Parimad põhikooli kooliteatrid selgusid Jõõpres!

22.-23.aprillini toimus Jõõpres, Pärnumaal põhikoolide kooliteatrite riigifestival "Kooliteater 2016 JÕÕPRE".
Festivalil osales 17 lavastust 14 maakonnast, Tallinnast ja Tartust.
Festivali lavastusi hindas ja analüüsis žürii Kaili Viidas (Endla Teater), Carmen Mikiver (Endla Teater) ja Karl Sakrits (Viljandi Kultuuriakadeemia teatritudeng).

LAUREAAT

Tartu Waldorfgümnaasiumi näitetrupp „Ilus elu“ (K. Ehastu) juhendaja Külli Ehastu.

Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja “Kes seal müdistab köögis?“ (I.Trull) juhendaja Lianne Saage-Vahur.

Jõõpre Kooli näitering „Ookeani kutse” (J.-C. Mourlevat/dramatiseerinud H. Kirsi) juhendaja Helle Kirsi.

Viimsi Kool EKSPERIMENT „Inimeseks…?“ (L. Krohn „Inimkuues“, V.Mikita „Lindvistika“, J. Teevet „Linnulood“ + omaloomingu põhjal) juhendaja Külli Täht.

NÄITLEJAPREEMIA

JARMO PÕLLUSTE Ramsi Vaba Aja Keskuse näitetrupp
GERLY RÄNNIK Imavere teatriring
TIIA TOMSON Kuuste kool 
MARTEN EGERT VAHTLA Kunda ÜG kooliteater
Tartu Waldorfgümnaasiumi näitetrupp
GERLY LAISAAR Kolga Kool, Kohal-olijad 
HEILY TIITUS Vigala PK Lavarebased 
HOLGER OJAKÜLA Kuressaare Vanalinna Kool
GERLI KALKUN Võru Kreutzwaldi Kool, Lavarebased
OSKAR SÄÄRITS Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja
KASPER TATE Jõõpre Kooli näitering
UKU VAABEL MTÜ Rahukas, 6a klass
JUTA LENSU Jõhvi Kultuuri- ja Huvikeskuse kooliteater
ERGO KOMMER Valga põhikooli muusikaliring
KRISTIN KOOSKORA Põlva ühisgümnaasiumi näitetrupp

NÄITLEJA ERIPREEMIA
ANNABELL ALLIKAS julge esinemise eest Ramsi Vaba Aja Keskuse näitetrupp
LAUR MÄGI luule mõtestatud esituse eest Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja
SIIM SUITSBERG ja VADIM KONOV tugeva tunnetusliku parterluse eest Haapsalu Põhikooli näitering

ERIPREEMIA

Nauditavate karakterite eest Kunda ÜG kooliteater „Hiired pööningul” A.Kivirähk juhendaja Natalie Neigla

Stiilipuhta ja leidliku kujunduse eest Jõhvi Kultuuri- ja Huvikeskuse kooliteater "Laatsaretlaeva Moero hukkumise lugu 1944. aasta septembris" Heiti talviku luule ja "Moerolt" pääsenute meenutused on kokku pannud Merle Karusoo, juhendaja Raili Tamm

Erinevate teatrivõtete julge kasutamise eest Ramsi Vaba Aja Keskuse näitetrupp „Helde puu“ Shel Silverstein (dramatiseerimine Ester Valk) juhendaja Ester Valk, tantsu juhendaja Keity Pook, lauljate juhendaja Getter Kauts

Hea meelelahutuse eest Haapsalu Põhikooli näitering "Turistid" Siim Birk juhendaja Siim Birk22.-23.aprillini toimus Jõõpres, Pärnumaal põhikoolide kooliteatrite riigifestival "Kooliteater 2016 JÕÕPRE".

Festivalil osales 17 lavastust 14 maakonnast, Tallinnast ja Tartust.
Festivali lavastusi hindas ja analüüsis žürii Kaili Viidas (Endla Teater), Carmen Mikiver (Endla Teater) ja Karl Sakrits (Viljandi Kultuuriakadeemia teatritudeng).

LAUREAAT

Tartu Waldorfgümnaasiumi näitetrupp „Ilus elu“ (K. Ehastu) juhendaja Külli Ehastu.

Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja “Kes seal müdistab köögis?“ (I.Trull) juhendaja Lianne Saage-Vahur.

Jõõpre Kooli näitering „Ookeani kutse” (J.-C. Mourlevat/dramatiseerinud H. Kirsi) juhendaja Helle Kirsi.

Viimsi Kool EKSPERIMENT „Inimeseks…?“ (L. Krohn „Inimkuues“, V.Mikita „Lindvistika“, J. Teevet „Linnulood“ + omaloomingu põhjal) juhendaja Külli Täht.

NÄITLEJAPREEMIA

JARMO PÕLLUSTE Ramsi Vaba Aja Keskuse näitetrupp
GERLY RÄNNIK Imavere teatriring
TIIA TOMSON Kuuste kool 
MARTEN EGERT VAHTLA Kunda ÜG kooliteater
Tartu Waldorfgümnaasiumi näitetrupp
GERLY LAISAAR Kolga Kool, Kohal-olijad 
HEILY TIITUS Vigala PK Lavarebased 
HOLGER OJAKÜLA Kuressaare Vanalinna Kool
GERLI KALKUN Võru Kreutzwaldi Kool, Lavarebased
OSKAR SÄÄRITS Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja
KASPER TATE Jõõpre Kooli näitering
UKU VAABEL MTÜ Rahukas, 6a klass
JUTA LENSU Jõhvi Kultuuri- ja Huvikeskuse kooliteater
ERGO KOMMER Valga põhikooli muusikaliring
KRISTIN KOOSKORA Põlva ühisgümnaasiumi näitetrupp

NÄITLEJA ERIPREEMIA
ANNABELL ALLIKAS julge esinemise eest Ramsi Vaba Aja Keskuse näitetrupp
LAUR MÄGI luule mõtestatud esituse eest Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja
SIIM SUITSBERG ja VADIM KONOV tugeva tunnetusliku parterluse eest Haapsalu Põhikooli näitering

ERIPREEMIA

Nauditavate karakterite eest Kunda ÜG kooliteater „Hiired pööningul” A.Kivirähk juhendaja Natalie Neigla

Stiilipuhta ja leidliku kujunduse eest Jõhvi Kultuuri- ja Huvikeskuse kooliteater "Laatsaretlaeva Moero hukkumise lugu 1944. aasta septembris" Heiti talviku luule ja "Moerolt" pääsenute meenutused on kokku pannud Merle Karusoo, juhendaja Raili Tamm

Erinevate teatrivõtete julge kasutamise eest Ramsi Vaba Aja Keskuse näitetrupp „Helde puu“ Shel Silverstein (dramatiseerimine Ester Valk) juhendaja Ester Valk, tantsu juhendaja Keity Pook, lauljate juhendaja Getter Kauts

Hea meelelahutuse eest Haapsalu Põhikooli näitering "Turistid" Siim Birk juhendaja Siim Birk

Tundliku situatsioonikoomika käsitluse eest MTÜ Rahukas, 6a klass „Jüri + Mari = ?“ Mihkel Tikerpalu ja trupp 
juhendaja Mihkel Tikerpalu

Tulevikulootus Kuuste Kool

PARIM NAISNÄITLEJA
HELERIIN LASS Viimsi Kool EKSPERIMENT.

PARIM MEESNÄITLEJA
ALEX PAUL PUKK Viimsi Kool EKSPERIMENT.

PARIM JUHENDAJA
KÜLLI EHASTU Tartu Waldorfgümnaasiumi näitetrupp.