Lavalapsed
LIIS JUGANSON Juuru Eduard Vilde Kooli näitetrupp
LAURA KAREN Juuru Eduard Vilde Kooli näitetrupp

ERIPREEMIAD

LAVALISE KOOSMÄNGU PREEMIA 
Kolga Kooli Kohal-olijad August Gailit, dramatiseering Terje Varul „Libahunt“ juhendaja Terje Varul
JÕÕPRE KOOLI 8. klass Knife/Parker/Kirsi „Alasti tõde õpetajatest“ juhendaja Helle Kirsi
23.a (selgituseks - Tartu Kesklinna Kooli 23.a lennu trupp) Riina Pauklin „Tööintervjuu“ juhendaja Riina Pauklin
Haapsalu Põhikooli näitering Siim Birk „Minu väike maailm“ juhendaja Siim Birk
Sillamäe Vanalinna Kooli teatr ART LINE Vladimir Pankov „Neopoznannõje Prišljondrõ” juhendaja Irina Parhomenko

Näitlejapreemia GETLIN JÕGI Salme Põhikooli 9. klassi näitetrupp

Pööraste sokikollide ellu äratamise eest lavastuses „Max ja sokikollid“ Kärdla Nukuteatri näitering juhendaja Kersti Ojasalu

Ilusa terviku preemia lavastusele "Suveunistus" Konguta Lavalapsed juhendajad Astrid Külaots ja Meelis Külaots

Eripäraste teatri vahendite eest lavastuses „Maria istutas õunapuu“ Ramsi Noortetoa teatritrupp Varjust välja juhendaja Ester Valk

Kõige tõsisema huumori preemia lavastusele „Ema, poeg ja arvuti“ MiniKungla juhendaja Siiri Põldsaar

Oluliste teemade tõstatamise eest lavastuses „Kooparahvas“ Põlva Kooli teatritrupp juhendaja Maia Punak

Oluliste teemade tõstatamise eest lavastuses „Pardipraad“ Reaalteater juhendaja Katrin Nielsen

Dramaturgia preemia 
KÜLLI EHASTU Tartu Waldorf Teater
KALLE KÕIV Juuru Eduard Vilde Kooli näitetrupp

Eesti Kooliteater tänab
Otepää Kultuurimaja Merilin Kirbits ja Merle Soonberg
Otepää Gümnaasium Kalev Aigro ja Virbi Kommusaar
Eesti Harrastusteatrite Liit
Eesti Kultuurkapital