Kooliteater 2016 VALGA!

Kooliteatri festival tähistab sellel aastal 35. toimumisaastat.

29.-30.aprillil kogunevad algklasside kooliteatrid  Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses. Festivalil osalevad maakondade ja Tallinna ning Tartu kooliteatrid 17 etendusega. Festivali korraldavad MTÜ Kungla ja Eesti Harrastusteatrite liit.

Kooliteatrite festival on üks väheseid festivale, mis toimub igal aastal erinevas Eestimaa paigas ja kolmes vanuseastmes. 

Lastega teatritegemine koolis aitab mõista teatrit. Nad õpivad teatrikogemuse kaudu kunsti paremini vaatama. Olles ise laval mänginud saavad õpilased aru selle asja väärtusest, mida erinevad teatrid püüavad näidata. Inimeste käitumine, inimsuhete analüüs teatris – selle kaudu saavad õpilased teha endale peegeldusi, ise hakata kujundama oma käitumist, emotsionaalset intelligentsust.

Algklassides aga on kõige tähtsam mäng ise. Rõõm mängust ja koosmängust.

Publikule on etendused tasuta ja vaatama on oodatud kõik.

 

Festivali toimumisele aitavad kaasa Eesti Kultuurkapital, Valga linn, Hasartmängumaksu Nõukogu, Eesti Harrastusteatrite liit, MTÜ Kungla, Valga Põhikool, Valgamaa Omavalitsuste Liit.

 

Algklasside riigifestival Kooliteater 2016 VALGA
Etendused toimuvad Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses
AJAKAVA
29. aprill 2016
Kell 12.00 – festivali avatseremoonia Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses 
Kell 12.20 - Valga Priimetsa Kooli näitetrupp Punane maa  „Kakukene“, juhendaja Ljudmila Shepeleva 
Kell 12.50 - Tartu Polygoni Teatrikool „Vihm“, juhendaja Inga Lunge 
Kell 13.10 - Paide Ühisgümnaasiumi näitetrupp Mängime! „Punamütsike“, juhendaja Marju Mändmaa 
Kell 13.30 - Viimsi Keskkooli laste näitetrupp Wilhelmiine „Lapsesuu", juhendaja Maarika Koks 
Kell 13.50 - Elva Gümnaasium 1. a klass „Johannese esimene koolipäev“, juhendaja Anneli Puusaag 
Kell 15.30 - Audru Kooli 3. klassi Noored Näitlejad „Isa sokid", juhendaja Kaire Leetsar 
Kell 15.45 - Kivi-Vigala põhikooli näitetrupp Näitlejahakatised "Laste oma Eesti", juhendaja Eve Kärsna 
Kell 16.20 - Kuressaare Gümnaasiumi 2. d klass „Pangaröövlid“, juhendaja Lelet Aavik 
Kell 16.40 - Pikakannu Kooli näitering „Tarkus tuleb tasapisi“, juhendaja Kadi Kronberg 
Kell 17.05 - Emmaste Põhikooli 3. klass „Kana plaan“, juhendajad Maris Vetsi, Kaie Pranno 
Kell 17.20 - Vohnja Lasteaed-Algkooli näitetrupp „Krokodill Gena ja Potsataja“, juhendajad Õnne Kiviperk, Kaida Mikola, Tiina Poopuu

30. aprill 2016 
Kell 10.00 - Kärdla Ühisgümnaasiumi Nukuteatri näitering „Nukuteater trullib“, juhendaja Kersti Ojasalu 
Kell 10.25 - Abja Kultuurimaja Lasteteater "Chipolino" „Saabastega kass", juhendajad Viive Niinemäe, Ruth Mõttus
Kell 11.00 - Haapsalu Linna Algkooli näitering „Pahupidipolka“, juhendaja Anne Andrejev 
Kell 11.30 - Sillamäe Vanalinna Kooli näitetrupp ART LINE „Баранкин, будь человеком!“, juhendaja Irina Parhomenko 
Kell 12.35 - Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja „Punamütsike ja Hunt ja Vanaema“, juhendaja Lianne Saage-Vahur 
Kell 13.00 - Jakob Westholmi Gümnaasiumi 4.b klass "Vigased pruudid", juhendaja Aade Veskimägi
Kell 15.00 – festivali lõputseremoonia Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses

https://www.facebook.com/kooliteater/

Parimad põhikooli kooliteatrid selgusid Jõõpres!

22.-23.aprillini toimus Jõõpres, Pärnumaal põhikoolide kooliteatrite riigifestival "Kooliteater 2016 JÕÕPRE".
Festivalil osales 17 lavastust 14 maakonnast, Tallinnast ja Tartust.
Festivali lavastusi hindas ja analüüsis žürii Kaili Viidas (Endla Teater), Carmen Mikiver (Endla Teater) ja Karl Sakrits (Viljandi Kultuuriakadeemia teatritudeng).

LAUREAAT

Tartu Waldorfgümnaasiumi näitetrupp „Ilus elu“ (K. Ehastu) juhendaja Külli Ehastu.

Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja “Kes seal müdistab köögis?“ (I.Trull) juhendaja Lianne Saage-Vahur.

Jõõpre Kooli näitering „Ookeani kutse” (J.-C. Mourlevat/dramatiseerinud H. Kirsi) juhendaja Helle Kirsi.

Viimsi Kool EKSPERIMENT „Inimeseks…?“ (L. Krohn „Inimkuues“, V.Mikita „Lindvistika“, J. Teevet „Linnulood“ + omaloomingu põhjal) juhendaja Külli Täht.

NÄITLEJAPREEMIA

JARMO PÕLLUSTE Ramsi Vaba Aja Keskuse näitetrupp
GERLY RÄNNIK Imavere teatriring
TIIA TOMSON Kuuste kool 
MARTEN EGERT VAHTLA Kunda ÜG kooliteater
Tartu Waldorfgümnaasiumi näitetrupp
GERLY LAISAAR Kolga Kool, Kohal-olijad 
HEILY TIITUS Vigala PK Lavarebased 
HOLGER OJAKÜLA Kuressaare Vanalinna Kool
GERLI KALKUN Võru Kreutzwaldi Kool, Lavarebased
OSKAR SÄÄRITS Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja
KASPER TATE Jõõpre Kooli näitering
UKU VAABEL MTÜ Rahukas, 6a klass
JUTA LENSU Jõhvi Kultuuri- ja Huvikeskuse kooliteater
ERGO KOMMER Valga põhikooli muusikaliring
KRISTIN KOOSKORA Põlva ühisgümnaasiumi näitetrupp

NÄITLEJA ERIPREEMIA
ANNABELL ALLIKAS julge esinemise eest Ramsi Vaba Aja Keskuse näitetrupp
LAUR MÄGI luule mõtestatud esituse eest Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja
SIIM SUITSBERG ja VADIM KONOV tugeva tunnetusliku parterluse eest Haapsalu Põhikooli näitering

ERIPREEMIA

Nauditavate karakterite eest Kunda ÜG kooliteater „Hiired pööningul” A.Kivirähk juhendaja Natalie Neigla

Stiilipuhta ja leidliku kujunduse eest Jõhvi Kultuuri- ja Huvikeskuse kooliteater "Laatsaretlaeva Moero hukkumise lugu 1944. aasta septembris" Heiti talviku luule ja "Moerolt" pääsenute meenutused on kokku pannud Merle Karusoo, juhendaja Raili Tamm

Erinevate teatrivõtete julge kasutamise eest Ramsi Vaba Aja Keskuse näitetrupp „Helde puu“ Shel Silverstein (dramatiseerimine Ester Valk) juhendaja Ester Valk, tantsu juhendaja Keity Pook, lauljate juhendaja Getter Kauts

Hea meelelahutuse eest Haapsalu Põhikooli näitering "Turistid" Siim Birk juhendaja Siim Birk22.-23.aprillini toimus Jõõpres, Pärnumaal põhikoolide kooliteatrite riigifestival "Kooliteater 2016 JÕÕPRE".

Festivalil osales 17 lavastust 14 maakonnast, Tallinnast ja Tartust.
Festivali lavastusi hindas ja analüüsis žürii Kaili Viidas (Endla Teater), Carmen Mikiver (Endla Teater) ja Karl Sakrits (Viljandi Kultuuriakadeemia teatritudeng).

LAUREAAT

Tartu Waldorfgümnaasiumi näitetrupp „Ilus elu“ (K. Ehastu) juhendaja Külli Ehastu.

Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja “Kes seal müdistab köögis?“ (I.Trull) juhendaja Lianne Saage-Vahur.

Jõõpre Kooli näitering „Ookeani kutse” (J.-C. Mourlevat/dramatiseerinud H. Kirsi) juhendaja Helle Kirsi.

Viimsi Kool EKSPERIMENT „Inimeseks…?“ (L. Krohn „Inimkuues“, V.Mikita „Lindvistika“, J. Teevet „Linnulood“ + omaloomingu põhjal) juhendaja Külli Täht.

NÄITLEJAPREEMIA

JARMO PÕLLUSTE Ramsi Vaba Aja Keskuse näitetrupp
GERLY RÄNNIK Imavere teatriring
TIIA TOMSON Kuuste kool 
MARTEN EGERT VAHTLA Kunda ÜG kooliteater
Tartu Waldorfgümnaasiumi näitetrupp
GERLY LAISAAR Kolga Kool, Kohal-olijad 
HEILY TIITUS Vigala PK Lavarebased 
HOLGER OJAKÜLA Kuressaare Vanalinna Kool
GERLI KALKUN Võru Kreutzwaldi Kool, Lavarebased
OSKAR SÄÄRITS Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja
KASPER TATE Jõõpre Kooli näitering
UKU VAABEL MTÜ Rahukas, 6a klass
JUTA LENSU Jõhvi Kultuuri- ja Huvikeskuse kooliteater
ERGO KOMMER Valga põhikooli muusikaliring
KRISTIN KOOSKORA Põlva ühisgümnaasiumi näitetrupp

NÄITLEJA ERIPREEMIA
ANNABELL ALLIKAS julge esinemise eest Ramsi Vaba Aja Keskuse näitetrupp
LAUR MÄGI luule mõtestatud esituse eest Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja
SIIM SUITSBERG ja VADIM KONOV tugeva tunnetusliku parterluse eest Haapsalu Põhikooli näitering

ERIPREEMIA

Nauditavate karakterite eest Kunda ÜG kooliteater „Hiired pööningul” A.Kivirähk juhendaja Natalie Neigla

Stiilipuhta ja leidliku kujunduse eest Jõhvi Kultuuri- ja Huvikeskuse kooliteater "Laatsaretlaeva Moero hukkumise lugu 1944. aasta septembris" Heiti talviku luule ja "Moerolt" pääsenute meenutused on kokku pannud Merle Karusoo, juhendaja Raili Tamm

Erinevate teatrivõtete julge kasutamise eest Ramsi Vaba Aja Keskuse näitetrupp „Helde puu“ Shel Silverstein (dramatiseerimine Ester Valk) juhendaja Ester Valk, tantsu juhendaja Keity Pook, lauljate juhendaja Getter Kauts

Hea meelelahutuse eest Haapsalu Põhikooli näitering "Turistid" Siim Birk juhendaja Siim Birk

Tundliku situatsioonikoomika käsitluse eest MTÜ Rahukas, 6a klass „Jüri + Mari = ?“ Mihkel Tikerpalu ja trupp 
juhendaja Mihkel Tikerpalu

Tulevikulootus Kuuste Kool

PARIM NAISNÄITLEJA
HELERIIN LASS Viimsi Kool EKSPERIMENT.

PARIM MEESNÄITLEJA
ALEX PAUL PUKK Viimsi Kool EKSPERIMENT.

PARIM JUHENDAJA
KÜLLI EHASTU Tartu Waldorfgümnaasiumi näitetrupp.

"Kooliteater 2016 Jõõpre"

Jõõpre Kool ja Eesti Harrastusteatrite Liit korraldavad 22.-23.aprillini Jõõpres, Pärnumaal Jõõpre Rahvamajas põhikooli kooliteatrite riigifestivali „Kooliteater 2016 Jõõpre“.

Sellel aastal osaleb põhikooli riigifestivalil 17 kooliteatrit 14 maakonnast, Tallinnast ja Tartust. Festivalile on eelnenud maakondlikud kooliteatrite eelvoorud, kus valitakse huvitavamad lavastused riigifestivalile.
Festivali etendusi vaatab ja analüüsib žürii koosseisus Kaili Viidas (Endla Teater), Carmen Mikiver (Endla Teater) ja Karl Sakrits (Viljandi Kultuuriakadeemia teatritudeng).
Festival on kõigile vaatajatele tasuta!

AJAKAVA
REEDE, 22.aprill
Etendused toimuvad Jõõpre Rahvamajas
12:00 Avamine
12:15 Viljandimaa 
Ramsi Vaba Aja Keskuse näitetrupp „Helde puu“ Shel Silverstein (dramatiseerimine Ester Valk) juhendaja Ester Valk, tantsu juhendaja Keity Pook, lauljate juhendaja Getter Kauts 
12:45 Järvamaa 
Imavere teatriring „Tahan üles“ Õnnela Lees juhendaja Õnnela Lees 
13:30 Tartumaa 
Kuuste kool "Põgenemine" Kaija M Kalvet ja trupp juhendaja Kaija M Kalvet 
15:00 Lääne-Virumaa 
Kunda ÜG kooliteater „Hiired pööningul” A.Kivirähk juhendaja Natalie Neigla 
15:45 Tartu Waldorfgümnaasiumi näitetrupp „Ilus elu“ Külli Ehastu juhendaja Külli Ehastu 
16:35 Harjumaa 
Kolga Kool, Kohal-olijad „Autoga” omalooming juhendaja Terje Varul 
17:15 Raplamaa 
Kivi - Vigala PK Lavarebased "Kõige napakam lugu" kreeka ja karjala muinasjuttude järgi juhendaja Eve Kärsna 
17:50 Saaremaa 
Kuressaare Vanalinna Kool „Koll Kalli“ Vladislav Koržetsi samanimelise näidendi järgi, juhendaja Kadi Tänav(Tänak) 
18:20 Võrumaa 
Võru Kreutzwaldi Kool, Lavarebased „Aardejaht“ Jalmari Finne/Raili Leesalu juhendaja Raili Leesalu 
18:50 Jõgevamaa 
Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja “Kes seal müdistab köögis?“ Ilmar Trull juhendaja Lianne Saage-Vahur

Laupäev 23.aprill
10:00 Pärnumaa 
Jõõpre Kooli näitering „Ookeani kutse” Jean-Claude Mourlevat/dramatiseerinud H. Kirsi juhendaja Helle Kirsi 
10:50 Tallinn MTÜ Rahukas, 6a klass „Jüri + Mari = ?“ Mihkel Tikerpalu ja trupp juhendaja Mihkel Tikerpalu 
11:20 Läänemaa 
Haapsalu Põhikooli näitering "Turistid" Siim Birk juhendaja Siim Birk 
12:00 Ida-Virumaa 
Jõhvi Kultuuri- ja Huvikeskuse kooliteater "Laatsaretlaeva Moero hukkumise lugu 1944. aasta septembris" Heiti talviku luule ja "Moerolt" pääsenute meenutused on kokku pannud Merle Karusoo, juhendaja Raili Tamm
13:00 Valgamaa 
Valga põhikooli muusikaliring „Pöial-Liisi“ Hans Christian Anderseni muinasjutu ja Don Bluthi multifilmi ainetel muusikaline etendus juhendajad Siiri Põldsaar, kaaslavastajad Valdek Ott, Sillen Klasman, Lissa-Anna Lender, Anastasia Makarova 
13:50 Põlvamaa 
Põlva ühisgümnaasiumi näitetrupp „Me saame hakkama!“ Maia Punak, juhendaja Maia Punak 
14:30 Harjumaa 
Viimsi Kool EKSPERIMENT „Inimeseks…?“ L. Krohn „Inimkuues“, V.Mikita „Lindvistika“, J. Teevet „Linnulood“ + omaloomingu põhjal juhendaja Külli Täht 
16:30 Lõpetamine Jõõpre Rahvamajas.

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   

Festivali korraldajad ja toetajad:

Eesti Kultuurkapital
Hasartmängumaksu Nõukogu
Eesti Harrastusteatrite Liit 
Audru Kool
Audru vald
Jõõpre Kooli õpetajad
Mati Sutt
Tiina Šukajeva ja Märt Jäärats 
Pärnu maavalitsus ja Eha Ristimets
Europe Direct Pärnumaa kontor ja Kersti Liiva
Pärnu Reisibüroo
Endla Teater ja Roland Leesment
Lavassaare Külaselts
Jõõpre Külaselts 
Mart Kuuskmann
Piret Bergmann 
AUDRU PAGAR ja Pille Popp
Ado Kirsi ja Otto-Georg Kirsi
Vally Lõugas
Marika Sarapu
Merle Ainsar
Gerda Tarre
Anne Poolak
Rait Pruul
Kadi Maido
OÜ FORKLIFT  ja Annika ning Simo Teesalu 
Moonika Orgussaar
Meelis Tiido
Krista Kingo
Haide Rannakivi
Kersti Ilves
Pille Ristimets
AUDRU POLITSEI
 

Parimad gümnaasiumi kooliteatrid selgusid Rakveres!

8.-10.aprillini toimus Rakveres gümnaasiumi kooliteatrite riigifestival "Kooliteater 2016 RAKVERE".
35. kooliteatrite festival tõi kokku 16 kooliteatrit.
Festivali lavastusi hindas ja analüüsis žürii Eva Koldits (Teater NO99), Anneli Rahkema (Rakvere Teater), Toomas Lõhmuste (näitleja ja lavakõne õppejõud), Madis Kolk (Teater.Kino.Muusika. peatoimetaja) ja Maret Oomer (teatriõpetaja), kes tõstsid esile järgmisi kooliteatreid, juhendajaid ja noori näitlejaid:
GRAND PRIX – Tartu Waldorf-gümnaasiumi näitetrupp, lavastus „Ülikond“ lavastaja Külli Ehastu
LAUREAADID – Rakvere Gümnaasiumi Teatriansambel, lavastus „Naabrivalve“ lavastaja Aili Teedla
Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja, lavastus „Viimne romantik“ lavastaja Lianne Saage-Vahur
Läänemaa Ühisgümnaasiumi muusikali-trupp, lavastus „Vaheühendus“ lavastaja Kai Tarmula
PARIM JUHENDAJA – Eva Kalbus, Tallinna 32. Keskkool – Lend No. 43
PARIM NAISNÄITLEJA – Teele Tilts, Saaremaa ÜG KREVERA
PARIM MEESNÄITLEJA – Robin Täpp, Rakvere Reaalgümnaasiumi KARLA 10. klass
PARIM KÕVALOSA 
Katariina Škulinski, Rakvere Reaalgünmaasiumi KARLA 10. klass
Joosep Pajus, Viimsi kooliteater EKSPERIMENT
ERIPREEMIAD 
Stiilipuhtuse eest – Abja Koolinoorte trupp 
Ansamblimängu eest – Viimsi Kooliteater EKSPERIMENT 
Mõtte- ja sõnatäpsuse eest – Olev Sten Erik Jõgi, Saaremaa ÜG KREVERA
Juhirolli jõulisuse eest – Andrei Tambovtsev, Kohtla-Järve Vene Gümnaasiumi teatriprojekt
Julge väljakutse ja jõulise teostuse eest – Hardo Adamson, Tõrva Gümnaasium
Kohalolu eest – Mauri Liiv, Tallinna 32. Keskkool – Lend No. 43
Kohalolu eest – Andry Vildak, Rakvere Linnanoorte Näitetrupp
 
 
Suur tänu korraldajatele:
Rakvere Linnanoorte näitetrupp, juhendaja Tiina Rumm
Rakvere Gümnaasiumi Teatriansambel, juhendaja Aili Teedla
Rakvere Reaalgümnaasium Karla, juhendaja Tiina Kippel
Birgit Remiküll
Raho Aadla
Birgit Landberg
Triinu Sikk
Jaanus Lekk
Lenne Napp
Ingrid Pärnamäe
Laura Maria Mäits
Rain Orgus
Margus Cristopher Kalda
Rakvere Ametikooli õpilased
 
 
Festivali toetasid:
Eesti Kultuurkapital, Rakvere Teater, Rakvere Linn, Rakvere Rahvamaja, Rakvere Linnanoorte näitetrupp, Rakvere Gümnaasium, Rakvere Reaalgümnaasium, Lux Express, Rakvere Knopka, Grossi Toidukaubad, Päts ja Eesti Harrastusteatrite Liit.
36. kooliteatrite riigifestival toimub 2017. aastal Tallinnas.

Kooliteater 2016 Rakvere AJAKAVA!

Etendused toimuvad  Rakvere Teatrimajas.

reede, 8. aprill

12.30              FESTIVALI AVAMINE   -  Rakvere Teatri suur saal

13.00 – 13.30 Viimsi kooliteater EKSPERIMENT, lavastus “Sõjaväkke? Sõjaväkke!”Rakvere Teatri väike saal

13.45 – 14.30 Tallinna 32. Keskkool - Lend No. 43, lavastus „T. oli siin“, Rakvere Teatri suur saal

14.45 – 15.25 Abja Koolinoorte trupp, lavastus D. Thomas “Sarjametsa vilus”Rakvere Teatri väike saal

16.00 – 16.45 Rakvere Reaalgümnaasiumi KARLA põhitrupp, A. H. Tammsaare, T. Kippel
 „Kõnetab… ei kõneta….“Rakvere Teatri suur saal 

17.00 – 18.30 Rakvere Linnanoorte Näitetrupp, Ödön von Horváth „Jumalata noorus“ ainetel KALAD, Rakvere Teatri väike saal

18.45 – 19.30 Tõrva Gümnaasium,
 Hardo Adamson`i monolavastus E. Samolberg „Tangent universum“Rakvere Teatri suur saal 

laupäev, 9. aprill

11.00 – 12.20  Läänemaa Ühisgümnaasiumi muusikali-trupp, Eva-Maria Brock „Valeühendus“Rakvere Teatri suur saal 

12.30 –13.00  Türi ÜG Trupp, „Seest siiruviiruline, pealt kullakarvaline“Rakvere Teatri väike saal

13.10 –14.00   Rakvere Gümnaasiumi Teatriansambel, „Naabrivalve“Rakvere Teatri suur saal 

15.00 – 15.50  Kohtla-Järve Järve Vene Gümnaasiumi teatriprojekt, T. Schulman, T. Kundozjorova
«Carpe diem! Ловимгновение! Püüa hetke!», Rakvere Teatri väike saal

16.00 – 16.35 Saaremaa ÜG KREVERA, kompositsioon „Nad on kutsutud“, Rakvere Teatri suur saal 

16.45 – 17.30 Tartu Waldorfgümnaasiumi näitetrupp, M. Heinsaar „Ülikond“Rakvere Teatri väike saal

17.45 – 18.15 Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja, A.Gailit, K.Sakrits “ Viimne romantik”Rakvere Teatri suur saal 

18.30 - 19.00  Rapla teatristuudio “Ega Vist“, K. Olesk „Vahepeal“Rakvere Teatri väike saal

pühapäev, 10. aprill

11.00 –11.30   Pärnu Kunstide Maja näitetrupp, lavastus A. Ervald, U. Lennuk "Hääl" ( originaal "Jäneste kirik"), Rakvere Teatri suur saal 

12.00 – 12.45  Rakvere Gümnaasiumi Filmifestivali filmide esitlus, Rakvere Teater

13.00 – 13.45  Rakvere Reaalgümnaasiumi KARLA 10. klass, Ivanov, Kippel  “Kuu peal on parem”Rakvere Teatri suur saal

14.00 – 16.00 Rakvere Gümnaasiumi Filmifestivali filmide esitlus jätkub, Rakvere Teater

16.00              FESTIVALI  LÕPETAMINE,  Rakvere Teatri suur saal