Saaremaa Miniteatripäevad 2019

22.-24.märts 2019 toimuvad Saaremaa Miniteatritepäevad Saaremaa Ühisgümnaasiumis.

Sellist nime SAAREMAA MINITEATRITEPÄEVAD kannab kooliteatrite vanema astme festival, mis kasvas välja 1992. aasta vabariikliku festivali alternatiivüritusest. Sellest on nüüdseks saanud õppeaasta üks olulisematest kultuurisündmustest koolis, mille organiseerimisse on haaratud üle saja õpilase ja osavõtjaid üle Eestimaa on olnud igal aastal paarikümnest koolist.

Reede, 22.03

13.15 Avamine

14.20 - 14.50 Tallinna Lilleküla G Kruvikeeraja (Andres Jakovlev) J. Tuuliku ainetel „Õhtu suurmeestega“

15.05 - 15.25 Rapla G Ega Vist (Krista Olesk) omalooming rahvaluule põhjal „Vanapagana lood e. Kuidas maameest aidata“

15.40 - 16.10 Saaremaa ÜG Kreisis (Sirje Kreisman) V.Uusberg, M. Kivastiku järgi „Vaim“

16.30 - 17.00 Kuressaare G Inspira (Tanel Ting) trupp ja Gerly Otsa „Vaksal“ ainetel „Peegeldus perroonil“

17.15 - 18.00- Tallinna Et (Juta Teral ja Merleen Läänemägi) I. von Zadow „Katt ja Fredda“

18.20 - 19.00- Saaremaa ÜG Krevera (Rita Ilves) kompositsioon „Viis viimast“

Laupäev, 23.03

10.00 - 10.50 Rakvere LN (Tiina Rumm) R. Reinaus „Maailm, kuhu ma kuulun“

11.10 - 12.00 Hugo Treffneri G (Oliver Issak) W. Shakespeare ja trupp „Kuningas Lear“

12.15 - 12.45 Tallinna ÜG (Roland Laos ja Siim Tõniste) ühislooming „Mälu“

13.00 - 13.50 Tallinna 32. KK KOKK (Eva Kalbus) M. Kivastik „Külmetava kunstniku portree“ - I vaatus

14.40 - 15.25- Rakvere G TA (Aili Teedla) ühislooming (kogumiku „Õpetajat otsimas“ ja A. Reinla novelli „Nööp“ ainetel) „Nööp“

15.40 - 16.20 Viljandi G teatristuudio I (Silvia Soro) trupi ühistöö „Mäng on läbi“

16.40 - 17.00 Saaremaa ÜG Krevera 2 (Rita Ilves) A. Kitzbergi ja A.H. Tammsaare põhjal „Mari-Tiina-Karin“

17.20 - 18.05 Rapla G Riinimanda (Valter Uusberg) E.Vetemaa „Jälle Püha Susanna e. armastuse kool“ ainetel V. Uusberg „Kadunud Poeg“

18.20 - 19.00 Jüri G Vaba Valik (Ingrid Mikk) K. Hindrikuse „Sõna vägi on suurem kui sõjavägi“ ainetel „KINGitus“

19.20 - 20.10 Jõgeva Liblikapüüdja (Lianne Saage-Vahur) J. Kunder „Kroonu onu“

Pühapäev, 24.03

10.00 - 10.50- Viljandi G teatristuudio II (Silvia Soro) P. Pezin/I. Koff „Armunud vanamehed“

11.05 - 11.55 Väike-Maarja G Dramaarja (Riina Põldmaa) R. Põldmaa „Kaetud surnud poeetidele“

12.10 - 12.50 Türi G Concordia (Marita-Karmen Tamme, Marleen Anderson) M. Anderson „Surmatants“

14.30- Lõpetamine