Kooliteatrite suvekool 2015 Rannal!

13.-17.JUULINI TOIMUB 20.KOOLITEATRITE SUVEKOOL!!!

Suvekool pakub põnevaid õpikodasid erinevate loomeinimeste juhendamisel ja palju muud toredat.

Suvekooli oodatakse särasilmseid noori 1.-12.klassini ( koos juhendajaga).

Ööbimine telkides, kaasa võtta kõik vajalik eluks ja tegevuseks looduses (telgist kaisukaruni).

Osalustasu 25 eurot (sealhulgas toitlustamine)

NB! KOOLITEATRITE JUHENDAJAD!

Sellel aastal TATJANA TARASOVA meistriklass 13.-17.juuli Rannal. Tatjana Tarasova on Venemaa Teatrikunsti Akadeemia ja Venemaa Riikliku Kinematograafia Instituudi õppejõud. 

Koolitusel võib osaleda ka siis, kui oma õpilasi suvekoolis ei ole.
Kursuse lõpus saavad kõik vastava täiendkoolituse tunnistuse.

Osalustasu 65 eurot (toitlustamine+osalemine meistriklassis)

Tasuda saab nii sularahas kui ülekandega.
Ülekandega tasumiseks: MTÜ Tähetund, EE791010220203811222 SEB.
Arve saamiseks saada vastav soov koos andmetega e-mailile:
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Osalusankeet ja edasine info saab olema MTÜ TÄHETND kodulehel.

Suvekooli registreerumine kuni 5. juunini!

Korraldajad: MTÜ Tähetund, Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja, Eesti Harrastusteatrite Liit.
Koolitust toetab harrastusteatrite mentorprogramm.
Ootame teid!

Korraldajate nimel, Lianne Saage-Vahur, 5179056, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Parimad algklasside kooliteatrid on selgunud.

8.-9.maini toimus Jõgeval algklasside kooliteatrite riigifestival "Kooliteater 2015 JÕGEVA".
Kooliteatrite festival tõi kokku 17 kooliteatrit, 18 lavastusega.
Festivali lavastusi hindas ja analüüsis žürii Toomas Lõhmuste (ERR Raadioteatri juhataja), Maarius Pärn (Improteater Impeerium näitleja), Rain Mikser (Tallinna Ülikooli Kasvatusteaduste Instituudi vanemteadur) ja Mare Noot (Orissaare Gümnaasiumi kooliteatri MO-Teater lavastaja), kes tõstsid esile järgmisi kooliteatreid, juhendajaid ja noori näitlejaid:
 
LAUREAADID
 
Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja 2. klassi trupp
„Nutikas lutikas“ (H. Runnel)
juhendaja Lianne Saage-Vahur
 
Kuusalu Keskkooli algklasside näitering
„Ninatark muna“ (E.Raud)
juhendaja Saima Kallionsivu 
 
Jõõpre Kooli 1.-4. klass
„Putuk! Putuk!“ (H.Kirsi)
juhendaja Helle Kirsi
 
Tallinna Kristiine Gümnaasiumi 1. b klass
„Punamütsike“ (muinasjutt)
juhendaja Mare Pukk
 
Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja 4. b klassi trupp
„Mis sa seal teed?“ (H. Runnel)
juhendaja Lianne Saage-Vahur
 
Tartu Waldorfgümnaasiumi huvikooli algklasside näitering
„Kuidas kasutada raamatut“ (K.Ehastu) 
juhendaja Külli Ehastu   
 
PARIM JUHENDAJA
HELLE KIRSI 
Jõõpre Kool
 
ERIPREEMIAD
 
 
Sotsiaalse tundlikkuse eest lavastusele „Täitsamees“ 
Pikakannu Kooli näitering – juhendaja Kadi Kronberg
 
Erakordse atmosfääri loomise eest lavastusele „Kuningate kool“ 
Põltsamaa Ühisgümnaasiumi 4.a klass – juhendajad Pille Martsik ja Tuuli Jukk
 
Visuaalse väljendusrikkuse eest lavastusele „Tsirkus Barcelona“ 
Mammaste Kooli 1.-2. klassi näitering  – juhendaja Diana Pehk
 
Lavakujunduse eest lavastusele „Lumekuninganna“ 
Valga Põhikooli  3. c klass - juhendajad Siiri Põldsaar ja Virve Sinisalu
 
Elurõõmsa vaimsuse eest lavastusele „Raamatukogunõid Rosaalie“  
Vohnja Lasteaed – Algkool - juhendajad Õnne Kiviperk, Kaida Mikola ja Tiina Poopuu
 
Lustlikkuse eest lavastusele „Notsu, kes ei osanud röhkida“ 
Koeru Keskkooli 1.a klass – juhendaja Rita Õunapuu
 
 
ERIPREEMIAD MEELDEJÄÄVATE ROLLIDE EEST:
 
MIA MARIA LIPSMÄE Muna/Tibu rolli eest lavastuses "Ninatark muna" Kuusalu Keskkooli algklasside näitering
ELISABETH SILD Punsu rolli eest lavastuses „Sünnipäev“ Haapsalu Põhikooli algklasside näitering 
ELISABETH ALLAS Pünamütsikese rolli eest lavastuses „Punamütsike“ Tallinna Kristiine Gümnaasiumi 1. b klass
OSKAR GREG VESKI Hundi rolli eest lavastuses „Punamütsike“ Tallinna Kristiine Gümnaasiumi 1. b klass
KEELI PANT Jänese rolli eest lavastuses „Punamütsike“ Tallinna Kristiine Gümnaasiumi 1. b klass   
EMMA LEPIK vares Klaara rolli eest lavastuses „Lumekuninganna“  Valga Põhikooli  3. c klass
KARL FILIPP VARRES professor Piibelehe rolli eest lavastuses „Kuidas kasutada raamatut“ Tartu Waldorfgümnaasiumi huvikooli algklasside näitering 
SIIM-OLIVER KALMUS kordnik Vassili Nurmkana rolli eest lavastuses „Raamatukogunõid Rosaalie“  Vohnja Lasteaed-Algkool 
GERT GUTMANN raamatukogunõid Rosaalie rolli eest lavastuses „Raamatukogunõid Rosaalie“  Vohnja Lasteaed-Algkool
ANTON VOLOSSATOV kapten Konkskäe rolli eest lavastuses „Peeter Paani tagasitulek“ Sillamäe Vanalinna Kooli kooliteater ART-Line 
 
Festivali korraldasid, toetasid ja koostööpartnerid olid: MTÜ Tähetund, Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja, Jõgeva Põhikool, Jõgeva Kultuurikeskus, XELL LIGHT OÜ, Jõgeva Majandusühistu, Jõgeva Maavalitsus, Eesti Kultuurkapital, Jõgevamaa Omavalitsuste Liit, Hasartmängumaksu Nõukogu, Eesti Harrastusteatrite Liit.
 
Suur tänu Kaja Pärtels ja Lianne Saage-Vahur toreda festivali eest!

Kooliteater 2015 JÕGEVA

MTÜ Tähetund, Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja ja Jõgeva Põhikool koostöös
Eesti Harrastusteatrite Liiduga korraldavad 8.-9.maini  Jõgeval, Jõgeva Kultuurikeskuses (Aia 6, Jõgeva) algklasside kooliteatrite riigifestivali „Kooliteater 2015 Jõgeva“.
Kooliteatrite riigifestivalid on alguse saanud juba 1982.aastast. Jõgevamaa on olnud nende aastate jooksul mitmete riigifestivalide korraldaja. Jõgeval kohtusid gümnaasiumi kooliteatritegijad 2013.aastal. Algklasside kooliteatrite riigifestivalid said alguse 2001.aastal Abja-Paluojas, riigifestivalile oodatakse 15 maakonna, Tallinna ja Tartu algklasside kooliteatreid. "Kooliteater 2015 JÕGEVA"  algklasside kooliteatrite  riigifestivalil osaleb  17 kooliteatrit, 18 lavastusega, 14 maakonnast, Tallinnast ja Tartust. Festivalile on eelnenud maakondlikud kooliteatrite eelvoorud, kus valitakse huvitavamad lavastused riigifestivalile.
 
 
Lastega teatritegemine koolis aitab mõista teatrit. Nad õpivad teatrikogemuse kaudu kunsti paremini vaatama.
Olles ise laval mänginud saavad õpilased aru selle asja väärtusest,
mida erinevad teatrid püüavad näidata. Inimeste käitumine, inimsuhete analüüs teatris –
selle kaudu saavad õpilased teha endale peegeldusi, ise hakata kujundama oma käitumist, emotsionaalset intelligentsust. 
 
Algklassides aga on kõige tähtsam mäng ise.
Rõõm mängust ja koosmängust.
Jõgevale tulevad kokku 267 noort teatritegijat üle Eesti.
Igas lavastuses on olemas see „miski“ mis loob uue teatriime. 
 
Tulge teatrisse!
 
Reede, 8. mai 2015
12.00AVAMINE Jõgeva Kultuurikeskuses
 
12.30 – 14.30 ETENDUSED Jõgeva Kultuurikeskuses
 
12.30„Kuningate Kool“ (M.Pullerits) 
Põltsamaa Ühisgümnaasiumi  4.a klass – juhendajad Pille Martsik ja Tuuli Jukk 
13.00„Notsu, kes ei osanud röhkida“ (P.Raud) 
Koeru Keskkooli  1.a klass – juhendaja Rita Õunapuu                  
13.20„Ninatark muna“ (E.Raud) 
Kuusalu Keskkooli algklasside näitering - juhendaja Saima Kallionsivu   
14.00„Sööbik ja Pisik“ (D. Egner) 
Käina Gümnaasiumi kooliteater - juhendaja Tiia Korv
14.20„Nutikas lutikas“ (H. Runnel)
Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja 2. klassi trupp – juhendaja Lianne Saage-Vahur
 
15.30 – 18.45 ETENDUSED Jõgeva Kultuurikeskuses
 
15.30 „Sünnipäev“ (M.Karusoo)
Haapsalu Põhikooli algklasside näitering  - juhendaja Marika Aedviir
16.00„Tsirkus Barcelona“ (A.Sammalkivi ja D.Pehk)
Mammaste kooli 1.-2. klassi näitering – juhendaja Diana Pehk 
16.30„Putuk! Putuk!“ (H.Kirsi)
Jõõpre Kooli 1.-4. klass – juhendaja Helle Kirsi
16.50„Kui ma oleksin suur“ (E.Janikovszky samanimelise raamatu ainetel)
Kuressaare Vanalinna Kooli 2. klassid – juhendajad Girta Tang ja Eldin Lember 
17.10„Muinasjutt või tõelisus?“
Rapla Vesiroosi Gümnaasiumi teatristuudio „Ega Vist“ – juhendaja Krista Olesk
17.40„Punamütsike“ (muinasjutt)
Tallinna Kristiine Gümnaasiumi 1. b klass – juhendaja Mare Pukk
18.10„Täitsamees“ (K.Tšukovski)
Pikakannu Kooli näitering – juhendaja Kadi Kronberg                                      
18.30„Mis sa seal teed?“ (H. Runnel)
Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja 4. b klassi trupp – juhendaja Lianne Saage-Vahur
 
Laupäev, 9. mai 2015
 
10.00 – 13.00 ETENDUSED Jõgeva Kultuurikeskuses
 
10.00„Lumekuninganna“ (H. C. Anderseni ainetel)
Valga Põhikooli 3. c klass – juhendaja Siiri Põldsaar
11.00„Cippollino seiklused“ (G. Rodari samanimelise jutustuse järgi) 
Abja Kultuurimaja laste näitering – juhendajad Viive Niinemäe ja Ruth Mõttus
11.30„Kuidas kasutada raamatut“ (K.Ehastu) 
Tartu Waldorfgümnaasiumi huvikooli algklasside näitering – juhendaja Külli Ehastu     
12.00„Raamatukogunõid Rosaalie“ (S.Laidla samanimelise raamatu järgi)
Vohnja Lasteaed-Algkool – juhendajad Õnne Kiviperk, Kaida Mikola, Tiina Poopuu 
12.30„Peeter Paani tagasitulek“ 
Sillamäe Vanalinna Kooli kooliteater ART-Line - juhendaja Irina Parkhomenko
 
15.00LÕPETAMINE Jõgeva Kultuurikeskuses
 
Festivali korraldajad, toetajad ja koostööpartnerid: MTÜ Tähetund, Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja, Jõgeva Põhikool, Jõgeva Kultuurikeskus, XELL LIGHT OÜ, Jõgeva Majandusühistu, Jõgeva Maavalitsus, Eesti Kultuurkapital, Jõgevamaa Omavalitsuste Liit, Hasartmängumaksu Nõukogu, Eesti Harrastusteatrite Liit
 

Parimad põhikoolide kooliteatrid on selgunud.

24.-25.aprillini toimus Narvas põhikoolide kooliteatrite riigifestival "Kooliteater 2015 NARVA".
Festivalil osales 17 lavastust 14 maakonnast, Tallinnast ja Tartust.
Festivali lavastusi hindas ja analüüsis žürii Tiina Mälberg (Rakvere Teater), Maret Oomer (Eesti Harrastusteatrite Liit) ja Rait Avestik (teatrikriitik), kes tõstsid esile järgmisi kooliteatreid, juhendajaid ja noori näitlejaid:
 
PARIM NAISNÄITLEJA
Mirjam Aavakivi
Tartu Waldorfgümnaasiumi 8.klassi näitetrupp
 
PARIM MEESNÄITLEJA
Vladislav Gusev
Narva Laste Loomemaja teatristuudio “16.komnata” 
 
NÄITLEJA PREEMIAD
 
KAIRIT PÄRN
Kunda ÜG kooliteater 7.-9.kl       
JUTA LENSU         
Jõhvi Kultuuri- ja Huvikeskuse kooliteater 
EGERT NEI
Kivi-Vigala kooliteater Lavarebased 
KARL-MATHIAS SAARSE                   
Türi Põhikooli näitetrupp 
KARINA VESTMANN   
Sõmerpalu Põhikooli näitering                 
VAIKO JAN KIBUS               
Kärdla Kultuurikeskuse näitering, Kärdla Ühisgümnaasiumi 6.klass 
HELEN PILL     
Jõõpre Kooli 9.klassi näitering 
MERILI MIKU
Tartu Waldorfgümnaasiumi 8.klassi näitetrupp 
JOHANNA-LY MÄNNIK
Laeva põhikooli vanema astme näitering    
DAGNI LOID         
Ahja noorte RÕDUTEATER        
DIANA MOORA
Jakobsoni Kooli näitering       
ILONA SANDAKOVA
Haapsalu Põhikooli kooliteater LAIM 
KATRE-LIIS VÕHMA
Saaremaa Ühisgümnaasiumi Kreputlased       
KREVON ALET-MÄRTSON
Viimsi Keskkooli kooliteater EKSPERIMENT 
TOMMI ALLAR OJA     
Tallinna Reaalkooli kooliteater  
MARTIN KALM          
Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja      
ANITA KVITENKO
Narva Laste Loomemaja teatristuudio “16.komnata” 
 
LAUREAADID
Türi Põhikooli näitetrupp “Vaikus” (K.M.Kalvet) 
juhendajad Kaija Maarit Kalvet ja Merit Puna     
 
Jõõpre Kooli 9.klassi näitering “Thespise kunst” (H.Kirsi) 
juhendaja Helle Kirsi      
 
Tartu Waldorfgümnaasiumi 8.klassi näitetrupp “Tuhkatriinu” (Ch. Perrault´I muinasjutu ainetel) 
juhendaja Külli Ehastu
 
Haapsalu Põhikooli kooliteater LAIM “Jaanus” (A.Toikka, originaal pealkirjaga “Mina pean tordiga näkku lüüa saama” 
juhendaja Karel Rahu        
 
Viimsi Keskkooli kooliteater EKSPERIMENT “Maailma avastamine” (J.Krossi “Maailma avastamine” ja A.Baricco “Novecento” ainetel) 
juhendaja Külli Täht                 
 
Narva Laste Loomemaja teatristuudio “16.komnata” 
“Erakorraline juhtum kanala mastaabis” (G.Latõševa)     
juhendajad Olga Katuntseva ja Vitali Katuntsev
 
 
PARIMAD JUHENDAJAD
Olga Katuntseva ja Vitali Katuntsev
Narva Laste Loomemaja teatristuudio “16.komnata”
 
ERIPREEMIAD
 
LAVAKUJUNDUSE EEST
Viimsi Keskkooli kooliteater EKSPERIMENT “Maailma avastamine” (J.Krossi “Maailma avastamine” ja A.Baricco “Novecento” ainetel) 
juhendaja Külli Täht                 
 
MUUSIKALISE KUJUNDUSE EEST
Tartu Waldorfgümnaasiumi 8.klassi näitetrupp “Tuhkatriinu” (Ch. Perrault´I muinasjutu ainetel) 
juhendaja Külli Ehastu
 
Suurepärane festivali perenaine
ALINA VORONTSIHHINA
 
Festivali toetasid ja korraldasid:
Narva Laste Loomemaja, Narva Soldino Gümnaasium, Narva Linnavalitsus, Eesti Kultuurkapital, Eesti Harrastusteatrite Liit, Narva Laste Loomemaja teatristuudio "16. komnata". Olga Katuntseva ja Vitaly Katuntsev.

Kooliteater 2015 NARVA

Narva Laste Loomemaja ja Eesti Harrastusteatrite Liit korraldavad 24.-25.aprillini  Narvas, Ida-Virumaal Narva Laste Loomemajas (Partisani 2, Narva) põhikooli kooliteatrite riigifestivali „Kooliteater 2015 Narva“.
Narva on varem korraldanud kooliteatrite riigifestivali 2004.aastal.

Sellel aastal osaleb põhikooli riigifestivalil 17 kooliteatrit 14 maakonnast, Tallinnast ja Tartust. Festivalile on eelnenud maakondlikud kooliteatrite eelvoorud, kus valitakse huvitavamad lavastused riigifestivalile.

Festivali etendusi vaatab ja analüüsib žürii koosseisus Tiina Mälberg (Rakvere Teater), Rait Avestik (teatrikriitik) ja Maret Oomer (Eesti Harrastusteatrite Liit).

Festival on kõigile vaatajatele tasuta!

Lavastaja ja näitleja, endine kooliteatri tegija, Uku Uusberg on öeldnud: “Kooliteatri peamine eesmärk on ikka see, et kobar inimesi saavad kokku ja jagavad salaja sama saladust. Seda, mis juhtub noore inimesega festivalil, on raske sõnastada. Harva kohtad inimesi, kellel on samad huvid mis sinul. Festivalil on praktiliselt iga nurga taga keegi selline.“

Iga kooliteatri festival ja iga kooliteatri etendus on sündmus Eesti teatrimaastikul.

 

 

AJAKAVA

Reede, 24.aprill

12:00 Avamine (Narva Laste Loomemaja, Partisani 2, Narva)

12:15     Kunda ÜG kooliteater 7.-9.kl “PEAL KIRI ehk 1% ANDEKUST” (Anekdoodid / sketšid)       
            juhendaja Natalie Neigla  

13:05     Jõhvi Kultuuri- ja Huvikeskuse kooliteater “Häbi” (omalooming)
juhendaja Raili Tamm    

13:55     Kivi-Vigala kooliteater Lavarebased “Karupoeg Puhh” (A.A.Milne)
                juhendaja Eve Kärsna   

15:30     Türi Põhikooli näitetrupp “Vaikus” (K.M.Kalvet)
juhendajad Kaija Maarit Kalvet ja Merit Puna     

16:15     Sõmerpalu Põhikooli näitering “Kalasupp” (Omalooming -K.-K.Reinatamm, K.Vestmann, A.Dontsov, I.Pinte)               
juhendaja Sirli Hellamaa               

16:45     Kärdla Kultuurikeskuse näitering, Kärdla Ühisgümnaasiumi 6.klass “Leigri lood” (K.Arunurm)
juhendaja Kristjan Arunurm       

17:20     Jõõpre Kooli 9.klassi näitering “Thespise kunst” (H.Kirsi)
juhendaja Helle Kirsi      

18:05     Tartu Waldorfgümnaasiumi 8.klassi näitetrupp “Tuhkatriinu” (Ch. Perrault´I muinasjutu ainetel) juhendaja Külli Ehastu

18:40     Laeva põhikooli vanema astme näitering “Mis siin toimub?” (T.Teppo)   
juhendaja Veronika Täpsi            

19:15     Ahja noorte RÕDUTEATER “Vaeslaps ja talutüdruk”        
juhendaja Külli Vardja   

Laupäev,  25.aprill

10:00     Jakobsoni Kooli näitering “Mustatiivaline lind” (omalooming)     
juhendaja Reet Leets

10:55     Haapsalu Põhikooli kooliteater LAIM “Jaanus” (A.Toikka, originaal pealkirjaga “Mina pean tordiga näkku lüüa saama”
juhendaja Karel Rahu    

11:40     Saaremaa Ühisgümnaasiumi Kreputlased “Mis on see luuletaja luule?” (H.Runneli luule põhjal)  juhendaja Rita Ilves      

12:15     Viimsi Keskkooli kooliteater EKSPERIMENT “Maailma avastamine” (J.Krossi “Maailma avastamine” ja A.Baricco “Novecento” ainetel)
juhendaja Külli Täht       

12:55     Tallinna Reaalkooli kooliteater “Kalur ja tema Hing” (O.Wilde)  
juhendaja Liisi Tegelmann           

13:35     Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja “Ainult hea . . .” (H.Runnel)        
juhendaja Lianne Saage-Vahur 

14:15     Narva Laste Loomamaja teatristuudio “16.komnata”
“Erakorraline juhtum kanala mastaabis” (G.Latõševa)    
juhendajad Olga Katuntseva ja Vitali Katuntsev

16:00 Festivali lõpetamine Narva Laste Loomemajas

 

Festivali toetavad: 
Narva Laste Loomemaja
Narva Soldino Gümnaasium
Narva Linnavalitsus
Eesti Kultuurkapital
Eesti Harrastusteatrite Liit