XIX Külateatrite festival toimus 2.-4.augustil Räpinas, Põlvamaal.

Festivalil osales 30 harrastusteatrit 31 lavastusega. Teatritegijaid kogunes Põlvamaale üle 200 harrastaja kõikjalt Eestist.

Suur tänu Räpina valla kultuurikeskusele, Räpina Aianduskoolile, Räpina Loomemajale ja Räpina Koduloo- ja Aiandusmuuseumile.
Aitäh Helje Põvvatile festivali suurepärase korraldamise eest.

Lavastusi vaatasid ja analüüsisid Katariina Unt ja Rait Avestik; Anneli Saro ja Karl Laumets; Margus Mikomägi ja Toomas Lõhmuste.

XIX Külateatrite festival 2019

Toomas Lõhmuste ja Margus Mikomägi tunnustasid nähtud lavastuste hulgast järgmisi harrastusteatreid ja teatritegijaid

Laureaadid:

Taritu Tubateater (Saaremaa)

Väino Uibo/Peter Karvaš "Mis juhtus Õllepruuli tänaval?" lavastaja Väino Uibo

Läsna Teater (Lääne-Virumaa)

Hella Wuolijoki „Niskamäe naised“ lavastaja Ene Pihol

Kolga T.Õ.N.N. (Harjumaa)

Elo Viiding "Hingelt ära"               lavastaja Terje Varul

Näitlejapreemiad:

AILI SALONG lavastuses „Mis juhtus Õllepruuli tänaval?" Taritu Tubateater
KATRIN PAJU lavastuses „Mis juhtus Õllepruuli tänaval?" Taritu Tubateater
LEA PALLON „Niskamäe naised“ Läsna Teater
RAIDO PARVE „Niskamäe naised“ Läsna Teater
KRISTJAN KAARJÄRV „Tiivarips“ Seasaare Teater
KAIT AIDNIK „Tiivarips“ Seasaare Teater

Žürii eripreemiad:

VÄINO UIBO oskusliku näitejuhitöö eest lavastuses „Mis juhtus Õllepruuli tänaval?"

LÄSNA TEATER eheda põhjamaise atmosfääri loomise eest lavastuses „Niskamäe naised“

TERJE VARUL üllatava vormitajuga naiste maailma loomise eest lavastuses „Hingelt ära"

AX TEATER julguse eest avada igavikuteemasid

SEE Teater järjepidevuse taastamise eest

Katariina Unt ja Rait Avestik tunnustasid nähtud lavastuste hulgast järgmisi harrastusteatreid ja teatritegijaid

Laureaadid:

Jõelähtme LavaGrupp (Harjumaa)
Andrus Kivirähk "Keiserlik kokk" lavastaja Maie Ramjalg

Margus Kobing (Tallinn)
Andrus Kivirähk „Aabitsa kukk“

Näitlejapreemiad:

MEELIS JUHANDI lavastuses “Pink” Salme Vallateater
PRIIT PÕLDMA lavastuses „Keiserlik kokk“ Jõelähtme LavaGrupp

Rollipreemiad:

HELLE VAGA rolli postitöötaja Aino eest lavastuses "Rong" Raasiku Lustiring
SANDER KRUUS rolli kodanik Peeter eest lavastuses "Rong" Raasiku Lustiring
HANNES TALI rolli Gunnar Ploom (Mart Jõul) eest "Tükike minust on osake sinust" Kärla Näiteselts
JÜRI TÕRU rolli kelner eest lavastuses "Tükike minust on osake sinust" Kärla Näiteselts

Žürii eripreemiad:

Partnerluse eest lavastuses „Armuke“ LendTeater
KAIDI KOPPEL JA KARL BUSSOV

Partnerluse eest lavastuses „Keiserlik kokk“ Jõelähtme LavaGrupp
ÜLO LOMP JA TAIMI SAARMA

MAIE RAMJALG lavastaja preemia

Anneli Saro ja Karl Laumets tunnustasid nähtud lavastuste hulgast järgmisi harrastusteatreid ja teatritegijaid

Laureaadid:

Must JaAm (Tartu)
Janno Puusepp "Leivi" lavastaja Janno Puusepp

EHH Teater (Abja, Viljandimaa)
Urmas Lennuk "Boob teab“ lavastaja Andres Linnupuu

Oomeriteater (Tallinn)
Jean-Luc Lagarce "Meie, kangelased" lavastaja Maret Oomer

Näitlejapreemiad:

MARGUS KOBING lavastuses "Meie, kangelased" Oomeriteater
SÖÖREN VANKER lavastuses "Meie, kangelased" Oomeriteater
KRISTI NURMSE lavastuses "Meie, kangelased" Oomeriteater
JANEK VARBLAS lavastuses "Teie ebaõnn on teie endi kätes" Palamuse Amatöörteater
ANNE-MAI TEVAHI lavastuses "Leivi" Must JaAm
TIIA KOKMANN-KONSAP lavastuses "Laudalüürika" Ruusa Näitemängu seltsing

Žürii eripreemiad:

HELI HIIEMÄE kõige kiirema teksti andja lavastuses „Mängime rõõmumäng“ Paide Huviteater
INDIRA VALGE ere suts lavastuses „Mängime rõõmumängu“ Paide Huviteater
ESTA SOKK JA HELGI HERMAN koloriitne duett lavastuses „Kastist välja“ Teater E.H.K.
SAUE VALLA MÄNGUTEATER teatraalse tüdrukute bändi eest lavastuses „Veel üks pilet“

Mari Möldre nimeline preemia.
Külateatrite festivalil annab välja Tabivere vallavalitsus ja volikogu Mari Möldre nimelise preemia.
Sellel aastal pälvis preemia ERKO SILD EHH Teaterist.

VILDE TEATRI preemia

Preemia väljaandjaks on MTÜ Vilde Teater.
Preemia antakse välja igal aastal Külateatrite festivalil.
Preemia antakse kollektiivile või üksikisikule juubeli puhul või pikaajalise ja viljaka töö eest Eesti harrastusteatri maastikul.
Sellel aastal pälvis Vilde teatri tänupreemia Maie Ramjalg.

Festivali toetasid Eesti Kultuurkapital, Eesti Harrastusteatrite Liit, Räpina Paberivabrik

 

XIX Külateatrite festival 2.-4.august 2019 Räpinas, Põlvamaal

Reede, 2.august 2019                                   
13:00 Ruusa Näitemängu seltsing (Põlvamaa)

Olev Anton "Laudalüürika" lavastaja Helje Põvvat (Räpina Kultuurikeskuse teatrisaal)

13:00 SEE teater (Haapsalu, Läänemaa )              
Andrus Kivirähk „Uljas Neitsi“ lavastaja Krista Kütt (Räpina Aianduskooli black-box)                                       

16:00 Teater E.H.K. (Tabivere, Tartumaa)
Galina Lavrinenko „Kastist välja“ lavastaja Esta Sokk (Räpina Kultuurikeskuse teatrisaal)

16:00 Taritu Tubateater (Saaremaa)
Väino Uibo/Peter Karvaš "Mis juhtus Õllepruuli tänaval?" lavastaja Väino Uibo (Räpina Aianduskooli black-box)

16:00 Margus Kobing (Tallinn)
Andrus Kivirähk „Aabitsa kukk“ (Räpina Loomemaja)

17:30 Tornimäe Näiteselts (Saaremaa)
Küllike Veede „Võõras mees majas“ lavastaja Urve Sepp (Räpina Kultuurikeskuse teatrisaal)

17:30 Must JaAm (Tartu)
Janno Puusepp "Leivi" lavastaja Janno Puusepp (Räpina Aianduskooli black-box)

17:30 Rainbow (Tartu)
Annely R. Kallo, Rein Annuk "Talumatu kainus" lavastajad Tiit Alte ja Rein Annuk (Räpina Loomemaja)  

19:00 Vilde Teater (Tartu)
Robin Hawdon "Sviit sünnipäevaks" lavastaja Janno Puusepp (Räpina Kultuurikeskuse teatrisaal)

19:00 EHH Teater (Viiratsi, Viljandimaa)
Urmas Lennuk "Boob teab“ lavastaja Andres Linnupuu (Räpina Aianduskooli black-box)

19:00 Salme Vallateater (Saaremaa)
Aleksander Gelman "Pink" lavastaja Maire Sillavee (Räpina Loomemaja)

Laupäev, 3.august 2019                              
10:00 LendTeater (Elva, Tartumaa)

Harold Pinter "Armuke" lavastaja Jaan Tooming (Räpina Kultuurikeskuse teatrisaal)

10:00 Palamuse Amatöörteater (Jõgevamaa)
Marite H. Bukaite, Lennart Peep "Teie ebaõnn on teie endi kätes" lavastaja Susan Kolde              
(Räpina Aianduskooli black-box)

11:30 Läsna Teater (Lääne-Virumaa)
Hella Wuolijoki „Niskamäe naised“ lavastaja Ene Pihol (Räpina Kultuurikeskuse teatrisaal)

11:30 Saue valla Mänguteater (Harjumaa)
Peter Quilter „Veel üks pilet“ lavastaja Virko Annus (Räpina Aianduskooli black-box)

11:30 Taritu Tubateater (Saaremaa)
Väino Uibo "Pihtimus" lavastaja Väino Uibo (Räpina Loomemaja)                           

13:00 Paide Huviteater (Järvamaa)
„Mängime rõõmumängu“ E.H. Porteri romaani "Pollyanna" põhjal dramatiseerinud Marju Lille
lavastaja Marju Lille (Räpina Kultuurikeskuse teatrisaal)

13:00 Tartu Maarjateater
Loone Ots "Jannseni juubel, ehk August Wiera tuleb Tartusse"
lavastaja Loone Ots (Räpina Aianduskooli black-box)                     

15:00 Kolga T.Õ.N.N. (Harjumaa)
"Hingelt ära" Elo Viidingu luule ainetel, lavastaja Terje Varul (Räpina Kultuurikeskuse teatrisaal)

15:00 Raasiku Lustiring (Harjumaa)
Eneli Sepp "Rong" lavastaja Helle Vaga (Räpina Aianduskooli black-box)

16:30 PadiseRahva Teater (Harjumaa)
Enn Vetemaa "Roosiaed" lavastaja Erika Kaljusaar (Räpina Kultuurikeskuse teatrisaal)                  

17:00 Wäike TantsuTeater MERI (Jõelähtme, Harjumaa)
Hans Christian Andersen "Võitmatu Tinasõdur" lavastaja Merike Kahu (Räpina Aianduskooli black-box)

18:00 Häädemeeste Huviteater (Pärnumaa)
Aire Koop „Seitse surmapattu“ lavastaja Aire Koop (Räpina Kultuurikeskuse teatrisaal)

18:00 AX Teater (Keila, Harjumaa)
"Juudas" Ain Kalmuse romaani ainetel dramatiseerinud Raivo Adlas, lavastaja Raivo Adlas
(Räpina koduloo- ja aiandusmuuseumi hoov. Vihma korral muuseumi saalis)

19:00 Jõelähtme LavaGrupp (Harjumaa)
Andrus Kivirähk "Keiserlik kokk" 1.vaatus, lavastaja Maie Ramjalg (Räpina Kultuurikeskuse teatrisaal)

19:00 Oomeriteater (Tallinn)
Jean-Luc Lagarce "Meie, kangelased" lavastaja Maret Oomer (Räpina Aianduskooli black-box)  

20:30 Pajusi Teater (Jõgevamaa)
Tarmo Kruus "... ja siis tuleb siia KUNINGAS!" lavastaja Tarmo Kruus (Räpina Kultuurikeskuse teatrisaal)

20:30 Viru-Nigula näitetrupp (Lääne-Virumaa)
„Farss isand Pathelinist“ lavastaja Alina Klimova (Räpina Aianduskooli black-box)

Pühapäev, 4.august 2019                                           
11:00 Alle-Saija Teatristuudio (Põlvamaa)

Eberhard Streul „Rekvisiitori tähetund“ lavastaja Ingrid Ulst (Räpina Kultuurikeskuse teatrisaal)

12:30 Kärla Näiteselts (Saaremaa)
"Tükike minust on osake sinust" Ray Cooney näidendi "Igaühele oma" ainetel, lavastaja Marika Paas
(Räpina Kultuurikeskuse teatrisaal)

12:30 Seasaare Teater (Viljandi)
Margus Vaher „Tiivarips“ lavastaja Margus Vaher (Räpina Aianduskooli black-box)    

     

XVIII Külateatrite festival toimus 10.-12.augustil Kärlal, Saaremaal.

Festivalil osales 34 harrastusteatrit 35 lavastusega. Teatritegijaid kogunes Saaremaale üle 300 harrastaja kõikjalt Eestist.

Lavastusi vaatasid ja analüüsisid Leila Säälik ja Tõnis Kipper; Külli Reinumägi ja Rait Avestik; Tiina Tegelmann ja Ingmar Jõela.

Suur tänu Kärla rahvamajale ja Saaremaa harrastusteatritele festivali suurepärase korraldamise eest.

XVIII Külateatrite festival 2018


Leila Säälik ja Tõnis Kipper tunnustasid nähtud lavastuste hulgast järgmisi harrastusteatreid ja teatritegijaid

Laureaadid:
Seasaare Teater
J.Puusepp "Missioon" lavastaja Janno Puusepp

Saaremaa Teater 
V.Uibo "Naised meeste maailmas" 1.osa Arstilkäik 2.osa Hõbepulm lavastaja Väino Uibo

Eriti kenasti mängisid naisnäitlejad:
Reet Raudsepp lavastuses "Missioon" Seasaare Teater
Ane Purgas lavastuses "Missioon" Seasaare Teater

Eriti kenasti mängisid meesnäitlejad:
Margus Möll lavastuses „Pasjanss" LendTeater 
Arvo Lamp lavastuses "Unistuste(k)andja” EHH-TEATER

Näitlejapreemiad:
Gerry Grünberg lavastuses "Vandekohus" - Tornimäe TUNGAL
Ingrid Holm lavastuses "Vandekohus" - Tornimäe TUNGAL
Kaidi Koppel lavastuses "Pasjanss" - LendTeater
Piret Dreimann lavastuses ꞌꞌSee, kes avab ukseꞌꞌ - "On 1 teater"
Jane Lumijõe lavastuses ꞌꞌSee, kes avab ukseꞌꞌ - "On 1 teater"
Rein Annuk lavastuses "Ärimehe poisipõlv" - Rainbow

Žürii eripreemiad:
Väino Uibo lavastuste „Pasjanss“ ja "Naised meeste maailmas" eest
Argo Juske lavakujunduse eest lavastustes „Kosilane Rakverest“ ja ꞌꞌSee, kes avab ukseꞌꞌ
Pärnu-Jaagupi Aleviteateri Rändtirtsud lavastusele “Minu ema on päkapikk” ebatavalise jõululoo eest.

Tiina Tegelmann ja Ingmar Jõela tunnustasid nähtud lavastuste hulgast järgmisi harrastusteatreid ja teatritegijaid

Laureaadid:
Kose näiteselts "Kikerdis"
"Nässu in memoriam" (J.Tuuliku "Kojusõit ainetel dramatiseerinud Maie Matvei) lavastaja Maie Matvei

Kolmas Voorus
J.Puusepp “Asemikud” lavastajad Kersti Sillaots ja Andres Linnupuu

Eriti kenasti mängis naisnäitleja:
Hilja Sikka lavastuses “Asemikud” - Kolmas Voorus

Eriti kenasti mängisid meesnäitlejad:
Marcus Ellervee lavastuses "Üle vee" - Väike Tantsuteater MERI 
Andres Õis lavastuses "Nässu in memoriam" Kose näiteselts "Kikerdis"

Näitlejapreemiad:
Leida Lepland lavastuses “Asemikud” - Kolmas Voorus
Ülle Sirila lavastuses „Sirena ja Victoria” - PadiseRahva Teater 
Margo Laine lavastuses „Sirena ja Victoria” - PadiseRahva Teater

Žürii eripreemiad:
Teatteri Wecando (Soome) lavastuse “Jussin syntymäpäivät” eest, lavastaja Anu Hytönen
Kärla näiteselts lavastuse „Maada“ eest, lavastaja Marika Paas
Abruka naistele lavastuses "Nässu in memoriam" - Kose näiteselts "Kikerdis"
Tarmo Kruus dramaturgia loomise eest lavastuses "Ehitame torni!" - Pajusi Teater

Külli Reinumägi ja Rait Avestik tunnustasid nähtud lavastuste hulgast järgmisi harrastusteatreid ja teatritegijaid

Laureaadid:
Salme Teater 
S.Mrožek "Suvepäev" lavastaja Jaanus Nuutre

Oomeriteater 
"Seitse samuraid" (T.Ojasoo, E.Sepmer “Seitse samuraid” ainetel) lavastaja Maret Oomer

Krabi Külateater 
M.Mürk “Piimäpukijutu” lavastaja Marje Mürk

Salme Vallateater 
U.Lennuk "Igavene kapten" lavastaja Maire Sillavee

Eriti kenasti mängis naisnäitleja:
Heidi Pähn lavastuses "Suvepäev" - Salme Teater

Eriti kenasti mängisid meesnäitlejad:
Kristjan Arunurm lavastuses "Suvepäev" - Salme Teater
Rainer Miller lavastuses "Suvepäev" - Salme Teater
Meelis Juhandi lavastuses "Igavene kapten" - Salme Vallateater

Näitlejapreemiad:
Joonatan Ants Laidus lavastuses "Kessleri viled" – Maarjalill 
Eliis Raaper lavastuses "Igavene kapten" - Salme Vallateater
Tiiu Vallimaa lavastuses “Kaks mängu linnapargis: potimäng ja ärtumäng” - Saue Seeniorteater 
Terje Menert lavastuses “Kaks mängu linnapargis: potimäng ja ärtumäng” - Saue Seeniorteater 
Eigi Tali lavastuses "Projekt Victoria" - Jõelähtme LavaGrupp
Toivo Prostang lavastuses "Põrunud aru õnnistus" - Taritu tubateater

Žürii eripreemiad:
Astra Põlma dramaturgia loomise eest lektoorium-lustmäng "100 vakka teatrisoola" - Vana-Vigala näitetrupp "Topelt-Kiiks”
Martin Rebane ja Tiit Tammesson tõetruu ideede lahingu eest lavastuses "Projekt Victoria" - Jõelähtme LavaGrupp

Mari Möldre nimeline preemia.
Külateatrite festivalil annab välja Tabivere vallavalitsus ja volikogu Mari Möldre nimelise preemia.
Sellel aastal pälvis preemia Eero Grahv Kärla näiteselts
VILDE TEATRI preemia
Preemia väljaandjaks on MTÜ Vilde Teater.
Preemia antakse välja igal aastal Külateatrite festivalil.
Preemia antakse kollektiivile või üksikisikule juubeli puhul  pikaajalise ja viljaka
töö eest Eesti harrastusteatri maastikul.
Sellel aastal pälvis Vilde teatri tänupreemia Maret Oomer.

XVIII Külateatrite festival 10.-12.august 2018 Kärlal, Saaremaal.

Külateatrite festival algab täna, reedel 10.augustil Kärlal, Saaremaal kell 12:00.
 
Festivalil 34 harrastusteatrit üle Eesti, 35 etendust, 4 mänguplatsi. 
Etendused toimuvad Kärla Rahvamajas, Kärla Põhikoolis, Kärla spordihoones ja Kärla kõlakojas. 
Seekord analüüsib ja annab lavastustele tagasidet žürii Tõnis Kipper, Leila Säälik, Rait Avestik, Külli Reinumägi, Tiina Tegelmann ja Ingmar Jõela. 
 
"Parem kirkalt elus läbi põleda kui keskpäraselt end elust läbi vedada."
(Voldemar Panso)
 
Külateatrite festival on suurimaid harrastusteatrite festivale Eestis. 
Traditsiooniliselt toimub festival igal aastal kindlasti Eestimaa erinevas paigas. 
Festival on võimalus jagada oma teatrikogemusi teiste truppidega, omandada uusi teadmisi ja rääkida teatrijuttu mõttekaaslastega. See on tunnustus nendele inimestele, kes leiavad põhitöö kõrvalt õhtuti aega ja tahtmist kogukonnale teatrikunsti jagada ja traditsiooni edasi kanda.
 
 AJAKAVA

REEDE, 10.AUGUST
12:00 AVAMINE
12:15 Taritu tubateater  
H. Raudsepp/V. Uibo "Põrunud aru õnnistus" lavastaja Väino Uibo (Kärla rahvamaja)
13:00 Rainbow
R.Annuk "Ärimehe poisipõlv" lavastaja Rein Annuk (Kärla kõlakoda)                       
13:45 LendTeater
V.Uibo "Pasjanss" lavastaja Väino Uibo (Kärla rahvamaja)
13:45 Väike Tantsuteater MERI  
M.Lehto "Keisri rebasejaht" lavastaja Merike Kahu (Kärla kõlakoda)
16:00 Vilde teater
J.Puusepp "Muinasjutt" lavastaja Janno Puusepp (Kärla rahvamaja)
16:00 Teater TRET            
E.Vilde "Kosilane Rakverest" grupitöö (Kärla kool)
17:30 Jõelähtme LavaGrupp
A.Mälk "Projekt Victoria" lavastaja Maie Ramjalg (Kärla rahvamaja)
18:00 Seasaare Teater
J.Puusepp "Missioon" lavastaja Janno Puusepp (Kärla kool)
19:00 Orezare    
G.Kordemets "Vanameeste suvi" lavastaja Piia Bergstein (Kärla rahvamaja)
20:30 Tornimäe TUNGAL
"Vandekohus" R.Rose "Kaksteist vihast meest" põhjal lavastaja Krista Kütt (Kärla kool)

LAUPÄEV, 11. AUGUST
10:00 Tornimäe Näiteselts
J.Viigi “Tühjad näpud” grupitöö (Kärla rahvamaja)
10:00 Kivi-Vigala Rahvamaja näitetrupp "Sõbra-Vägi"
O.Luts "Kapsapea" lavastaja Heli Lints (Kärla kool)
11:30 Saue Seeniorteater            
M.Seeder “Kaks mängu linnapargis: potimäng ja ärtumäng” lavastaja Virko Annus (Kärla kool)
12:00 PadiseRahva Teater           
A.Galin "Sirena ja Victoria” (eestindanud Margus Lepa 1977.a.) lavastaja Erika Kaljusaar (Kärla rahvamaja)13:00 Vana-Vigala näitetrupp "Topelt-Kiiks”
Lektoorium-lustmäng "100 vakka teatrisoola" lavastaja Astra Põlma (Kärla kool)
13:30 Teater E.H.K.          
N.Koljada "Kõikehõlmavalt" lavastaja Esta Sokk (Kärla rahvamaja)
13:30 Teatteri Wecando (Soome)            
U.Löfgren “Jussin syntymäpäivät” lavastaja Anu Hytönen (Kärla kõlakoda)
15:00 Väike Tantsuteater MERI 
J.Liiv "Üle vee" lavastaja Merike Kahu (Kärla rahvamaja)
15:00 Pärnu-Jaagupi Aleviteater Rändtirtsud      
A.Mägi “Minu ema on päkapikk” lavastaja Gerda Mölder              (Kärla kool)
15:00 Oomeriteater       
"Seitse samuraid" (T.Ojasoo, E.Sepmer “Seitse samuraid” ainetel) lavastaja Maret Oomer (Kärla spordihoone)
16:00 Pajusi Teater
T.Kruus "Ehitame torni!" lavastaja Tarmo Kruus (Kärla rahvamaja)
16:00 "On 1 teater"
N.Mirošnitšenko ꞌꞌSee, kes avab ukseꞌꞌ (tõlkija E.Sokk) grupitöö (Kärla kool)
17:00 Krabi Külateater   
M.Mürk “Piimäpukijutu” lavastaja Marje Mürk (Kärla kõlakoda)
17:30 Kose näiteselts "Kikerdis" 
"Nässu in memoriam" (J.Tuuliku "Kojusõit ainetel dramatiseerinud Maie Matvei) lavastaja Maie Matvei (Kärla rahvamaja)
17:30 Saaremaa Teater 
V.Uibo "Naised meeste maailmas" 1.osa Arstilkäik 2.osa Hõbepulm lavastaja Väino Uibo (Kärla kool)
18:00 Maarjalill 
L.Ots "Kessleri viled" lavastaja Loone Ots (Kärla spordihoone)
19:30 Salme Teater 
S.Mrožek "Suvepäev" lavastaja Jaanus Nuutre (Kärla kool)
19:30 Kolmas Voorus
J.Puusepp “Asemikud” lavastajad Kersti Sillaots ja Andres Linnupuu (Kärla rahvamaja)
21:10 EHH-TEATER          
D.Kwan, D.Scheinert, A.Linnupuu "Unistuste(k)andja” lavastaja Andres Linnupuu             (Kärla rahvamaja)

PÜHAPÄEV, 12.AUGUST
10:00 Karja mõisamaja nätering 
"Karja mõisa vaim" (J.Puusepp "Pajusi mõisa vaim" järgi kohandatud) lavastaja Krista Kütt (Kärla rahvamaja)
10:00 Kanepi harrastusteater     
T.Appelgren "Majakavahi tüdrukud" lavastaja Tuulike Mölder (Kärla kool)           
11:30 Salme Vallateater 
U.Lennuk "Igavene kapten" lavastaja Maire Sillavee (Kärla rahvamaja)
12:00 Kärla näiteselts     
J.Puusepp "Maada" lavastaja Marika Paas (Kärla kõlakoda)
13:00 Mokakobin
E.Kaljusaar "KÕRTS" lavastaja Eha Kaljusaar (Kärla rahvamaja)    
14:30 KaRakTer
S.Mrožek "Ulgumerel" lavastaja Aavo Soots (Kärla kool)
17:30 Lõpetamine

Etendused on kõigile tasuta!
 
 
 
Festivali toetavad: Eesti Kultuurkapital, Rahvakultuuri Keskus, Saare vald, Kärla Rahvamaja. 
 
Festivali korraldavad: Kärla Rahvamaja, Saaremaa harrastusteatrid ja Eesti Harrastusteatrite Liit
 

XVIII Külateatrite festival toimub 10.-12.augustil 2018 aastal Kärlal, Saaremaal