Parimad algklasside kooliteatrid on selgunud!

LAUREAADID:
Juuru Eduard Vilde Kool lavastusega "Tistou, roheliste sõrmedega poiss" /M.Druon/ juhendaja Kalle Kõiv
Jõgeva Kooliteater Liblikapüüdja 3.-4.klasside trupp lavastusega "Kord muinasjutumaal..." /H.Männi tekstide põhjal/ juhendaja Lianne Saage-Vahur
Kuusalu Keskkool lavastusega "Päev nagu alati" /J.Jaik/ juhendaja Saima Kallionsivu 
Narva Laste Loomemaja Teatristuudio "16.komnata" lavastusega "Piknik tähtede all" /N.Sakmarova/ juhendajad Olga Katutseva ja Vitaly Katuntsev
Põlva Kool 4.b klassi draamaõpe lavastusega "Täiesti crazy muinasjutt" /ühistöö/ juhendaja Diana Pehk
Tõrva Gümnaasium 2.draamaklass lavastusega "Poelugu" /anekdoodi põhjal/ juhendaja Eve Valliste

ERIPREEMIAD:
Audru Kool - leidlike lavavahendite eest lavastuses "Mutionu pidu"
Tallinna Kristiine Gümnaasium - autentse lavakujunduse eest lavastuses "Katkendeid O.Lutsu "Kevadest""
Tartu Laulustuudio Fa-diees "Särts" - laulustuudio teatriarmastuse eest lavastuses "Öö"
Kolga Kool - tuntud materjali leidliku kasutamise lavastuses "Hiirejaht"
Frankfurdi Eesti Kool - pingevaba loo vaatajani toomise lavastuses "Hiired pööningul"
Juuru Eduard Vilde Kool - ühise mängulusti eest lavastuses "Tistou, roheliste sõrmedega poiss" 
Retla-Kabala Kool - koheva frisuuri eest lavastuses "Koll Kalli" 
Kunda Ühisgümnaasium - metsa meisterliku toomise eest teatrimaastikule lavastuses "Kuidas vaeslaps oma õnne leidis"
Põltsamaa Ühisgümnaasium - kogu kamba kaasamise eest lavastuses "Naerilugu"
Kuressaare Gümnaasium - kaasaega kõnetava algupärandi eest lavastuses "Nõiakontor kuuleb?"

NÄITLEJAPREEMIAD:
mõlemad Malviinad Frida Pajo ja Jaanika Valk (Lauka Põhikool) 
Emili Külaots (Konguta Kool) 
Riine Valo (Võhma Kool)
Teele Leppmaa (Tallinna Kristiine Gümnaasium)
Reneli Husu (Tartu Laulustuudio Fa-diees)
Mia Maria Lipsmäe (Kuusalu Keskkool)
Oskar Soomre (Kunda Ühisgümnaasium)
Tõru Kannimäe (Haapsalu Noorte Huvikeskus)
Oskar Greg Veski (Tallinna Kristiine Gümnaasium)
Peeter Paul Plakk (Kolga Kool)
rollikolmikule Amelia Gandsu, Mikhail Ivanov, Ivan Boborenko (Narva Laste Loomemaja)
Silver Helk (Frankfurdi Eesti Kool)

 

Festivali etendusi analüüsi ja hindas žürii koosseisus Ulvi Meier (Kolga Muuseum), Maria Kljukina (ETV+), Ragne Veensalu (Teater Von Krahl) ja Margus Tabor (Tallinna Linnateater).

 

Aitäh Terje Varul ja Kolga Kool toreda ja meeleoluke festivali korraldamise eest!


AITÄH KÕIGILE TOETAJATELE:
Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapital
Hasartmängumaksu Nõukogu
Selver Gurmee Catering
Kolga Teenindusühistu
Balti Spoon OÜ
Nordic Houses 
MTÜ Veljo Tormise Kultuuriselts
MTÜ Lahemaa Mereklubi
Eesti Hoiuraamatukogu 
Marko Pikkat  
Eesti Näitused 
Juhan Kubu

Kooliteater 2017 Kolga!

 

Parimad põhikoolide kooliteatrid on selgunud.

"Kooliteater 2017 JÕHVI" toimus 21.-22.aprillil 2017 Jõhvis.
LAUREAADID:

Rakvere Linnanoorte näitetrupp Ingeborg von Zadow „KÜLALINE“ juhendaja Tiina Rumm 
 Tallinna 32. Keskkooli põhikooli KOKK ehk Kunstiliselt On Kõik Korrektne
H.Käo, E.Kalbus „KLASSIEKSKURSIOON juhendaja Eva Kalbus
Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja „UNE-EMA LAPSED“ (Heljo Männi ja Ellen Niidu tekstide põhjal) juhendaja Lianne Saage-Vahur
Rapla Riinimanda Teater „OSKAR JA ASJA Andrus Kivirähki raamatu „Oskar ja asjad“ ainetel dramatiseerinud ja juhendanud Valter Uusberg 
 Suure-Jaani Kooli näitetrupp „SEE ON SEE, KELLELE MA SELLE LEIVA ANNAN“
juhendaja Andres Oja

ERIPREEMIAD:

Poeesia eest lavastuses „INGELHEIM“ Kolga Kooli näitetrupp Kohal-olijad, juhendaja Terje Varul

Põletav teema tulevaste meeste esituses lavastuses „MEIE VALITSUS“ Tõrva Gümnaasiuminäitetrupp Pigilind, juhendaja Eve Valliste Suur saal

Muusikaline kujundus lavastuses „KOLETIS“ Tartu Waldorf Teater, juhendanud Külli Ehastu

Puudutava teema eest lavastuses „KEELEPUUDUTUS“ Jõõpre kooli näitetrupp, juhendaja Helle Kirsi

Lavastsusliku terviku eest lavastuses „SINILIND“ Narva Laste Loomemaja teater -stuudio „16.
komnata“, juhendaja Vitaly Katuntsev

NÄITLEJAPREEMIAD:
RICHARD HUSSAR - Tartu Waldorf Teater
MARTIN ERIK METSANURK – Tartu Waldorf Teater
SAARA VÄLI - Orissaare Gümnaasiumi 8. klassi näitetrupp
PAMELA EBBER - Polygoni Teatrikooli Tartu keskmine rühm
LAURE KIIVIT - Polygoni Teatrikooli Tartu keskmine rühm
KAUR TAMM - Johannese Kool Rosmal
MATTIAS METSALU - Haapsalu Põhikooli näitering
JOOSEP RINGMÄE - Rapla Riinimanda Teater
JELIZAVETA ANDERŽANOVA – Narva Laste Loomemaja teater -stuudio „16. komnata“
KRISTINA KONOREVA - Narva Laste Loomemaja teater -stuudio „16. komnata“

Festivali lavastusi hindasid ja analüüsisid Anneli Rahkema (Rakvere Teater), Rait Avestik (teatrikriitik) ja Kristiina Oomer (Eesti Harrastusteatrite Liit).

Festivali korraldasid Eesti Harrastusteatrite Liit ja Jõhvi Kultuuri-ja Huvikeskus.