„Jätkuvalt inglispärane...“

ingl02eelplakat_-_Gunnar_vasemägi
Category
Etendused
Date
14/03/2020 19:00
Venue
Pajusi Rahvamaja

„Jätkuvalt inglispärane...“
Pajusi Teater

Autorid: Eugene Scribe, Tarmo Kruus
Lavastaja: Tarmo Kruus
Kunstnik: Janne Vaabla
Valguskujundus: Made Ratassepp
Laval: Pajusi Teatri näitlejad

300 aasta jooksul võiks muutuda ju nii mõndagi. On rahvaid, kes vähemagi ajaga on ennast pärisorjusest vabasse riiki laulnud. Ja neidki, kes ühe režiimi alt teise või kolmanda, äkki isegi neljanda alla end elama on sättinud. Kõigist väiksematest ja suurematest sündidest ning lahkumistest rääkimata.
Ka õhtumaade üks aluskultuure Inglismaa on 300 aasta jooksul nii mõndagi näinud. Troonile on tõusnud üksteist kuningat või kuningannat, on osaletud 163 sõjas. Ära on joodud umbkaudu 1,8 triljonit tassitäit teed ja 59 briti muusikut on koju viinud prestiižseima muusikaauhinna Grammy. Ja koguni ühel korral on võidetud maailmameistritiitel jalgpallis.

Lavastus „Jätkuvalt inglispärane...“ külastab läbisegi ja üheaegselt kaht perioodi Inglismaa ajaloos, 18. sajandi algust ja 21. sajandi algust, ning küsib kõiki loetletud Grammysid ja teetasse kõrvale jättes küsimuse Inglismaa ja inglaste põhiolemuse kohta. On see muutunud või jätnud Inglismaa nagu ennegi ... jätkuvalt inglispäraseks? Nojah, ja ega Brexitist ei saa ka kohe kuidagi üle ega ümber.

 
 

All Dates

  • 14/03/2020 19:00