Betti Alverile pühendatud XXII luulepäevade TÄHETUND 2014 parimad

Teema: KES LOOJAKS LOODUD … (K. Merilaas ja A. Sang)
 
PEAPREEMIA: 
•„ÕHTUSED JUTUD“ - Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja – juhendaja Lianne Saage – Vahur 
•"MORTEM" – Hugo Treffneri Gümnaasiumi trupp: Lend 3.0 – juhendaja Oliver Issak ja trupp 
 
LAUREAADID:
•„LEIB“ - Rakvere Gümnaasiumi Teatriansambel – juhendaja Aili Teedla 
•„ÕUNAPUU“ – Kolga Kooli Kohal-olijad – juhendaja Terje Varul 
 
PARIM NAISNÄITLEJA 
•HELENA MÄGI – Paide Ühisgümnaasium Maski Taga „Mu ellu elu sisse astus“ –                                  
juhendaja Marju Mändmaa
 
PARIM MEESNÄITLEJA 
•SIIM MARAN – Kolga Kooli Kohal-olijad – "Õunapuu“ – juhendaja Terje Varul
 
NÄITLEJAPREEMIAD
•MARKKO SUNNI - Paide Ühisgümnaasium Maski Taga „Mu ellu elu sisse astus“ –                                  
juhendaja Marju Mändmaa
•JAN MARGEN VAU- Paide Ühisgümnaasium Maski Taga „Mu ellu elu sisse astus“ –                                  
juhendaja Marju Mändmaa
•RUDOLF KOPTI – Rakvere Gümnaasiumi Teatriansambel – „Leib“ – juhendaja Aili Teedla
•MARI-ANN VILJUS - Rakvere Gümnaasiumi Teatriansambel – „Leib“ – juhendaja Aili Teedla 
•KERLY RITVAL – Viljandi Gümnaasium – „Luuleaeg või heinaaeg“ – juhendajad Aili Kiin, Silvia Soro, Aare Külama
•MERILIN LÕHMUS – Põltsamaa Kultuurikeskuse noorte näitering Viribus Unitis – „Öös“ – juhendaja Keiu Kess
•ANETT PULLERITS – Tartu Hugo Treffneri Gümnaasiumi „Poly Treff“ – „Mu isa …“
•MARGUS CHRISTOPHER KALDA – Rakvere Reaalgümnaasiumi KARLA – „Poiss inglisillal“ – juhendaja Tiina Kippel
 
ERIPREEMIAD 
•Teatraalse väljendusrikkuse eripreemia
Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja – „Õnnis see, kel õiged silmad …“  – juhendaja Lianne Saage-Vahur
•Tundesiiruse eripreemia
Rakvere Reaalgümnaasiumi KARLA – „Poiss inglisillal“ - juhendaja Tiina Kippel
•Visuaalsete erieffektide eripreemia
Tallinna Lilleküla Gümnaasium Kruvikeeraja – „(t)ärkamine – juhendaja Andres „Ande“ Jakovlev
•A. Sanga ja K. Merilaasi luule sidumise eest tänapäeva ühiskondlik-poliitilise situatsiooniga
Rakvere Linnanoorte Näitetrupp – „Vabaduse hind“ – juhendaja Tiina Rumm
•K. Merilaasi luule sidumise eest tänapäeva noorte maailmaga
KutiMuti Stuudio – „Mängime!“ – juhendaja Tiiu Mägi
•A. Sanga luule sidumise eest kaasaegse meediaruumiga 
Orissaare Gümnaasium Mo-Teater – „Massikommunikatsioon“ – juhendaja Mare Noot
 
Suur tänu korraldajatele
MTÜ Tähetund ja Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja.