SAAREMAA MINITEATRIPÄEVAD 2015

Algav kevadine koolivaheaeg toob kaasa Saaremaa Ühisgümnaasiumi üheks visiitkaardiks kujunenud Saaremaa miniteatripäevad.
Sellist nime kannab kooliteatrite vanema astme festival, mis kasvas välja 1992. aasta vabariikliku festivali alternatiivüritusest. Sellest on nüüdseks saanud õppeaasta üks olulisematest kultuurisündmustest Saaremaa Ühisgümnaasiumis, mille organiseerimisse on haaratud üle saja õpilase ja osavõtjaid üle Eestimaa on olnud igal aastal paarikümnest koolist.
Saaremaa miniteatripäevad toimuvad 14.-16.märtsini Kuressaares, Saaremaa Ühisgümnaasiumis.
 
Teater spordis, sport teatris - meeskonnamängud mõlemad, kus "talent võidab mängu, kuid meeskonnatöö ja mõistus turniiri"
Michael Jordan

 

Ajakava 

14.märts

12.20 Avamine

13.30 Vaba Valik – Jüri G (Rasmus Onkel) „Ülehomme“ Aadu Hindi „Sellest eeskujulikust talumehest“ ainetel

14.10 Orissaare G Mo-teater (Mare Noot) kompositsioon „Meie lugu“ 

15.10 SÜG Kresis (Sirje Kreisman) Mehis Heinsaar „Kui ma oleksin Onu Paul…“ 

16.10 Kuressaare  G (Sissel-Maria Mägi) Charles Perrault’i „Punamütsikese“ ainetel Sissel-Maria Mägi „Õhtusöök viiele“ 

16.40 Rakvere RG „KARLA“ (Tiina Kippel) T.Kippel „DEZAVU e. PROOV“ 

17.40 Viimsi KK KOKK (Eva Kalbus) Mihkel Seeder „T-REX“ 

18.40 SÜG Krevera (Rita Ilves) M.Undi ainetel „Miski heljus läbi ruumi“ 

19.40 Karksi Noorteteater „O“ (Mikk Kask) Kai-Mai Olbri „Karje“

21.15 Juhendajate ja žürii nõupidamine

 

15.märts

9.30 SÜG Teadusteater „Krempel“ (Indrek Peil, Arne Loorpuu)  I.Peil, G.Galilei „Elementa et Horror Vacui“ 

10.10 Rapla Riinimanda Teater (Valter Uusberg) Jonas Jonassoni „Saja-aastane, kes hüppas aknast välja ja kadus“ põhjal kooliteatrile Valter Uusberg „Saja-aastane aknast välja!“ 

11.10 Rakvere G Teatriansambel (Aili Teedla) omalooming „Vanasõnad – kuldsed sõnad“

12.10 Tallinna 32.KK (Tõnis Niinemets) grupitöö “Kui teile nii näib” 

13.15 Rapla VG Teatristuudio „Ega Vist“ (Krista Olesk) omalooming „Valikuvabadus“

15.00 Haljala G (Eva-Samolberg-Palmi) E. Samolberg-Palmi „Vinski“ 

15.55 Tallinna Lilleküla G „Kruvikeeraja“ (Andres Jakovlev, Liina Salonen) ühislooming „Võta must tuletis“ 

16.35 Rapla ÜG Teatristuudio „Ega Vist“ (Krista Olesk) H.Runneli, D.Kareva, A.Reinla ainetel K.Olesk „Me liigume“ 

17.10 Paide ÜG Maski Taga (Marju Mändmaa) ühislooming „Varjus“ 

18.05 Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja (Lianne Saage-Vahur) Lev Tolstoi „Hobuse lugu“

20.00 Kabaree

 

16.märts

10.00 Viljandi G (Silvia Soro, Andres Oja) Neil Simon „Hotell California“

10.40 Hugo Treffneri G Lend 3.5 (Elise Metsanurk) Eduard Bornhöhe ja Arvo Valtoni ainetel „Elu edukatele“

13.00 Lõpetamine