"Kooliteater 2016 Jõõpre"

Jõõpre Kool ja Eesti Harrastusteatrite Liit korraldavad 22.-23.aprillini Jõõpres, Pärnumaal Jõõpre Rahvamajas põhikooli kooliteatrite riigifestivali „Kooliteater 2016 Jõõpre“.

Sellel aastal osaleb põhikooli riigifestivalil 17 kooliteatrit 14 maakonnast, Tallinnast ja Tartust. Festivalile on eelnenud maakondlikud kooliteatrite eelvoorud, kus valitakse huvitavamad lavastused riigifestivalile.
Festivali etendusi vaatab ja analüüsib žürii koosseisus Kaili Viidas (Endla Teater), Carmen Mikiver (Endla Teater) ja Karl Sakrits (Viljandi Kultuuriakadeemia teatritudeng).
Festival on kõigile vaatajatele tasuta!

AJAKAVA
REEDE, 22.aprill
Etendused toimuvad Jõõpre Rahvamajas
12:00 Avamine
12:15 Viljandimaa 
Ramsi Vaba Aja Keskuse näitetrupp „Helde puu“ Shel Silverstein (dramatiseerimine Ester Valk) juhendaja Ester Valk, tantsu juhendaja Keity Pook, lauljate juhendaja Getter Kauts 
12:45 Järvamaa 
Imavere teatriring „Tahan üles“ Õnnela Lees juhendaja Õnnela Lees 
13:30 Tartumaa 
Kuuste kool "Põgenemine" Kaija M Kalvet ja trupp juhendaja Kaija M Kalvet 
15:00 Lääne-Virumaa 
Kunda ÜG kooliteater „Hiired pööningul” A.Kivirähk juhendaja Natalie Neigla 
15:45 Tartu Waldorfgümnaasiumi näitetrupp „Ilus elu“ Külli Ehastu juhendaja Külli Ehastu 
16:35 Harjumaa 
Kolga Kool, Kohal-olijad „Autoga” omalooming juhendaja Terje Varul 
17:15 Raplamaa 
Kivi - Vigala PK Lavarebased "Kõige napakam lugu" kreeka ja karjala muinasjuttude järgi juhendaja Eve Kärsna 
17:50 Saaremaa 
Kuressaare Vanalinna Kool „Koll Kalli“ Vladislav Koržetsi samanimelise näidendi järgi, juhendaja Kadi Tänav(Tänak) 
18:20 Võrumaa 
Võru Kreutzwaldi Kool, Lavarebased „Aardejaht“ Jalmari Finne/Raili Leesalu juhendaja Raili Leesalu 
18:50 Jõgevamaa 
Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja “Kes seal müdistab köögis?“ Ilmar Trull juhendaja Lianne Saage-Vahur

Laupäev 23.aprill
10:00 Pärnumaa 
Jõõpre Kooli näitering „Ookeani kutse” Jean-Claude Mourlevat/dramatiseerinud H. Kirsi juhendaja Helle Kirsi 
10:50 Tallinn MTÜ Rahukas, 6a klass „Jüri + Mari = ?“ Mihkel Tikerpalu ja trupp juhendaja Mihkel Tikerpalu 
11:20 Läänemaa 
Haapsalu Põhikooli näitering "Turistid" Siim Birk juhendaja Siim Birk 
12:00 Ida-Virumaa 
Jõhvi Kultuuri- ja Huvikeskuse kooliteater "Laatsaretlaeva Moero hukkumise lugu 1944. aasta septembris" Heiti talviku luule ja "Moerolt" pääsenute meenutused on kokku pannud Merle Karusoo, juhendaja Raili Tamm
13:00 Valgamaa 
Valga põhikooli muusikaliring „Pöial-Liisi“ Hans Christian Anderseni muinasjutu ja Don Bluthi multifilmi ainetel muusikaline etendus juhendajad Siiri Põldsaar, kaaslavastajad Valdek Ott, Sillen Klasman, Lissa-Anna Lender, Anastasia Makarova 
13:50 Põlvamaa 
Põlva ühisgümnaasiumi näitetrupp „Me saame hakkama!“ Maia Punak, juhendaja Maia Punak 
14:30 Harjumaa 
Viimsi Kool EKSPERIMENT „Inimeseks…?“ L. Krohn „Inimkuues“, V.Mikita „Lindvistika“, J. Teevet „Linnulood“ + omaloomingu põhjal juhendaja Külli Täht 
16:30 Lõpetamine Jõõpre Rahvamajas.

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   

Festivali korraldajad ja toetajad:

Eesti Kultuurkapital
Hasartmängumaksu Nõukogu
Eesti Harrastusteatrite Liit 
Audru Kool
Audru vald
Jõõpre Kooli õpetajad
Mati Sutt
Tiina Šukajeva ja Märt Jäärats 
Pärnu maavalitsus ja Eha Ristimets
Europe Direct Pärnumaa kontor ja Kersti Liiva
Pärnu Reisibüroo
Endla Teater ja Roland Leesment
Lavassaare Külaselts
Jõõpre Külaselts 
Mart Kuuskmann
Piret Bergmann 
AUDRU PAGAR ja Pille Popp
Ado Kirsi ja Otto-Georg Kirsi
Vally Lõugas
Marika Sarapu
Merle Ainsar
Gerda Tarre
Anne Poolak
Rait Pruul
Kadi Maido
OÜ FORKLIFT  ja Annika ning Simo Teesalu 
Moonika Orgussaar
Meelis Tiido
Krista Kingo
Haide Rannakivi
Kersti Ilves
Pille Ristimets
AUDRU POLITSEI