KOOLITEATER 2014

Gümnaasiumi astme riigifestival 11.-13.aprillil Viimsi, Harjumaa.

TARTU
Tartu Hugo Treffneri teatriprojektUNENÄOKLUBI2.5 "Šostakovitši 14.Unenägu"
lavastaja Jan Teevet

VILJANDIMAA
Karksi-Nuia noorteteater O "Elutants"
lavastaja Silvia Soro

VALGAMAA
Tõrva Avatud Noortekeskus Hingevärvid "Ise oled!" M.Algus
lavastaja Külli Alumäe

JÄRVAMAA
Paide Ühisgümnaasium "Mis siis kui . . ." ühislooming
lavastaja Marju Mändmaa

HARJUMAA
Viimsi KK KOKK "Igavus - suvagI" M.Seeder, E.Kalbus, KOKK trupp 
lavastaja Eva Kalbus

Viimsi KK näitetrupp "EKSPERIMENT"
Kompositsioon "Armastus on nagu..." Fr. Tuglase, A.H. Tammsaare, A.Kitzbergi, D.Kareva, J.Viidingu, J.Teeveti ja ühiste mõtete põhjal
lavastaja Külli Täht

Jüri Gümnaasium "Vaba valik" "Kas võidan või langen" ühislooming
lavastaja Rasmus Onkel

LÄÄNE-VIRUMAA
Rakvere Gümnaasiumi Teatriansambel "Meie küngas" omalooming
lavastaja Aili Teedla

Rakvere Gümnaasiumi Teatriansambel "Inferno" H.Rünk

IDA-VIRUMAA
Narva Täiskasvanute Kooli teatritrupp "Foku$" "Игра в куклы"  /Nukumäng/ M.Gusljankov  
lavastaja Aleksandr Rychkov

TALLINN
Tallinna 32. Keskkool „Good  Day and Good Luck" S.Pereitof ja T.Tamm
lavastaja Eva Kalbus

JÕGEVAMAA
Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja "Nagu teile meeldib" W.Shakespeare
lavastaja Lianne Saage-Vahur

RAPLAMAA
Riinimanda teatristuudio "Kuda mudu läheb?"
M.Jones "Kivid taskus" põhjal
lavastaja Valter Uusberg

LÄÄNEMAA 
Läänemaa Ühisgümnaasiumi  lavakunsti kursus "Väljamaale" ühistöö
lavastajad Mairi Grossfeldt, Annika Viibus ja Karel Rahu

PÄRNUMAA
Pärnu Kunstide Maja Rein Laose teatristuudio "Tutipidu" 
J.Emanuelssoni "Vaata, ma kukun" ainetel
lavastaja Rein Laos

SAAREMAA
Saaremaa Ühisgümnaasium Krevera “On aeg...” kompositsioon
lavastaja Rita Ilves

TARTUMAA
Rõngu rahvamaja näitering "Varuväljapääs" "Minu esimene"

autor ja lavastaja Mari-Liis Vanaisak

 

Keskastme riigifestival 25.-26.aprillil Pala, Jõgevamaa.

JÕGEVAMAA
Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja "Ma teile kirjutan . . ." A.Puškin
juhendaja Lianne Saage-Vahur

Puurmani laste näitering "Võlurätik" Fr.R.Kreutzwald/J.Ibragimov
juhendaja Keiu Kess

SAAREMAA
Orissaare Gümnaasium
juhendaja Mare Noot

LÄÄNE-VIRUMAA
Kunda laste näitetrupp Karoliine "Saare neiu toomine" E.Lönnroti ainetel
juhendajad Maarika Koks ja Natalie Neigla

VALGAMAA
Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuse sõnakunstiringi a-rühm
"Kui loomad räägiksid"
juhendaja Varje Scmidt

VILJANDIMAA
August Kitzbergi nim Gümnaasiumi teatristuudio "(kas) selline ongi elu"
juhendaja Mikk Kask

JÄRVAMAA
Paide Ühisgümnaasiumi näitetrupp “Meeleolu” “Ka nohik on inimene”
autor ja juhendaja Marju Mändmaa 

TARTU
Tartu Herbert Masingu Kool "Võlupadi" T.Kruus
juhendaja Tea Kõverik

RAPLAMAA
Kivi-Vigala Lavarebased "Päevalill" A.Sakse
juhendaja Eve Kärsna

HARJUMAA
Viimsi Kooli näitetrupp "Mina. Tema. Nemad." trupi omalooming
juhendaja Külli Täht

IDA-VIRUMAA
Narva Laste Loomemaja "Волшебник Изумрудного города" /Smaragdlinna võlur" I.Svobodina

juhendajad Olga ja Vitali Katuntsev

PÕLVAMAA
Põlva Ühisgümnaasiumi teatritrupp "Geeniuse päevik" M.Punak
juhendaja Maia Punak

TALLINN
Tallinna Rahvaülikooli teatrikool Improvisatsioonid Antoine de Saint-Exupéry "Väike Prints" teemadel
juhdendajad Maret Oomer  ja Helen Reitsnik

HIIUMAA 
Emmaste ANK näitering „Hakka või uskuma“ Raimond Kaugver
juhendaja Kaie Pranno 

VÕRUMAA
Pikakannu Huvikooli näitering “Vähem on rohkem“
juhendaja Kadi Kronberg

PÄRNUMAA
Jõõpre Põhikool  "Pöial - Liisi" H.C. Andersen
juhendaja Helle Kirsi 

TARTUMAA
Kuuste kool "Televusseri aeg" ühislooming
juhendaja Martin Sakur

 

Algklasside riigifestival 9.-10.mail Mõniste, Võrumaa.

VILJANDIMAA
Suislepa Kooli näitering "Kavalus"

JÄRVAMAA
Koeru Keskkooli 4.klassi näitering "Meie küla eided" (I.Jegis, R.Õunapuu)
juhendaja Rita Õunapuu

TALLINN
Tallinna Lilleküla Gümnaasiumi näitering "Bullerby lapsed" (A.Lindgren)
juhendaja Kadri Lepik 

JÕGEVAMAA
Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja "Õnnelaps" (P.Perkiö)
juhendaja Lianne Saage-Vahur

LÄÄNE-VIRUMAA
Rakvere Gümnaasiumi Sõnakunstiring 2a klass "Memme Musi" E.Kuus
juhendaja Jana Sillejõe

HARJUMAA
Kostivere Laste Teater noorem rühm "Trips, Traps, Trulli suvepäev" U.Leies
juhendaja Kersti Laanejõe

TARTU
Tartu Keskklinna Kool "Oh kooliaeg, oh kooliaeg"
Piret Raua jutu "Notsu, kes ei osanud röhkida" järgi
juhendaja Kristiina Tõnson

VALGAMAA
Tõrva Gümnaasium Pigilind "Kuningamäng"
Eno Raua "Kalevipoja" ainetel
juhendaja Eve Valliste

RAPLAMAA
Kivi-Vigala Näitlejahakatised "Maailma otsas" rühmatöö
juhendaja Eve Kärsna

IDA-VIRUMAA
Sillamäe Vanalinna Kool "Тук,тук,кто там?"  /Kop,kop,kes seal on?/ muusikaline muinasjutt M.Bartenev   
Juhendaja Irina Parhomenko

PÕLVAMAA
Mammaste lasteaia ja kooli 1.klasside näitering
"Kel ilusad mõtted on peas, sel heateod kui pärlid on reas" K.Normeti samanimelise näidendi ainetel
juhendaja Diana Pehk

LÄÄNEMAA Haapsalu Muusikakooli teatriklassi I kursus "Reisid Gulliveriga"
lavastaja Marina Sillaste 

HIIUMAA  Käina Gümnaasium „Vanasõna ei valeta“ Heljo Mänd 
juhendaja Tiia Korv

VÕRUMAA
Varstu Kultuurikeskuse laste näitering“ Kameeleon“ “Tedretäpilugu“
juhendaja Aili Vissel

TARTUMAA
Rõngu Keskkool "Juhtum ingliga" O.Zverlina
juhendaja Aino Kommisaar


 

SAAREMAA MINITEATRIPÄEVAD 2014

15. märts

12.30 Avamine

13.30 Paide ÜG Maski Taga (Marju Mändmaa) ühislooming “Vaimude jaam”

14.20 Orissaare G Mo-teater (Mare Noot) A. Beyeler “Kick ja Rush”

15.20 SÜG Kreisis (Sirje Kreisman) kirjade põhjal “Kildhaaval”

16.20 Haljala G (Eva Samolberg) E. Samolberg “The Morning Side of Love”

17.10 SÜG Krevera (Rita Ilves) kompositsioon “On aeg...”

17.45 Rakvere RG Karla (Tiina Kippel) J.Tätte motiividel “Lõhutud vaikus”

18.50 SÜG Krevera (Rita Ilves) J. Tuuliku ainetel “Tegevuspaik – Abruka”

19.50 Rapla Riinimanda Teater (Valter Uusberg) M. Jonesi põhjal “Kuda mudu läheb?”

 

16.märts

9.30  Väike-Maarja Noorte Teatriring (Tiina Rumm) J. Pulinovitš “Võitsin mina”

10.30 Rakvere LNNT (Tiina Rumm) L. Hübner “Creeps”

11.35 Viljandi G teatristuudio “Taavi” (Silvia Soro) grupitöö “Peatus”

12.35 Karksi Noorteteater “O” (Silvia Soro) D. Kareva/J. Rooste “Elutants”

13.35 H. Treffneri G Unenäoklubi2.5 (Jan Teevet) kompositsioon “Šostakovitši 14. unenägu”

14.50 Tallinna THK Protsess (Rainis Koppelmann / Kirke Pilliroog) A.A. Milne ainetel E. Nurmetu “Espitsjoon põhjapoolusele”

15.40 Jõgeva Liblikapüüdja (Lianne Saage-Vahur) W.Shakespeare “Nagu teile meeldib”

16.45 Tallinna Lilleküla G Kruvikeeraja (Andres Jakovlev) S. King “Carrie”

17.45 Rakvere G Teatriansambel (Aili Teedla) omalooming “Meie küngas”

18.40 Rapla ÜG Ega Vist (Krista Olesk) K.Ehini põhjal “Teekond Rõõmumereni”

20.30 Kabaree

 

17.märts

9.45  Viimsi KK KOKK (Eva Kalbus) ühislooming “Igavus – suvagI”

10.45 Jüri G Vaba Valik (Rasmus Onkel) R. Onkel “Kas võidan või langen”

11.30 H. Treffneri G Unenäoklubi (Jan Teevet/ Laura N Porovart) kompositsioon “FEAR of DISAPPEARANCE”

12.05 Tallinna 32. KK (Eva Kalbus) S. Preitof, T.Tamm “Good day & Good luck”

"TUULELAPSED 2014"

Betti Alverile pühendatud IX luulepäevad

24.-25. jaanuar Jõgeval

AJAKAVA

Reede, 24. jaanuar

12.00- LUULEPÄEVADE AVAMINE KULTUURIKESKUSES

12.45-13.30 ETENDUSED KULTUURIKESKUSES

LASNAMÄE ÜLDGÜMNAASIUMI NÄITETRUPP „ ET“  „ LOITSITUD LAEGAS“ ( LEENA LAULAJAINEN) JUHENDAJA JUTA TERAL

KUNDA LASTE NÄITETRUPP „ KAROLIINE“ ( ALGKLASSID) „ ÕNNELAPS“ ( J.ITKONEN, P.PERKIO) JUHENDAJA MAARIKA KOKS

ORISSAARE GÜMNAASIUMI MO-TEATER „ KAS SA OLED JUBA KUULNUD...? ( J.ITKONEN, K.KUNNAS JT) JUHENDAJA MARE NOOT

 

13.45-14.30-ETENUSED KULTUURIKESKUSES

JÕGEVA KOOLITEATER LIBLIKAPÜÜDJA ( 3.KLASSI TRUPP) „ ÕNNELAPS“ ( P.PERKIO) JUHENDAJA LIANNE SAAGE-VAHUR

TARVASTU GÜMNAASIUMI NÄITETRUPP „ KUTSUMATA KÜLALISED“ ( A.LIPPA, TUNDMATUD AUTORID) JUHENDAJA ANDRES LINNUPUU

JÕGEVA KOOLITEATER LIBLIKAPÜÜDJA ( 5.-6.KLASSI TRUPP) „ VIGURILOOD“ ( J. BRZECHWA) JUHENDAJA LIANNE SAAGE-VAHUR

 

15.30-16.30-ETENDUSED KULTUURIKESKUSES

KOLGA KOOLI KOHAL-OLIJAD ( 4.-6.KLASS) „ MINA“ ( M.CERNIKA) JUHENDAJA TERJE VARUL

LUSTIVERE KÜLASELTSI LUULERING „ MÕTE JA SÕNA“ „ LINNAKODU“ ( A.KIVI) JUHENDAJA MALLE TUUR

JÕGEVA KOOLITEATER LIBLIKAPÜÜDJA ( 7.-8.KLASSI) TRUPP „ TÄHED JUBA TAEVALAEL...“ ( NORRA LASTELUULE PÕHJAL)

VAIDA PÕHIKOOLI NÄITERING KILPLASED „ HÄMARA TANTSUD“ ( P.SAARIKOSKI, T.TRANSTRÖMER) JUHENDAJA KRISTIINA SUVI

SAAREMAA ÜHISGÜMNAASIUMI KREPUTLASED „ TROLL TURUL“ ( KOGUMIK „ VAIKIVAD TROLLID“) JUHENDAJA RITA ILVES

 

16.45-17.45-ETENDUSED KULTUURIKESKUSES

VIIMSI KOOLI EKSPERIMENT „ KUI PÜHKIDA UNUSTUSE TOLM EHK IGAÜHEL ON SELLISEID HETKI...( ERINEVAD AUTORID) JUHENDAJA KÜLLI TÄHT

KOLGA KOOLI KOHAL-OLIJAD ( 7.-9.KLASS) „ HETK ELUST ENESEST ( W. SZYBORSKA, B.ANDERSSON, B.ULVEUS) JUHENDAJA TERJE VARUL

RAKVERE GÜMNAASIUMI SÕNAKUNSTIRING, 5B KLASS „ LÕBUSAID VÄRSSE POOLAMAALT“ JUHENDAJA JANA SILLAJÕE

JÕGEVA KOOLITEATER LIBLIKAPÜÜDJA ( 9.KLASSI TRUPP) „ KA SAJA AASTA PÄRAST KORDUB SAMA KEVADE...( LEEDU 1950-NDATE „ LUULE“ PÕHJAL) JUHENDAJA LIANNE SAAGE-VAHUR

 

18.00-18.45-ETENDUSED JÕGEVA KULTUURIKESKUSES:

LAUISE PÕHIKOOL „ MA OLIN/OLEN LAPS ( M.REGOLA, Y.HASSAN)-JUHENDAJA HELGE MARIPUU

KUNDA LASTE NÄITETRUPP „ KAROLIINE“ ( KESKASTE) KATKEND E.LÖNNROTI „ KALEVALA“ PÕHJAL, JUHENDAJAD MAARIKA KOKS JA NATALIE NEIGLA

JÕGEVA KOOLITEATER LIBLIKAPÜÜDJA ( 9.KLASSI TRUPP) „ SEE, MILLEL POLEGI NIME...“ ( NORRA, ROOTSI JA TAANI NÜÜDISLUULE PÕHJAL)JUHENDAJA LIANNE SAAGE-VAHUR

 

Laupäev, 25.jaanuar

14.30 LUULEPÄEVADE LÕPETAMINE KULTUURIKESKUSES

Õpilasetlejate riigikonkurss ja "Kooliteater 2014"

Õpilasetlejate riigikonkurss 14.-15.veebruaril 2014 Kuressaare, Saaremaa.

"Kooliteater 2014"
Gümnaasiumi astme riigifestival 11.-13.aprillil Viimsi, Harjumaa.
Keskastme riigifestival 25.-26.aprillil Pala, Jõgevamaa.
Algklasside riigifestival 9.-10.mail Mõniste, Võrumaa.

"Väike Lava" Kundas!!!

„VÄIKE LAVA 2013“ Kundas, Lääne-Virumaal 18.-19.oktoober 2013.a.

SUUR KARU KAROLIINE
Tartu Kesklinna Kooli 4.b klassi "Päikesejänkud"
"Emade salaelu", lavastaja Kristiina Tõnson

Pikakannu Kooli näitering
"Kolm radokuu päivä", lavastaja Kadi Kronberg

 

Vohnja Lasteaed-Algkooli näitetrupp                                                                       
„Naksitrallid“, lavastajad Tiina Poopuu, Õnne Kiviperk ja Kaida Trujevtseva

 

VÄIKE KARU KAROLIINE                                                                                                
Albu laste näitetrupp                                                                                                                         
„Oma tütar ja võõrastütar“, lavastaja Mare Kabel

 

Rakvere Gümnaasiumi 2.a klassi sõnakunstiring                                                            
„Kavalus“, lavastaja Jana Sillajõe

 

Jõgeva kooliteater „Liblikapüüdja“ 5.-6. klassi trupp                                                            
„Mere taga, metsa taga…“, lavastaja Lianne Saage-Vahur

 

NÄITLEJAPREEMIAD
Karmen Sarap – Pipi Pikksukk lavastuses „Pipi Pikksukk“ (Kunda „Karoliine“)
Oskar Säärits – Juhmike lavastuses „Juhmikese seiklused“ (Jõgeva „Liblikapüüdjad“, 3. kl)
Laur Mägi – Nööbike lavastuses „Juhmikese seiklused“ (Jõgeva „Liblikapüüdjad“, 3.kl)
Marie Helene Saaver – Keefir lavastuses „Vapper Keefir“ (Rakvere Reaalgümnaasiumi 5.b kl)
Georg Sakrits – lavastuses „Mere taga, metsa taga…“ (Jõgeva „Liblikapüüdjad“, 5.-6.kl)

 

LAVASTAJAPREEMIAD
Kristiina Tõnson (Tartu Kesklinna kool)
Lianne Saage Vahur (Jõgeva „Liblikapüüdjad“)
Kadi Kronberg (Pikakannu Kool)

 

ERIPREEMIAD
Hea lavakujunduse ja suurepärase lavakõne eest
KONGUTA KOOLI 6. KLASS („Peidetud hõbedane aardelaegas“)

 

Ansamblilaulu preemia    Pipile, Tommyle ja Annikale
Lavastuses „Pipi Pikksukk“ (Kunda laste näitetrupp „Karoliine“)

 

Särava mängu ja leidlike lavaliste lahenduste eest
ALBU LASTE NÄITETRUPP („Oma tütar ja võõrastütar“)

 

 Vaimuka ja lustliku koosmängu eest
RAKVERE GÜMNAASIUMI SÕNAKUNSTIRING 2.a kl („Kavalus“)

 

 Muusikalise kujunduse ja toredate rollilahenduste eest                                          
TARTU MART REINIKU KOOLI NÄITETRUPP „KÄRJELIND“                            
(„Jutt jänesepojast, kes ei tahtnud magama jääda“)

 

 Hoogsa mängu ja hea värsi esitamise eest                                                                
ASERI KESKKOOLI NÄITERING „KIRDEKAD“ („Lõbus pere“)        

 

 Parima draamatrupi preemia                                                                                   
TARTU KESKLINNA KOOLI 4.B KL „PÄIKESEJÄNKUD“                          
(„Emade salaelu“)

 

 Väga hea muusikalavastuse eest                                                                            
VOHNJA LASTEAED-ALGKOOLI NÄITETRUPP („Naksitrallid“)

 

Kõrge lavakultuuri ja suurepäraste näitlejatööde eest                                  
PIKAKANNU KOOLI NÄITERING („Kolm radokuu päiva“)

 

Vanasõnade väärtustamise eest                                                                              
KÄINA GÜMNAASIUMI KOOLITEATER  („Vanasõna ei valeta“)

 

 „Karlsson Katuselt“ loo esitamise eest                                                                       
ABJA KULTUURIMAJA LASTE NÄITERING

 

Hea värssteksti esitamise ja poeetilise lavastuse eest                                        
RAKVERE GÜMNAASIUMI SÕNAKUNSTIRING 5.B kl („Pöial-Liisi“)

 

Improlavastuse eest
AEGVIIDU KOOLI NÄITERING (vanem aste) („Imekivi“)

 

 Uku õpetliku loo eest
AEGVIIDU KOOLI NÄITERING (noorem aste)
(„Uku paha uni“)

 

Vapra teksti esitamise eest
ALBERT KOSKOR (Aseri „Kirdekad“)

 

Ema rolli eest lavastuses „Imekivi“
MAARJA TOSIN (Aegviidu vanem aste)

 

 Laval olemise eest
KUNDA LASTE NÄITETRUUPP „KAROLIINE“ (vanem aste)                    
(„Kahekesi mättal“)

Read More: "Väike Lava" Kundas!!!