Õpilasetlejate riigikonkurss 2015!

13. veebruaril 2015 toimus Tartus vabariiklik õpilasetlejate riigikonkurss

Sel aastal toimus üle-eestiline õpilasetlejate riigikonkurss 13. veebruaril Tartus Dorpati konverentsikeskuses. Ürituse korraldajateks olid Tartu Hansa Kool, Tartu linna ja maakonna emakeeleõpetajate aineühendus koostöös Eesti Harrastusteatrite Liiduga.

Žüriisse kuulusid  Maarja Jakobson (vabakutseline näitleja), Kristiina Oomer (Eesti Harrastusteatrite Liidu tegevjuht), Lennart Peep (lavastaja), Tarmo Tagamets (Rakvere teatri näitleja), Anu Tonts (Vanemuise teatri dramaturg), Veikko Täär (vabakutseline näitleja).

Konkursil osales 46 õpilast kolmes vanuseastmes.

Žürii sõnul oli võistlus kõrgetasemeline,  parimateks tunnistati järgmised õpilased:

nooremas vanusegrupis (4.-6. kl)

grand prix Karl Kristjan Puusepp (Miina Härma Gümnaasium, juhendaja Mari Maimre);

I koht Greete-Liis Rünt (Käina Põhikool, juhendaja Tiia Korv);

II koht Georg Sakrits (Jõgeva Põhikool, juhendaja Lianne Saage-Vahur);

III koht Martin Vesberg (Saaremaa Ühisgümnaasium, juhendaja Rita Ilves);

eripreemia Kert Kronk (Sõmeru Põhikool, juhendaja Lea Salumets);

eripreemia Rita Razvarova (Jõhvi Vene Gümnaasium, juhendaja Snežana Masljakova);

keskmises vanusegrupis (7.-9. kl)

grand prix Jessica Agneta Kari (Viimsi Keskkool, juhendaja Eva Kalbus);

I koht Markus Jörgen Paapsi (J. Liivi nim Alatskivi Keskkool, juhendaja Kait Eiland);

II koht Rasmus Vendel (Aste Põhikool, juhendaja Monika Leepere);

III koht Alex Savolainen (Tartu Kivilinna Kool, juhendaja Annika Rebane);

eripreemia Denis Petrov (Tartu Variku Kool, juhendaja Ebe Tuvike);

eripreemia Sten Siirak (Jõgeva Põhikool, juhendaja Lianne Saage-Vahur);

vanemas vanusegrupis (10.-12. kl)

grand prix Igor Bronštein (Kohtla-Järve Järve Vene Gümnaasium, juhendaja Tatjana Kundozjorova);

I koht Oliver Issak (Hugo Treffneri Gümnaasium, juhendaja Tiina Pluum);

II koht Maarja-Liis Mölder (Põltsamaa Ühisgümnaasium, juhendajad Astra Tints ja Marika Nugis);

III koht Grete Lehemaa (Läänemaa Ühisgümnaasium, juhendaja Tiina Brock);

eripreemia Maria Pihlak (Saaremaa Ühisgümnaasium, juhendaja Rita Ilves);

eripreemia Markus Tiigimäe (Nõo Reaalgümnaasium, juhendaja Heily Soosaar).

Üritust toetasid Haridus- ja Teadusministeerium, Eesti Kultuurkapital, Tartu Linnavalitsus, Tartu Maavalitsus, Tartu Kultuurkapital, Eesti Harrastusteatrite Liit, kirjastused Greif ja Atlex, A. Le Coq, kommivabrik Kalev

Suur tänu korraldajatele!

 

Luulefestivali "TUULELAPSED" parimad.

Betti Alverile pühendatud X luulepäevad     TUULELAPSED 2015

LAUREAADID:

  • Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja (6.kl trupp) – juhendaja Lianne Saage-Vahur – „Poisid ja plikad“
  • Viimsi Keskkooli Eksperiment – juhendaja Külli Täht – „Maailm on päris, aga päris ongi mängult“
  • Saaremaa Ühisgümnaasiumi Kreputlased – juhendaja Rita Ilves – „Mis on see luuletaja luule?“
  • Orissaare Gümnaasiumi Mo-teatrike – juhendaja Mare Noot – „INETU“
  • Paide Ühisgümnaasiumi trupp MEELEOLU – juhendaja Marju Mändmaa – „Maria sünnipäev“
  • Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja (4.kl trupp) – juhendaja Lianne Saage-Vahur – „Mis sa seal teed?“

NÄITLEJAPREEMIAD:

Penno Pall – Lustivere Külaselts

Ingle Kürsa – Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja (6. kl trupp)

Daniel Aganitš - Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja (6. kl trupp)

Hart Saksniit – Põltsamaa Ühisgümnaasiumi 6. kl. projekt „Luuleteater“

Laura-Liisa Toodre – Peetri Kooli näitering „Karlsonid katuselt“

Einar Susi – Puurmani laste näitering

DUETIPREEMIAD:

Pamela Ebber – Andreas Mattius Lass – Teatrikool TeatriPolygon

Pia Kai Sild – Joosep Pajus  - Viimsi Keskkooli Eksperiment

Heleriin Lass – Ott Salla – Viimsi Keskkooli Eksperiment

PARIM JUHENDAJA

Natalie Neigla – Kunda Ühisgümnaasiumi kooliteater

Lianne Saage – Vahur – Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja

ERIPREEMIAD:

Parima originaallaulu eripreemiaJohanna Lisette Viskar ja Artur Treiberg – Kolga Kohal-olijad (7.-9.kl) – „Mere ääres, metsa taga“ 

Eripreemia muusika ja sõna andeka ühendamise eestHenri Paomees, Mart Truu ja Carlos Liiv – Saaremaa Ühisgümnaasiumi Kreputlased – „Mis on see luuletaja luule?“ – juhendaja Rita Ilves

Ansamblimängu eripreemia - Kunda laste näitetrupp „Karoliine“ – „Mõtelda on mõnus …“ - juhendaja  Maarika Koks

Temperamentse mängu eripreemia – Tallinna Merekalda Kooli näitering „Et“ – „Toetusgrupp: Kõik möödub“ - juhendaja Juta Teral

Kompositsiooni eripreemia – Teatrikool TeatriPolygon – „Kohvik „Mõtelda on mõnus“ - juhendajad Maarja Jakobson ja Lennart Peep

Eripreemia kõnetehnilise teostuse eest – Kolga Kohal-olijad (4.-6.kl) – „Mis sa sääl teed?“ - juhendaja Terje Varul

Eripreemia poeetilise ühtehoidmise eest – Tartu Kesklinna Kooli 5.b klass – „maailm on ilus ja hea!“ - juhendaja Kristiina Tõnson

Eripreemia Hando Runneli lasteluule mängulise ja püändika esitamise eest – Kolga Kooli algklasside Kohal-olijad – „Põrsapõli“ - juhendaja Tuuli Rand

Lavalusti eripreemia – Kunda Ühisgümnaasiumi kooliteater (7.-9.kl) – „Nutikas lutikas“ – juhendaja Natalie Neigla

Eripreemia ühise luulerütmi hoidmise eest – Rakvere Gümnaasiumi Sõnakunstiring, 3.a klass – „Jutujärg“ – juhendaja Jana Sillajõe

Eripreemia suure ühistegemise eest – Torma Kooli draamaring OFF – „Mina, minu, sina, sinu … Meie!“ – juhendaja Ülle Säälik

Eripreemia eesmärgi kindluse eest – Muuga Põhikooli näitering – „Tahan jutustada lugu“ – juhendaja Urmas Lindlo

Mängulise etenduse eripreemia – Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja (2.klassi trupp) – „Nutikas lutikas“ – juhendaja Lianne Saage-Vahur

Väikese lapse tõsise mängu eripreemia – Kunda Ühisgümnaasiumi kooliteater (1.-3.kl) –    „... päris ongi mängult …“ – juhendaja Natalie Neigla

Julge alguse eripreemia – Võhma Vaba Aja keskuse noorte draamaring Luminaalid –

„ISE-KAS? – juhendaja Birgit Haan

Poeetilise kujundikeele eripreemia – Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja (7.-9.kl trupp) – „Ainult hea toidab head … „ – juhendaja Lianne Saage-Vahur

 

           

Betti Alverile pühendatud X luulepäevade TUULELAPSED 2015

Ma ootan, kuni väiksed tõrud sirgunud
 
On suureks puuks.
 
Mu pilk on märg. Mu salajõud on virgunud. Mu hing jääb truuks...( Betti Alver)
 
 
Betti Alverile pühendatud luulepäevad Tuulelapsed toimuvad 23.ja 24. jaanuaril 2015 Jõgeval.
 
Festivali kahel päeval astuvad üles noored teatritegijad üle Eesti. Luulepäevad teema sel aastal on "MÕTELDA ON MÕNUS".
 
Festivali korraldavad MTÜ Tähetund ja kooliteater Liblikapüüdja.
 
 
AJAKAVA
REEDE, 23. JAANUAR
 
12.00  Luulepäevade avamine Jõgeva Kultuurikeskuses
12.30 - 13.30  Etendused Jõgeva Kultuurikeskuses
 
Sõnad on mõistuse lapsed Lustivere Külaselts
juhendaja Malle Tuur
 
Mõtelda on mõnus … Kunda laste näitetrupp „Karoliine“ 
juhendaja Maarika Koks
 
Toetusgrupp: Kõik möödub Tallinna Merekalda Kooli näitering „Et“
juhendaja Juta Teral
 
Poisid ja plikad Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja (6. klassi trupp)
juhendaja  Lianne Saage-Vahur
 
13.45 - 14.30  Etendused Jõgeva Kultuurikeskuses
 
Kohvik „Mõtelda on mõnus“ Teatrikool TeatriPolygon
juhendajad Maarja Jakobson ja Lennart Peep
 
INETU Orissaare Gümnaasiumi Mo-teatrike 
juhendaja Mare Noot
 
Mis sa sääl teed? Kolga Kohal-olijad (4.-6.kl)
juhendaja Terje Varul
 
 
15.30 -16.30  Etendused Jõgeva Kultuurikeskuses
 
Maailm on päris, aga päris ongi mängult Viimsi Keskkooli Eksperiment
juhendaja  Külli Täht
 
Mis on see luuletaja luule? Saaremaa Ühisgümnaasiumi Kreputlased 
juhendaja Rita Ilves
 
Maailm on ilus ja hea! Tartu Kesklinna Kooli 5.b klass 
juhendaja Kristiina Tõnson 
 
 
Põrsapõli Kolga Kooli algklasside Kohal-olijad
juhendaja Tuuli Rand
 
16.45 - 17.45  Etendused Jõgeva Kultuurikeskuses
 
Mäng-2 „Nutikas lutikas“ Kunda Ühisgümnaasiumi kooliteater (7.-9.kl)
juhendaja Natalie Neigla
 
Ootus Vaida Põhikooli näitering Kilplased 
juhendaja Kristiina Suvi
 
Jutujärg Rakvere Gümnaasiumi Sõnakunstiring, 3.a klass
juhendaja Jana Sillajõe
 
Mina, minu, sina, sinu … Meie! Torma kooli draamaring OFF
juhendaja Ülle Säälik
 
 
18.00 - 18.45  Etendused Jõgeva Kultuurikeskuses
 
Elumäng Põltsamaa Ühisgümnaasiumi 6.klassi projekt „Luuleteater“
juhendaja Astra Tints
 
Tahan jutustada lugu Muuga Põhikooli näitering
juhendaja Urmas Lindlo
 
Nutikas lutikas Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja (2. klassi trupp)
juhendaja  Lianne Saage-Vahur
 
19.00 - Mälestushetked Betti Alveri pargis
 
 
LAUPÄEV, 24. JAANUAR
 
9.30 - 10.30  Etendused Jõgeva Kultuurikeskuses
 
Mäng-1 „ … päris ongi mängult …“ Kunda Ühisgümnaasiumi kooliteater (1.-3.kl)
juhendaja Natalie Neigla
 
 
Mere ääres, metsa taga Kolga Kohal-olijad (7.-9.kl)
juhendaja Terje Varul
 
Maria sünnipäev Paide Ühisgümnaasiumi trupp MEELEOLU
juhendaja Marju Mändmaa
 
Mis sa seal teed? Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja (4.kl trupp)
juhendaja Lianne Saage-Vahur
 
10.45 - 11.45  Etendused Jõgeva Kultuurikeskuses
 
Elavad mälestused Peetri Kooli näitering Karlsonid katuselt
juhendaja Kaidi-Ly Välb
 
Mängult päris – päris mängult Puurmani laste näitering
juhendaja Keiu Kess
 
ISE-KAS? Võhma Vaba Aja keskuse draamaring Luminaalid
juhendaja Birgit Haan
 
Ainult hea toidab head … Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja (9.kl trupp)
juhendaja Lianne Saage-Vahur
 
 
13.30 - 15.30  Õpikojad koolimajas
 
16.00  Luulepäevade lõpetamine Jõgeva Kultuurikeskuses
 

Betti Alverile pühendatud XXII luulepäevade TÄHETUND 2014 parimad

Teema: KES LOOJAKS LOODUD … (K. Merilaas ja A. Sang)
 
PEAPREEMIA: 
•„ÕHTUSED JUTUD“ - Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja – juhendaja Lianne Saage – Vahur 
•"MORTEM" – Hugo Treffneri Gümnaasiumi trupp: Lend 3.0 – juhendaja Oliver Issak ja trupp 
 
LAUREAADID:
•„LEIB“ - Rakvere Gümnaasiumi Teatriansambel – juhendaja Aili Teedla 
•„ÕUNAPUU“ – Kolga Kooli Kohal-olijad – juhendaja Terje Varul 
 
PARIM NAISNÄITLEJA 
•HELENA MÄGI – Paide Ühisgümnaasium Maski Taga „Mu ellu elu sisse astus“ –                                  
juhendaja Marju Mändmaa
 
PARIM MEESNÄITLEJA 
•SIIM MARAN – Kolga Kooli Kohal-olijad – "Õunapuu“ – juhendaja Terje Varul
 
NÄITLEJAPREEMIAD
•MARKKO SUNNI - Paide Ühisgümnaasium Maski Taga „Mu ellu elu sisse astus“ –                                  
juhendaja Marju Mändmaa
•JAN MARGEN VAU- Paide Ühisgümnaasium Maski Taga „Mu ellu elu sisse astus“ –                                  
juhendaja Marju Mändmaa
•RUDOLF KOPTI – Rakvere Gümnaasiumi Teatriansambel – „Leib“ – juhendaja Aili Teedla
•MARI-ANN VILJUS - Rakvere Gümnaasiumi Teatriansambel – „Leib“ – juhendaja Aili Teedla 
•KERLY RITVAL – Viljandi Gümnaasium – „Luuleaeg või heinaaeg“ – juhendajad Aili Kiin, Silvia Soro, Aare Külama
•MERILIN LÕHMUS – Põltsamaa Kultuurikeskuse noorte näitering Viribus Unitis – „Öös“ – juhendaja Keiu Kess
•ANETT PULLERITS – Tartu Hugo Treffneri Gümnaasiumi „Poly Treff“ – „Mu isa …“
•MARGUS CHRISTOPHER KALDA – Rakvere Reaalgümnaasiumi KARLA – „Poiss inglisillal“ – juhendaja Tiina Kippel
 
ERIPREEMIAD 
•Teatraalse väljendusrikkuse eripreemia
Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja – „Õnnis see, kel õiged silmad …“  – juhendaja Lianne Saage-Vahur
•Tundesiiruse eripreemia
Rakvere Reaalgümnaasiumi KARLA – „Poiss inglisillal“ - juhendaja Tiina Kippel
•Visuaalsete erieffektide eripreemia
Tallinna Lilleküla Gümnaasium Kruvikeeraja – „(t)ärkamine – juhendaja Andres „Ande“ Jakovlev
•A. Sanga ja K. Merilaasi luule sidumise eest tänapäeva ühiskondlik-poliitilise situatsiooniga
Rakvere Linnanoorte Näitetrupp – „Vabaduse hind“ – juhendaja Tiina Rumm
•K. Merilaasi luule sidumise eest tänapäeva noorte maailmaga
KutiMuti Stuudio – „Mängime!“ – juhendaja Tiiu Mägi
•A. Sanga luule sidumise eest kaasaegse meediaruumiga 
Orissaare Gümnaasium Mo-Teater – „Massikommunikatsioon“ – juhendaja Mare Noot
 
Suur tänu korraldajatele
MTÜ Tähetund ja Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja.

Luulepäevade Tähetund ajakava.

Reede, 21. november 2014
 
12.00 Betti Alverile pühendatud XXI1 luulepäevade TÄHETUND avamine 
Jõgeva Kultuurikeskuses
 
12.30   Luuleetendused Jõgeva Kultuurikeskuses
 
Öös (August Sang, Kersti Merilaas)
Põltsamaa Kultuurikeskuse noorte näitering Viribus Unitis juhendaja Keiu Kess
Leib (Kersti Merilaas)
Rakvere Gümnaasiumi Teatriansambel juhendaja Aili Teedla
Luuleaeg või heinaaeg (Kersti Merilaas, August Sang)
Viljandi Gümnaasium juhendajad Aili Kiin, Silvia Soro, Aare Külama
 
13.30   Luuleetendused Jõgeva Kultuurikeskuses
 
Tõnu Tamm (August Sang) 
Hugo Treffneri Gümnaasiumi näitering UNI juhendaja Elise Metsanurk
Nartsiss (Kersti Merilaas)
Tarvastu Gümnaasium juhendaja Kulvo Viilupuu
(t)ärkamine (August Sang)
Tallinna Lilleküla Gümnaasium Kruvikeeraja juhendaja Andres “Ande” Jakovlev
 
15.30   Luuleetendused Jõgeva Kultuurikeskuses
 
Mu isa … (August Sang)
Tartu Hugo Treffneri Gümnaasiumi „Poly Treff“ juhendaja Anett Pullerits
Mängime! (Kersti Merilaas)
KutiMuti Stuudio juhendaja Tiiu Mägi
Poeedi unenägu (August Sang)
Nõo Reaalgümnaasiumi luuletrupp juhendajad Heily Soosaar ja Annika Markson
 
17.00 Mälestushetk Betti Alveri pargis
 
17.45   Luuleetendused Jõgeva Kultuurikeskuses
 
Poiss inglisillal (August Sang, Kersti Merilaas)
Rakvere Reaalgümnaasiumi „Karla“ juhendaja Tiina Kippel
Mortem (August Sang, Kersti Merilaas) 
Hugo Treffneri Gümnaasiumi trupp: Lend 3.0 juhendaja Oliver Issak ja trupp
Õnneuskujad (Kersti Merilaas, August Sang)
Saaremaa Ühisgümnaasium Kreisis juhendaja Sirje Kreisman
 
18.45 Luuleetendused Jõgeva Kultuurikeskuses
 
Mu ellu elu sisse astus (Kersti Merilaas, August Sang)
Paide Ühisgümnaasium Maski Taga juhendaja Marju Mändmaa
Õnnis see, kel õiged silmad … (Kersti Merilaas, August Sang)
Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja juhendaja Lianne Saage-Vahur
 
 
Laupäev, 22. november 2014
 
10.00 Luuleetendused Jõgeva Kultuurikeskuses
 
Vabaduse hind (August Sang, Kersti Merilaas)
Rakvere Linnanoorte Näitetrupp juhendaja Tiina Rumm
Õunapuu (August Sang)
Kolga Kooli Kohal-olijad juhendaja Terje Varul
Massikommunikatsioon (August Sang)
Orissaare Gümnaasium Mo-Teater juhendaja Mare Noot 
 
11.30 Luuleetendused Jõgeva Kultuurikeskuses
 
Õndsa´st vangistusest (Kersti Merilaas, August Sang )
Tallinna 32. Keskkooli XI D klass juhendaja Eva Kalbus
Kiss me (Kersti Merilaas, August Sang)
Tartu Hugo Treffneri Gümnaasium “Poly Treffner” juhendaja Inga Lunge
Õhtused jutud (Kersti Merilaas)
Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja juhendaja Lianne Saage-Vahur
 
 
16.00   XXII luulepäevade TÄHETUND lõpetamine 
Jõgeva Kultuurikeskuses