Luulepäevad TUULELAPSED 2015 parimad!

LAUREAADID

  • Reinu-poju tuli koolist

(Jaanus Vaiksoo, Heiki Vilep, Ilmar Trull)

Tallinna Saksa Gümnaasiumi trupp KOKK

juhendaja Eva Kalbus

  • Tasakaal

(Ilmar Trull, Jaanus Vaiksoo)

Rakvere Reaalgümnaasiumi trupp Karla

juhendaja Tiina Kippel

  • Kes seal müdistab köögis?

(Ilmar Trull)

Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja 5b klassi trupp

juhendaja Lianne Saage-Vahur

  • Ma ei saa magada

(Heiki Vilep, Ilmar Trull)

Tartu Polygoni Teatrikool

juhendaja Inga Lunge

  • Onu Heino – tore mees!

(Jaanus Vaiksoo)

Rapla teatristuudio „Ega Vist“ Vesiroosi Gümnaasiumi trupp (6. klass)

juhendaja Krista Olesk

  • Loomade karneval

(Jaanus Vaiksoo)

Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja 7.-9.klassi trupp

juhendaja Lianne Saage-Vahur

ERIPREEMIAD

Mängurõõmu eripreemia

Kooriproov Punamütsiku, Hundipilkajaga

(Jaanus Vaiksoo, Ilmar Trull)

Torma kooli draamaring OFF

juhendaja Ülle Säälik

Stiilipuhtuse eripreemia

Kunagi aastate pärast …

(Heiki Vilep)

Viimsi Keskkooli trupp Eksperiment

juhendaja  Külli Täht

Trullitruuduse eripreemia

Kolm …

(Ilmar Trull)

Orissaare Gümnaasiumi Mo-teatrike

juhendaja Mare Noot

Ansamblitoe eripreemia

Mis on ühist Lutsul, Tammsaarel ja Shakespearil?

(Heiki Vilep, Ilmar Trull)

Paide Ühisgümnaasiumi trupp MEELEOLU

juhendaja Marju Mändmaa

Helikujunduse eripreemia

Gripihooaeg

(Jaanus Vaiksoo, Heiki Vilep, Ilmar Trull)

Tallinna 32. Keskkooli trupp KOKK

juhendaja Eva Kalbus

MEELDEJÄÄVAD OSATÄITMISED

LINDA SOOTAK   - Viimsi Keskkooli trupp Eksperiment                 

JOHANNA VASSILJEV - Viimsi laste näitetrupp Wilhelmiine         

BRIGITTE HOLLO - Saaremaa Ühisgümnaasiumi trupp Kreputlased      

GERDA LIZETT PUJU - Tallinna Merekalda Kooli näitering Et       

SABINE KRAIS - Paide Ühisgümnaasiumi trupp Meeleolu             

ANNABEL MÄLLO - Tartu Polygoni Teatrikool    

HAILELY VINTER - Rapla teatristuudio Ega Vist Vesiroosi Gümnaasiumi                                                                                                                   trupp (6. klass)

KETLIN PELDES - Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja    

LIISBETH KESAMAA - Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja      

ALEX PAUL PUKK - Viimsi Keskkooli trupp Eksperiment               

STEN MARKUS SIREL - Viimsi laste näitetrupp Wilhelmiine         

STEN-MARKUS ROHTLA - Rakvere Reaalgümnaasiumi trupp Karla MATTIAS KIVISTO - Rakvere Reaalgümnaasiumi trupp Karla             

RASMUS SEPP - Tallinna Merekalda Kooli näitering Et        

ANDRUS ZAPEVALOV - Kunda Ühisgümnaasiumi kooliteater (7.-9.kl)

MARTEN-EGERT VAHTLA - Kunda Ühisgümnaasiumi kooliteater (7.-9.kl)

MIKK VIERMANN - Rakvere Gümnaasiumi 4a klassi sõnakunstiring      

GUIDO SCHILF - Paide Ühisgümnaasiumi trupp Meeleolu              

HANS MATTHIAS KARI - Tallinna 32. Keskkooli trupp KOKK                 

MATTIAS HÄRM - Tallinna 32. Keskkooli trupp KOKK         

MAIRO LIBBA - Tartu Polygoni Teatrikool

KIRILL MATIITŠIN - Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja 

RENE HENDRIK SIRKAS - Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja

Luulepäevad TÄHETUND 2015 parimad!

MAARJA KANGRO JA LEELO TUNGLA ERIPREEIMA TEKSTIDE MÕJUSA KOMBINEERIMISE EEST

Tartu Lille Maja gümnaasiuminoorte näitering „Unerong“ Juhendaja Auli Auväärt

MAARJA KANGRO ERIPREEMIA TEKSTILE HUVITAVA MUUSIKALISE LAHENDUSE ANDMISE EEST

Rakvere Linnanoorte Näitetrupp „Siili siputused“ Juhendajad Tiina Rumm, Raho Aadla

LEELO TUNGLA ERIPREMIA LAULU PÕIMIMISE EEST

Viljandi Gümnaasium „ Su oma linn saab su ikkagi kätte“ Juhendajad Aili Kiin, Silvia Soro, Andres Oja

1.       ERIPREEMIA MÕJUSA SÕNUMI JA TEOSTUSEGA KAVALEHELE

Orissaare Gümnaasium Mo-teater „Praegu küll ei tahaks, et…“

2.       ERIPREEMIA TEKSTIGA  HARMONEERUVA KUJUNDUSE EEST

Tallinna Vanalinna Hariduskolleegiumi trupp

3.       DUETIPREEMIA

Rakvere Reaalgümnaasium LMS "Karla"

4.       DUETIPREEMIA

Saaremaa Ühisgümnaasium, Krevera

5.       MISSIOONI ERIPREEMIA JUHENDAJALE TERJE VARUL  JA KOOLITEATRILE KOLGA KOOLI KOHALOLIJAD VILISTLASTRUPP

6.       NÄITLEJAPREEMIA

MARKKO SUNNI

Paide Ühisgümnaasium, Maski Taga

7.       NÄITLEJAPREEMIA

HELENA MÄGI

Paide Ühisgümnaasium, Maski Taga

8.       PARIM NAISNÄITLEJA

KERTU LEHTSAAR

Saaremaa Ühisgümnaasium, Kreisis

9.       PARIM MEESNÄITLEJA

ROBIN TÄPP

Rakvere Reaalgümnaasium 10. Teater

10.   PARIM JUHENDAJA

LIANNE SAAGE-VAHUR

Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja

LAUREAAT Saaremaa Ühisgümnaasium, Krevera „Armastus? Armastus! Armastus … Armastus.“ (Leelo Tungal) Juhendaja Rita Ilves

LAUREAAT Orissaare Gümnaasium Mo-teater „Praegu küll ei tahaks, et…“ (Maarja Kangro)  Juhendajad Taavi Teevet, Mare Noot

LAUREAAT Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja "Sa seisad seal..." (Leelo Tungal) Juhendaja Lianne Saage-Vahur

LAUREAAT Rakvere Reaalgümnaasium 10. Teater „Gripihoog“ (Leelo Tungal) Juhendaja Tiina Kippel

LAUREAAT Saaremaa Ühisgümnaasium, Kreisis  „Kas võitleme?“ (Maarja Kangro) Juhendaja Sirje Kreismann

GRAND PRIX Tartu Hugo Treffneri Gümnaasium, Trupp: Lend 6. „Hosianna, Leelo Tungal“ (Leelo Tungal) Juhendajad Oliver Issak, Reiko-Rainer Reinup, Rasmus Rääk

BETTI ALVERILE PÜHENDATUD XXIII LUULEPÄEVAD TÄHETUND 2015

AJAKAVA

REEDE, 20. NOVEMBER

12.00          LUULEPÄEVADE AVAMINE JÕGEVA KULTUURIKESKUSES
12.30          LUULEETENDUSED JÕGEVA KULTUURIKESKUSES

Rakvere Gümnaasiumi Teatriansambel
„Igaühel on südamelaul“  (Leelo Tungal) Juhendaja Aili Teedla

Tartu Hugo Treffneri Gümnaasium, trupp: Uus Lend „Hästi õigesti“ (Leelo Tungal)  Juhendaja Elise Metsanurk

Orissaare Gümnaasium Mo-teater „Praegu küll ei tahaks, et…“ (Maarja Kangro)  Juhendajad Taavi Teevet, Mare Noot

13.30          LUULEETENDUSED JÕGEVA KULTUURIKESKUSES

Tallinna Vanalinna Hariduskolleegiumi trupp Iksiks  „Õhulinnad“ (Leelo Tungal) Juhendaja Inga Vares

Rakvere Reaalgümnaasium LMS "Karla" „Iseenese valguse nimel“ (Leelo Tungal) Juhendaja Tiina Kippel

15.30         LUULEETENDUSED JÕGEVA KULTUURIKESKUSES

Rakvere Linnanoorte Näitetrupp „Siili siputused“ (Leelo Tungal, Maarja Kangro) Juhendajad Tiina Rumm, Raho Aadla

Saaremaa Ühisgümnaasium, Krevera „Armastus? Armastus! Armastus … Armastus.“ (Leelo Tungal) Juhendaja Rita Ilves

Tartu Hugo Treffneri Gümnaasium, Trupp: Lend 6. „Hosianna, Leelo Tungal“ (Leelo Tungal) Juhendajad Oliver Issak, Reiko-Rainer Reinup, Rasmus Rääk

17.00          MÄLESTUSHETK BETTI ALVERI PARGIS

17.45          LUULEETENDUSED JÕGEVA KULTUURIKESKUSES

Teatriprojekt 337km „Alienatsioon“ (Leelo Tungal, Maarja Kangro) Juhendajad Anett Pullerits, Maria Pihlak

Nõo Reaalgümnaasiumi näitering „Nõnda tuleme igal hommikul“ (Leelo Tungal, Maarja Kangro) Juhendaja Annika Markson

18. 45         LUULEETENDUSED JÕGEVA KULTUURIKESKUSES

Türi Ühisgümnaasiumi luulering Ehe „Millal, kuhu jõuan koju …?“ (Leelo Tungal) Juhendaja Triin Toome-Hosman

Paide Ühisgümnaasium, Maski Taga „Suurim kangelastegu on naeratamine“ (Leelo Tungal) Juhendaja Marju Mändmaa

Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja "Sa seisad seal..." (Leelo Tungal) Juhendaja Lianne Saage-Vahur

 

LAUPÄEV, 21. NOVEMBER

10.00          LUULEETENDUSED JÕGEVA KULTUURIKESKUSES

Kolga Kooli Kohal-olijad vilistlastrupp „Rahuvalge hommik“ (Leelo Tungal) ühislooming

Tartu Lille Maja gümnaasiuminoorte näitering „Unerong“ (Maarja Kangro, Leelo Tungal) Juhendaja Auli Auväärt

Tartu Hugo Treffneri Gümnaasiumi näitetrupp Vo:g 1 „… ja hoian taevast ma süles“ (Leelo Tungal) Juhendaja Kristel Zimmer

Viljandi Gümnaasium „ Su oma linn saab su ikkagi kätte“ ( Leelo Tungal, Maarja Kangro) Juhendajad Aili Kiin, Silvia Soro, Andres Oja

11.30          LUULEETENDUSED JÕGEVA KULTUURIKESKUSES

Rakvere Reaalgümnaasium 10. Teater „Gripihoog“ (Leelo Tungal) Juhendaja Tiina Kippel

Saaremaa Ühisgümnaasium, Kreisis  „Kas võitleme?“ (Maarja Kangro) Juhendaja Sirje Kreismann

Tallinna Lilleküla Gümnaasium, näitestuudio Kruvikeeraja „Pikalt õnne üle mõeldes on raske magada“ (Maarja Kangro) Juhendaja Liina Salonen 

16.00         LUULEPÄEVADE LÕPETAMINE KULTUURIKESKUSES

6.-19.juulil Rüdlingenis, Šveitsis 10. Euroopa Noorte Teatrikohtumine

10th EDERED Youth Encounter 
6th to 19th July 2015
“eyes full of colours and secrets”
6.-19. juulini toimub Rüdlingenis, Šveitsis 10. Euroopa Noorte Teatrikohtumine. 
 
Meil on kõigil erinevad silmad. Kuid mida me näeme, kui vaatame üksteise silmadesse? 
Milliseid värve nad endas kannavad? Mis värvi on mu enda silmad? Kuidas teised neid näevad ja milliseid saladusi märkavad? Mida me varjame ja avame ning kui sügavale on võimalik näha?
 
Kultuuride kohtumine 15. kuni 17. aastaste noorte seas, eristatud nende kultuuride, harjumuste, ja värvide kaudu silmis. 
Kuid ühendatud, olles eurooplased, armastades teatrit ning väljendades endid lavadel ja kasutades oma silmi selleks, et näha..!
Me tahame uurida noorte vaateid, kes tulevad erinevatest kohtadest, et jagada oma teadmisi olemisest ja kultuuridest. Mis puudutab neid hetkel Euroopas? Miks? Mida me saame teha, et muuta tulevikku paremaks või teistsuguseks? Kuidas näevad noored Euroopat läbi nende silmade? Milline on Šveitsi roll Euroopas?
 
EDERED = European Drama Encounter / Rencontre Européen du Drame asutati 1985.a. esialgselt Euroopa komisjoni initsiatiivil.
 
Noored täiskasvanud erinevatest riikidest kohtuvad kahenädalaseks intensiivseks draamaürituseks, mis hõlmab endast lisaks teatrile ka palju muid sotsiaalseid eesmärke. Noori juhendavad professionaalsed teatritegijad kõigist riikidest ning ürituse lõppedes esitatakse valminud ideid ja 
näiteid publikule, sel aastal Schaffhausenis 18.juulil, 2015. 
 
EDERED Website - EDERED on Facebook
 
Selle aastal osalevad järgmised riigid:
Austria, Belgia, Horvaatia, Taani, Eesti, Soome, Saksamaa/Poola, Türgi, Šveits, Inglismaa.
 
Eesti delegatsiooni koosseis on valitud kooliteatrite riigifestivalidel/maakondlikel teatripäevdel esinenute hulgast: 
Elise Metsanurk Hugo Treffneri Gümnaasium kooliteatrist; 
Jaan Koort Miina Härma Gümnaasium kooliteatrist; 
Toomas Erikso Orissare Gümnaasiumi Mo-teater; 
Sander Otsa Haapsalu Läänemaa Ühisgümnaasium kooliteater; 
Elo Nõmm Saaremaa Ühisgümnaasiumi kooliteater "Kreputlased";
Anu Rumm Tallinna Inglise Kolledž, Tallinna Rahvaülikooli teatrikool. 
Draamaõpetaja on Jan Teevet (EMTA Lavakunstikooli I kursuse tudeng) ja 
grupijuht Maret Oomer Eesti Harrastusteatrite Liidust. 
 

Eesti kooliteater tähistab Eduard Vilde 150.sünniaastapäeva.

Kooliteatrite paljude huvitavate tegemiste hulgas on eriline koht kirjanduslikel teatriprojektidel, mis said alguse 1996.aastal,
kui Eestimaa tähistas A.H.Tammsaare „Tõde ja õigus„ I osa ilmumise 70.aastapäeva. Selle tähistamiseks tulid noored näitlejad kokku Vargamäel ja mängisid lugusid romaani I osast.
Projekti kunstiliseks juhiks oli Merle Karusoo.
Sealt saigi alguse eesti kirjanduse tutvustamise projekt mis kasutab teatrikunsti vahendeid. Kooliteatrite kirjanduslikud teatriprojektid on toimunud igal aastal.
Mängimiseks on valitud erinevate kirjanike loomingut, arvestades nende eluloolisi ja kirjanduslikke tähtpäevi.
 
Teatrilaager toimub 25.juunist kuni 28.juunini Muuga Põhikoolis, mis asub Muuga mõisas Lääne-Virumaal.
 
Ühine vabaõhuetendus "Mängime Eduard Vilde loomingut" laupäeval 27.juunil algusega kell 17:00 Muuga mõisa pargis.
Esinevad kooliteatrid Tallinna Merekalda Koolist, Tartu Mart Reiniku Koolist, Võru Kesklinna Koolist, Aseri Keskkoolist, 
Puurmani Põhikoolist, Põltsamaa Kultuurikeskusest, Tallinna Rahvaülikoolist ja Muuga Põhikoolist.
Kunstiline juht ja lavastaja Jaanus Tepomees (vabakutseline näitleja).
 
LAADASÕTSED (Laadalellede ainetel)
Muuga põhikooli õpetajate ja õpilaste näitering. Juhendaja Urmas Lindlo
Mängivad: Silva Eigi, Ilma Lausvee, Urve Vahula, Urmas Lindlo, Rainer Pikoff, Kaupo 
Pikoff.
MINU TOHTRID
Aseri kooli näitering „Kirdekad“. Juhendaja Luule Varinurm
Mängivad: Teele Eskor, Merilin Viljaste, Birgit Roosipõld, Sandra Uusaed.
TEINE JOOSEP
Põltsamaa kultuurikeskuse näitering „Virubus Unitis“ ja Puurmani näitering „Päris mängult“. 
Juhendaja Keiu Kess
Mängivad: Merilin „Merka“ Lõhmus, Kaur Terep, Geterly Uustalu, Einar Susi, Brandon 
Lepik, Hannes Püi, Gaijar Kose, Maribel Kose, Kaari Aavik, Melany Sillaste.
UUS TOANEITSI
Tartu Mart Reiniku kooli näitering „Kärjelind“. Juhendajad Terje Käärik ja Ave Rüüson.
Mängivad: Oliver Valk, Henri Sellis, Joosep Lember, Andtriine Navi, Laura Nemvalts, Hanna 
Sõnajalg, Laureen Laar, Nelle Kasemaa.
PISUHÄND
Tallinna Rahvaülikooli teatrikool. Juhendaja Maret Oomer.
Mängivad: Anne Grete Aps, Karl Erik Raid, Henry­Laur Allik, Kathariina Kuusemets.
TABAMATA IME
Võru näitering „Lavarebased“. Juhendaja Raili Leesalu.
Mängivad: Annabell Dontsov, Mirjam Leesalu, Evelin Tarro, Raido Zopp.
KUIDAS UNENÄOD TÄIDE LÄHEVAD
Tallinna Merekalda kooli näitering „Et“. Juhendaja Juta Teral.
Mängivad: Triin Saarniit, Katarina Lassel, Darja Tšižikova, Victoria Mägi, Kelly Liis, Keili 
Kaar, Laura Stina Parri, Melyssa Avdejev.
MINU ESIMESED TRIIBULISED
Puurmani näitering „Päris mängult“ ja Põltsamaa kultuurikeskuse näitering „Viribus Unitis“. 
Juhendaja Keiu Kess.
Mängivad: Merilin „Merka“ Lõhmus, Kaur Terep, Geterly Uustalu, Einar Susi, Brandon 
Lepik, Hannes Püi, Gaijar Kose, Maribel Kose, Kaari Aavik, Melany Sillaste.
 
 
Eduard Vilde sündis äärmiselt põneval ajal.
Eestlaste rahvuslik ärkamisaeg ning omakeelse lugemisvara ja ajakirjanduse tekkimine jättis kindla jälje kodusse,
kus tulevane kirjanik, diplomaat ja ajakirjanik kasvas.Ta sündis 4.märtsil 1865.a. Pudiveres,
kuid juba paar nädalat pärast sündi kolis perekond Muuga mõisa.
"Siin metsanurgas, eemal Euroopa krohvitud viisakusest,
igasin oma ainumad täielised vabadusepäevad ära - oma jalal seismisest kuni puu otsa ronimiseni"
(Eduard Vilde oma lapsepõlve kohta Muuga mõisas).
 
Projekti peakorraldaja Eesti Harrastusteatrite Liit.
Projekti toetajad Eduard Vilde muuseum Tallinnas, Muuga Põhikool, Muuga raamatukogu ja Eesti Kultuurkapital.
 
27.juunil on võimalus tutvuda ka Muuga mõisaga programmi UNUSTATUD MÕISAD 2015 raames.
Igal täistunnil toimub mõisas giidiga jalutuskäik, avatud on näitused ja kohvikud.
Mõis avatud 10.00 kuni 18.40
Külastustasud:
pered 3.50 EUR
täiskasvanud 2.00 EUR
õpilased, pensionärid 1.00 EUR
 
Kohtume Muuga mõisas!