Püve Peetri riukad

KUULUTUS_väike_B2
Category
Etendused
Date
20/07/2019 19:00
Venue
Suislepa Rahvamaja park

Eesti Näitejuhtide Teatritrupp esitleb:
Püve Peetri riukad
A. Kitzbergi näidendi ja A. Liivese dramatiseeringu järgi

 

Eesti Näitejuhtide Teatritrupp on rahvuskultuuri kandev üleriigiline ühendus, kuhu kuulub käesoleval hetkel 32 harrastusnäitejuhti Eestimaa eri paigust.

Alates 1996. aastast igal suvel on Eesti Näitejuhtide Teatritrupp (ENT) korraldanud haridusprojekti harrastuslavastajatele ja -näitlejatele kuni 10 päevase suvekooli näol. Põhi rõhuasetus ENT töös on harrastusnäitejuhtide alg- ja täiendõppe korraldamine.

Järjepideva 22 tegutsemisaasta vältel on ENTi suvekoolides saanud erinevaid teatridistsipliine läbi praktikumi erinevate kutseliste lavastajate käe all üle 200 harrastusnäitejuhti ja -näitleja ning kohaliku publiku ette on toodud palju erinevaid suurlavastusi erinevate kutseliste lavastajate kaasabil. 

ENT on harrastusnäitejuhte ühendav organisatsioon, mis tagab Eesti maateatrite arengu läbi koolituse ja loomingulise tegevuse. Kui Eesti Harrastusteatrite Liit on Eestimaa harrastusteatreid ühendav liit, siis Eesti Näitejuhtide Teatritrupp on Eestimaa harrastusnäitejuhte ühendav ühendus. ENTi missiooniks on teatritegemise ergutamine ja arendamine oma tegevuse kaudu Eestimaa erinevais paigus. ENT suvekool toimub reeglina eelmistest suvekoolidest erinevas maakonnas või vallas.

Kuna August Kitzbergi näidendiga "Püve Talus" avati 1939. aastal Viljandimaal Suislepa Rahvamaja, siis on Eesti Näitejuhtide Teatritrupp otsustanud oma 2019. a. suvekooli õppematerjalina taaselustada selle A. Kitzbergi näidendi ja tuua algupärand "Püve Peetri riukad" 80 aastat hiljem Suislepa Rahvamajas uuesti lavale ning pakkuda pealtvaatajatele 80 aasta tagust meelelahutust.

Lavastaja: Jaak Allik
Muusika autor ja mentor: Peeter Konovalov
Kunstnik/kujundaja: Riina Andresen
Osades: Harrastusteatrite lavastajad ja näitlejad erinevatest Eestimaa paikadest.

Pilet 8€ / 5€. Müügil kohapeal ja Piletilevis.

 
 

All Dates

  • 20/07/2019 19:00
  • 19/07/2019 19:00