Õpilasetlejate riigikonkurss 2015!

13. veebruaril 2015 toimus Tartus vabariiklik õpilasetlejate riigikonkurss

Sel aastal toimus üle-eestiline õpilasetlejate riigikonkurss 13. veebruaril Tartus Dorpati konverentsikeskuses. Ürituse korraldajateks olid Tartu Hansa Kool, Tartu linna ja maakonna emakeeleõpetajate aineühendus koostöös Eesti Harrastusteatrite Liiduga.

Žüriisse kuulusid  Maarja Jakobson (vabakutseline näitleja), Kristiina Oomer (Eesti Harrastusteatrite Liidu tegevjuht), Lennart Peep (lavastaja), Tarmo Tagamets (Rakvere teatri näitleja), Anu Tonts (Vanemuise teatri dramaturg), Veikko Täär (vabakutseline näitleja).

Konkursil osales 46 õpilast kolmes vanuseastmes.

Žürii sõnul oli võistlus kõrgetasemeline,  parimateks tunnistati järgmised õpilased:

nooremas vanusegrupis (4.-6. kl)

grand prix Karl Kristjan Puusepp (Miina Härma Gümnaasium, juhendaja Mari Maimre);

I koht Greete-Liis Rünt (Käina Põhikool, juhendaja Tiia Korv);

II koht Georg Sakrits (Jõgeva Põhikool, juhendaja Lianne Saage-Vahur);

III koht Martin Vesberg (Saaremaa Ühisgümnaasium, juhendaja Rita Ilves);

eripreemia Kert Kronk (Sõmeru Põhikool, juhendaja Lea Salumets);

eripreemia Rita Razvarova (Jõhvi Vene Gümnaasium, juhendaja Snežana Masljakova);

keskmises vanusegrupis (7.-9. kl)

grand prix Jessica Agneta Kari (Viimsi Keskkool, juhendaja Eva Kalbus);

I koht Markus Jörgen Paapsi (J. Liivi nim Alatskivi Keskkool, juhendaja Kait Eiland);

II koht Rasmus Vendel (Aste Põhikool, juhendaja Monika Leepere);

III koht Alex Savolainen (Tartu Kivilinna Kool, juhendaja Annika Rebane);

eripreemia Denis Petrov (Tartu Variku Kool, juhendaja Ebe Tuvike);

eripreemia Sten Siirak (Jõgeva Põhikool, juhendaja Lianne Saage-Vahur);

vanemas vanusegrupis (10.-12. kl)

grand prix Igor Bronštein (Kohtla-Järve Järve Vene Gümnaasium, juhendaja Tatjana Kundozjorova);

I koht Oliver Issak (Hugo Treffneri Gümnaasium, juhendaja Tiina Pluum);

II koht Maarja-Liis Mölder (Põltsamaa Ühisgümnaasium, juhendajad Astra Tints ja Marika Nugis);

III koht Grete Lehemaa (Läänemaa Ühisgümnaasium, juhendaja Tiina Brock);

eripreemia Maria Pihlak (Saaremaa Ühisgümnaasium, juhendaja Rita Ilves);

eripreemia Markus Tiigimäe (Nõo Reaalgümnaasium, juhendaja Heily Soosaar).

Üritust toetasid Haridus- ja Teadusministeerium, Eesti Kultuurkapital, Tartu Linnavalitsus, Tartu Maavalitsus, Tartu Kultuurkapital, Eesti Harrastusteatrite Liit, kirjastused Greif ja Atlex, A. Le Coq, kommivabrik Kalev

Suur tänu korraldajatele!