16. Tudengite Teatripäevad

TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia üliõpilaste poolt korraldatud Tudengite Teatripäevad toimuvad Viljandis 16.-18. veebruaril.
Mängupaikadeks on kultuuriakadeemia must saal ning Viljandi Lennukitehas.
Üles astuvad kaheksa tudengite harrastusteatritruppi nii Eestist kui ka Soomest.
Eesti truppidest on laval TYYT, Ruutu10, T-Teater, Tartu Üliõpilasteater ja K-äng 2. Soomest tulevad kohale Helsinki Ylioppilasteatteri, Kellariteatteri ja Ilves-Teatteri.
Nagu tavaks on saanud siis noortele harrastusnäitlejatele annavad aruteluna tagasisidet etenduskunstide valdkonnas tegutsevad Kolm Tarka,
kelleks sel aastal on Vanemuise teatri draamanäitleja Kärt Tammjärv, näitleja Karl Robert Saaremäe ja NUKU teatri näitleja Kaisa Selde.
Lauäeval, 17. veebruaril, toimub Viljandi Lennukitehases Festivali Klubi, kus peo tõmbavad käima mitmekülgse muusikaga noortebänd Ol' Mill ja mõnusat vanakooli rokki armastav The Jingles.

Tudengite Teatripäevad on tudengitest koosnevatele harrastusteatritele suunatud festival, mis esmakordselt toimus 2003. aastal ning sellest alates on Viljandi Kultuuriakadeemia üliõpilased seda korraldanud iga aasta veebruarikuus.

Täname festivali toetajaid Viljandi linn, Eesti Kultuurkapital, Hasartmängumaksu Nõukogu, Eesti Harrastusteatrite Liit.

Tänavu aasta on etendused kõigile tasuta!

Lisainfo festivali kohta leiab Tudengite Teatripäevade kodulehelt: http://tudengiteteatripaevad.ee/ ja Facebookist: https://www.facebook.com/ttpfestival/

Peakorraldaja Kadri Kabanen
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
+372 59017966

Pressijuht Margus Christopher Kalda
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
+372 5026620

Tudengite Teatripäevad toimuvad juba 15. korda!

TÜ Viljandi kultuuriakadeemia üliõpilaste korraldatav festival toimus 17.-19. veebruaril 2017 Viljandis  juba 15. korda.

Etendusi hindasid Kolm Tarka ehk teatriprofessionaalidest žürii. Sel aastal olid tarkadeks Ragne Veensalu, Vallo Kirs, Erki Aule. Juubeliaastal käisid külas Helsingi Üliõpilasteater, Kellariteatrit, ZONA trupp Lätist, improgrupp Ruutu10, Tallinna Ülikooli Üliõpilasteater TYYT, Tartu Üliõpilasteater, TÜ Pärnu Kolledži tudengitrupp K-äng2, Polygoni Teatrikool ning Tallinna Tehnikaülikooli tudengiteater T-teater.

Kolme Targa auhinnad 2017. aastal:

Muusikalise kujunduse ja ja publikuga vahetu suhtlemise eripreemia: Helsingi Üliõpilasteater

Maailmaparandamise eripreemia: Helsingi Kellariteateri

Viisaka innovatsiooni eripreemia: ZONA

Parim tantsija publikust: Alvin

Impro järelkasvu eripreemia: Ruutu10

Püändi eripreemia: K-äng 2

Geomeetriline eriauhind "Pea kastist välja": Tartu Üliõpilasteater

Publiku lemmikuks kuulutati T-Teater

PROGRAMM

Reede, 17.02
Black Box:
17.00 AVAMINE
17.45 TYYT: Linnar Priimäe Üliõpilasteater  “Caesari surm” 
19.15 K-äng2 “Will” 

Laupäev, 18.02
Black box:
11.00 Helsingi Üliõpilasteater “XL”
17.30 T-Teater “Krabatimäng” 
Lennukitehas:
14.00 ZONA project “Project - 24 hours” 
15.30 Ruutu10 õpilased “Kaks improvisatsiooni” 

Pühapäev, 19.02
Black box:
11.00 Helsingi Kellariteateri “The last children of the first world” 
15.30 Tartu Üliõpilasteater “KH kood ehk Kaspar Hauseri juhtum”
17.00 LÕPETAMINE

 

Kontakt: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Instagram: @tudengiteteatrip2evad
Fb: /ttpfestival
Snapchat: @tteatripaevad

http://www.kultuur.ut.ee/et/teatripaevad

Tudengite Teatripäevad tähistab 15. sünnipäeva

TÜ Viljandi kultuuriakadeemia üliõpilaste poolt korraldatud Tudengite Teatripäevad toimuvad Viljandis 17.-19. veebruaril. Sel aastal täitub 15 aastat esimesest festivalist. Mängupaikadeks on kultuuriakadeemia must saal ning lennukitehas, kus üles astub kaheksa tudengite harrastusteatritruppi nii Eestist kui ka kolmest naaberriigist: Soomest ja Lätist.

Eesti truppidest on võimalik laval näha  T-Teatrit, Tartu Üliõpilasteatrit, Ruutu10,Linnar Priimäe üliõpilasteatrit ning K-äng 2. Soomest tulevad kohale Helsinki Ylioppilasteatteri ja Kellariteatteri. Lätist ZONA.

Traditsiooniliselt annavad noortele harrastusteatrilistele etenduse järel avaliku aruteluna tagasisidet etenduskunstides tegutsevad Kolm Tarka, kelleks sel aastal on Von Krahli näitleja Ragne Veensalu, lavastaja Erki Aule ning Ugala näitleja ja lavastaja Vallo Kirs.

Lauäeval, 18. veebruaril, toimub Viljandi Lennukitehases Festivali Klubi, kus kõrvadele teeb pai Viljandi rokipunt Lights on the Ceiling, kes oli ka Noortebänd 2015 finalist. Peo tõmbavad käima küttebänd, DJ+trummid, Impluvium. Lisaks astub DJ-na üles Ugala näitleja Rait Õunapuu.


Tudengite Teatripäevad on tudengitest koosnevatele harrastusteatritele suunatud festival, mis esmakordselt toimus 2003. aastal ning on sellest alates on Viljandi kultuuriakadeemia üliõpilased seda korraldanud iga aasta veebruarikuus. Täna toimub festival juba 15. korda.

 

Täname festivali toetajaid Viljandi linn, Eesti Kultuurkapital, Hasartmängumaksu Nõukogu.

Lisainfo festivali ja piletite kohta leiab Tudengite Teatripäevade kodulehelt: http://tudengiteteatripaevad.ee/ ja Facebookist:https://www.facebook.com/ttpfestival/?fref=ts

15. Tudengite Teatripäevad

17.-19.veebruar 2017 TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias 15.Tudengite Teatripäevad

A-Festival V

Sellel aastal, 13.-16. oktoobrini toimub Tartus rahvusvaheline sõltumatute ja üliõpilasteatrite A-festival viiendat korda. 
Tänavusel A-festivalil osalevad teatrid Leedust, Venemaalt, Poolast, Ukrainast, Itaaliast ja Soomest, kes mängivad neljal päeval kahel laval - Genialistide klubis ja Tartu Üliõpilasmajas. 
 
13.10 FESTIVALI AVAPÄEV
18.00 EESTI 
"Ümberringi võimalik on jumal“
Koht: Tartu Üliõpilasmaja (Kalevi 24) 
Kestvus: 80 minutit
Festivali avab meie oma lavastus, mis räägib loo peatuks jäänud mehest, kes konnates siinse ilma ja teispoolsuse vahel üritab leida lahendust aja suurele saladusele. 
 
20.30 UKRAINA 
„Wicked Performance“
Koht: Genialistide klubis (Lai 37)
Kestvus: 90 minutit
Ukraina noorsooteater on ette võtnud Dostojevski romaani „Idioot“ ja loonud sellest midagi täiesti uut, midagi, mis on täiesti nende endi oma. 
 
14.10 
18.30 SOOME 
„Shoulder And Yours“
Koht: Tartu Üliõpilasmaja (Kalevi 24)
Kestvus: 30 minutit
Kes on kunagi su hinge puudutanud, ei lähe sul kunagi meelest ehk puudutuse igavikulisusest räägivad Tampere ülikooli noored näitlejad.
 
20.30 VENEMAA 
„Bernarda Alba Maja“.
Koht: Genialistide klubi (Lai 37)
Meie idanaabreid esindab dramaatiline ja kaunis tantsuteater Mouvement Theatre Studio Sankt-Peterburist, kes esitavad meile dramaatilise ja kauni loo armastusest endast.
Kestvus: 50 minutit
 
 
15.10 
14.00-16.00 BELGIA
Töötuba: Le Coqi teatrimeetod
Koht: Tartu ülikooli peahoone
Kõigile, kes tahavad ise teatritegemist õppida. Palun osalemisest teada anda meilile This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
 
18.30 POOLA 
„Under sole of the shoe“.
Koht: Tartu Üliõpilasmaja (Kalevi 24)
Kestvus: 45 minutit
Oma versiooni moodsa maailma armastusest, selle keerukusest ja elu enda kavalatest stsenaariumitest tuleb esitama Poola sõltumatu teater New Art Theatre.
 
20.30 LEEDU 
„Relation Chips“.
Koht: Genialistide klubi 
Kestvus: 45 minutit
Vilniuse ülikoolist tuleb külla Andrius Pulkauninkase kineetiline teater, kes esitavad tantsulise ja müstilise loo inimsuhetest, mõtetest, teadvusest, hirmudest ja tõelistest imedest.
 
 
16.10
16.00 EESTI
Krappi viimane lint
Koht: Tartu Üliõpilasmaja (Kalevi 24)
Kestvus: 50 minutit
Absurdiklassikasse kuuluva loo inimesest ja tema eksistentsist, tema olemise mõttest ja mõttetusest esitavad meile Vilde teatri näitlejad kodusest Eestist.
 
 
18.00 ITAALIA 
„To Ada, for Ada, through Ada…“
Koht: Genialistide klubi
Kestvus: 50 minutit
Festivali lõpetab Itaalia poliitiline teater Teatro Caverna Bergamost ,mis räägib loo ühest erakordsest, erilisest ja julgest naisest Ada Gobettist. Ja vastupidavusest. Ja kangelaslikkusest. Ja vabadusest.