Parimad algklasside kooliteatrid on selgunud.

8.-9.maini toimus Jõgeval algklasside kooliteatrite riigifestival "Kooliteater 2015 JÕGEVA".
Kooliteatrite festival tõi kokku 17 kooliteatrit, 18 lavastusega.
Festivali lavastusi hindas ja analüüsis žürii Toomas Lõhmuste (ERR Raadioteatri juhataja), Maarius Pärn (Improteater Impeerium näitleja), Rain Mikser (Tallinna Ülikooli Kasvatusteaduste Instituudi vanemteadur) ja Mare Noot (Orissaare Gümnaasiumi kooliteatri MO-Teater lavastaja), kes tõstsid esile järgmisi kooliteatreid, juhendajaid ja noori näitlejaid:
 
LAUREAADID
 
Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja 2. klassi trupp
„Nutikas lutikas“ (H. Runnel)
juhendaja Lianne Saage-Vahur
 
Kuusalu Keskkooli algklasside näitering
„Ninatark muna“ (E.Raud)
juhendaja Saima Kallionsivu 
 
Jõõpre Kooli 1.-4. klass
„Putuk! Putuk!“ (H.Kirsi)
juhendaja Helle Kirsi
 
Tallinna Kristiine Gümnaasiumi 1. b klass
„Punamütsike“ (muinasjutt)
juhendaja Mare Pukk
 
Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja 4. b klassi trupp
„Mis sa seal teed?“ (H. Runnel)
juhendaja Lianne Saage-Vahur
 
Tartu Waldorfgümnaasiumi huvikooli algklasside näitering
„Kuidas kasutada raamatut“ (K.Ehastu) 
juhendaja Külli Ehastu   
 
PARIM JUHENDAJA
HELLE KIRSI 
Jõõpre Kool
 
ERIPREEMIAD
 
 
Sotsiaalse tundlikkuse eest lavastusele „Täitsamees“ 
Pikakannu Kooli näitering – juhendaja Kadi Kronberg
 
Erakordse atmosfääri loomise eest lavastusele „Kuningate kool“ 
Põltsamaa Ühisgümnaasiumi 4.a klass – juhendajad Pille Martsik ja Tuuli Jukk
 
Visuaalse väljendusrikkuse eest lavastusele „Tsirkus Barcelona“ 
Mammaste Kooli 1.-2. klassi näitering  – juhendaja Diana Pehk
 
Lavakujunduse eest lavastusele „Lumekuninganna“ 
Valga Põhikooli  3. c klass - juhendajad Siiri Põldsaar ja Virve Sinisalu
 
Elurõõmsa vaimsuse eest lavastusele „Raamatukogunõid Rosaalie“  
Vohnja Lasteaed – Algkool - juhendajad Õnne Kiviperk, Kaida Mikola ja Tiina Poopuu
 
Lustlikkuse eest lavastusele „Notsu, kes ei osanud röhkida“ 
Koeru Keskkooli 1.a klass – juhendaja Rita Õunapuu
 
 
ERIPREEMIAD MEELDEJÄÄVATE ROLLIDE EEST:
 
MIA MARIA LIPSMÄE Muna/Tibu rolli eest lavastuses "Ninatark muna" Kuusalu Keskkooli algklasside näitering
ELISABETH SILD Punsu rolli eest lavastuses „Sünnipäev“ Haapsalu Põhikooli algklasside näitering 
ELISABETH ALLAS Pünamütsikese rolli eest lavastuses „Punamütsike“ Tallinna Kristiine Gümnaasiumi 1. b klass
OSKAR GREG VESKI Hundi rolli eest lavastuses „Punamütsike“ Tallinna Kristiine Gümnaasiumi 1. b klass
KEELI PANT Jänese rolli eest lavastuses „Punamütsike“ Tallinna Kristiine Gümnaasiumi 1. b klass   
EMMA LEPIK vares Klaara rolli eest lavastuses „Lumekuninganna“  Valga Põhikooli  3. c klass
KARL FILIPP VARRES professor Piibelehe rolli eest lavastuses „Kuidas kasutada raamatut“ Tartu Waldorfgümnaasiumi huvikooli algklasside näitering 
SIIM-OLIVER KALMUS kordnik Vassili Nurmkana rolli eest lavastuses „Raamatukogunõid Rosaalie“  Vohnja Lasteaed-Algkool 
GERT GUTMANN raamatukogunõid Rosaalie rolli eest lavastuses „Raamatukogunõid Rosaalie“  Vohnja Lasteaed-Algkool
ANTON VOLOSSATOV kapten Konkskäe rolli eest lavastuses „Peeter Paani tagasitulek“ Sillamäe Vanalinna Kooli kooliteater ART-Line 
 
Festivali korraldasid, toetasid ja koostööpartnerid olid: MTÜ Tähetund, Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja, Jõgeva Põhikool, Jõgeva Kultuurikeskus, XELL LIGHT OÜ, Jõgeva Majandusühistu, Jõgeva Maavalitsus, Eesti Kultuurkapital, Jõgevamaa Omavalitsuste Liit, Hasartmängumaksu Nõukogu, Eesti Harrastusteatrite Liit.
 
Suur tänu Kaja Pärtels ja Lianne Saage-Vahur toreda festivali eest!