Saaremaa Miniteatripäevad 2019

22.-24.märts 2019 toimuvad Saaremaa Miniteatritepäevad Saaremaa Ühisgümnaasiumis.

Sellist nime SAAREMAA MINITEATRITEPÄEVAD kannab kooliteatrite vanema astme festival, mis kasvas välja 1992. aasta vabariikliku festivali alternatiivüritusest. Sellest on nüüdseks saanud õppeaasta üks olulisematest kultuurisündmustest koolis, mille organiseerimisse on haaratud üle saja õpilase ja osavõtjaid üle Eestimaa on olnud igal aastal paarikümnest koolist.

Reede, 22.03

13.15 Avamine

14.20 - 14.50 Tallinna Lilleküla G Kruvikeeraja (Andres Jakovlev) J. Tuuliku ainetel „Õhtu suurmeestega“

15.05 - 15.25 Rapla G Ega Vist (Krista Olesk) omalooming rahvaluule põhjal „Vanapagana lood e. Kuidas maameest aidata“

15.40 - 16.10 Saaremaa ÜG Kreisis (Sirje Kreisman) V.Uusberg, M. Kivastiku järgi „Vaim“

16.30 - 17.00 Kuressaare G Inspira (Tanel Ting) trupp ja Gerly Otsa „Vaksal“ ainetel „Peegeldus perroonil“

17.15 - 18.00- Tallinna Et (Juta Teral ja Merleen Läänemägi) I. von Zadow „Katt ja Fredda“

18.20 - 19.00- Saaremaa ÜG Krevera (Rita Ilves) kompositsioon „Viis viimast“

Laupäev, 23.03

10.00 - 10.50 Rakvere LN (Tiina Rumm) R. Reinaus „Maailm, kuhu ma kuulun“

11.10 - 12.00 Hugo Treffneri G (Oliver Issak) W. Shakespeare ja trupp „Kuningas Lear“

12.15 - 12.45 Tallinna ÜG (Roland Laos ja Siim Tõniste) ühislooming „Mälu“

13.00 - 13.50 Tallinna 32. KK KOKK (Eva Kalbus) M. Kivastik „Külmetava kunstniku portree“ - I vaatus

14.40 - 15.25- Rakvere G TA (Aili Teedla) ühislooming (kogumiku „Õpetajat otsimas“ ja A. Reinla novelli „Nööp“ ainetel) „Nööp“

15.40 - 16.20 Viljandi G teatristuudio I (Silvia Soro) trupi ühistöö „Mäng on läbi“

16.40 - 17.00 Saaremaa ÜG Krevera 2 (Rita Ilves) A. Kitzbergi ja A.H. Tammsaare põhjal „Mari-Tiina-Karin“

17.20 - 18.05 Rapla G Riinimanda (Valter Uusberg) E.Vetemaa „Jälle Püha Susanna e. armastuse kool“ ainetel V. Uusberg „Kadunud Poeg“

18.20 - 19.00 Jüri G Vaba Valik (Ingrid Mikk) K. Hindrikuse „Sõna vägi on suurem kui sõjavägi“ ainetel „KINGitus“

19.20 - 20.10 Jõgeva Liblikapüüdja (Lianne Saage-Vahur) J. Kunder „Kroonu onu“

Pühapäev, 24.03

10.00 - 10.50- Viljandi G teatristuudio II (Silvia Soro) P. Pezin/I. Koff „Armunud vanamehed“

11.05 - 11.55 Väike-Maarja G Dramaarja (Riina Põldmaa) R. Põldmaa „Kaetud surnud poeetidele“

12.10 - 12.50 Türi G Concordia (Marita-Karmen Tamme, Marleen Anderson) M. Anderson „Surmatants“

14.30- Lõpetamine

Eesti Harrastusteatrite Liidu tähtsamad sündmused 2019

2019.aastal tähistab Eesti Harrastusteatrite Liit oma 30. tegutsemisaastat.

Festivalid:
Kooliteatrid
Tuulelapsed 18.-19. jaanuar, Jõgeva 
Õpilasetlejate riigikonkurss 8. veebruar, Tallinn
Saaremaa Miniteatripäevad 22.-24.märts, Kuressaare, Saaremaa 
Kooliteatrite riigifestivalid "Kooliteater 2019": 
Gümnaasiumi astme riigifestival 5.-7.aprill Paide
Keskastme riigifestival 26.-27.aprill Otepää 
Algklasside riigifestival 3.-4.mai Tõrva
Savilind teatrifestival puuetega lastele 16.mai, Tartu
Kooliteatrite kirjanduslik projekt 24.-28.juuli, Põltsamaa
Betti Alverile pühendatud luulepäevad Tähetund november, Jõgeva
Harrastusteatrid: 
XVI Tudengite Teatripäevad 15.-17.veebruar, Viljandi 
Teater Kohvris rahvusvaheline nukuteatrite festival 16.-19.mai, Viljandi 
XIX Külateatrite festival 2.-4.august Räpina
Lühilavastuste festival – Janno Puusepa loomingul põhinev 12.oktoober, Kiili
Välismaa. 
EDERED Laste Teatrikohtumine 31.juuli-11.august, 2019 Hanko, Soome
BaltiRamp festival 4.-7.juuli 2019 Kreting, Leedu 
 
Koolitus:
Harrastusteatrid:
Harrastusteatrite lavastajate 2 aastane koolitus algus jaanuar/veebruar 2019. 
Harrastusteatrite suvekool 28.-30.juuni Kuremaa, Jõgevamaa 
Märts - juuni Kooliteatrite kirjanduslik teatriprojekt eelseminarid õpetajatele
Kooliteatrid: 
Ranna suvekool (2 vahetust) 
Tarsi suvekool (2 vahetust) 
24.-28.juuli Kooliteatrite kirjanduslik teatriprojekt Põltsamaa, Jõgevamaa
 
 

 
 

Parimad õpilasetlejad on selgunud

8.veebruaril 2019 toimus Tallinnas Theatrumis teatrisaalis.

Žürii koosseisus luuletaja Doris Kareva, kõneõppejõud Toomas Lõhmuste ja kõneõppejõud Virko Annus tunnustasid järgmisi Eestimaa noori

4.-6.klass

LAUREAADID:

Anu-Triin Ints Tallinna Huvikeskus Kullo, juhendaja Kerli Rannala

Kristen Hurt Tartu Kivilinna Kool, juhendaja Tiina Teppo

Marieta Žoržoliani Tartu Descartes´i Kool,  juhendaja Mare Liiv

EIPREEMIAD

Trino Arras Vanalinna Hariduskolleegium, juhendaja Krista Nõmm

Oskar Kull Jõgeva Põhikool, juhendaja Lianne Saage-Vahur

Jan Rõžikov eripreemia vapruse eest, Jõhvi Vene Põhikool, juhendaja Tatjana Laada

7.-9.klassid

LAUREAADID

Karl Kristjan Puusepp Tartu Miina Härma Gümnaasium, juhendaja Jana Kübar

Arabella Antons Tartu Mart Reiniku Kool, juhendaja Tiiu Heinsalu

Erling Eding Rakvere Reaalgümnaasium, juhendaja Tiina Kippel

ERIPREEMIAD

Jevgenia Katarina Razgonjajeva Kohtla-Järve Tammiku Põhikool, juhendaja Svetlana Pavlenko

Cathrin Benita Poopuu Saaremaa Ühisgümnaasium, juhendaja Rita Ilves

Emma Tross Tallinna Rahumäe Põhikool, juhendaja Anne Viibur

10.-12.klass

LAUREAADID

Sten Siirak Jõgevamaa Gümnaasium, juhendaja Lianne Saage-Vahur

Mattias Nurga Tallinna 32.Keskkool, juhendajad Maret Varblas ja Eva Kalbus

Seidy Talv Tartu Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasium, juhendaja Kadri Ottenson

ERIPREEMIAD

Emily Bruus Viimsi Gümnaasium, juhendaja Külli Täht

Eleriin Miilman Rakvere Gümnaasium, juhendaja Aili Teedla

Elo Nõmm Saaremaa Ühisgümnaasium, juhendaja Rita Ilves

Suur tänu Tallinna Rahvaülikooli teatrikooli õpilastele Karel Kristjan Leedole ja Rafael Eiknerile ning nende õpetajale Maret Oomer.

Suur tänu Theatrumile ja Aive Sarapuule.

Suur tänu Eesti Kultuurkapitalile.

Suur tänu AIT kohvikule ja Frank Koldele.

Tänab Eesti Harrastusteatrite Liit

Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapitali harrastusteatrite aastapreemia 2018

PALJU ÕNNE JA SUUR TÄNU MEESKONNALE!!

Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapitali harrastusteatrite aastapreemia 2018
EESTI RAHVAMAJADE ÜHINGULE
kultuuritegelaste koondamise ning lavastuse "Mälutempel" loomise eest.


Toris 20. ja 21. juulil 2018 kerkis Pärnu jõe kaldal Tori põrgus maa peale ühislavastus "Mälutempel".
Suvelavastuses lõi kaasa rohkem, kui 200 inimest, kes kõik tulid kokku Eestimaa erinevatest paikadest. 170 koorilauljat, 8 rahvatantsurühma, puhkpilliorkester, 20 rahvamuusikut, 10 harrastusnäitlejat rändasid koos läbi 130 aasta.
Tantsu, laulu ja muusika keskel hargnes lahti lugu, kus oma osa oli mängida Kalevipojast tuntud Tuuslaril.
Tuuslari rollis astus üles Argo Aadli (Tallinna Linnateater).
Lavastajad olid Urmas Lennuk (Rakvere Teater) ja Tarmo Tagamets (Rakvere Teater).
Kooride üldjuht Toomas Voll ja tantsujuht Jaanus Randma.
Rahvamuusikud osalesid Kalle Ermi juhtimisel ja puhkpilliorkester Ants Oidekivi juhtimisel.
Peakorraldajad olid Tiina Tegelmann ja Ülle Välimäe

"Eesti rahvamaja on midagi sellist, et kui meil teda poleks, siis tuleks ta välja mõelda. Aga nii püsivat kultuuri väärtuste tagalat ei suutnud välja mõelda isegi Kreutzwald.
Selleks pidi ikkagi terve rahvas üheskoos tahtma muutuda suuremaks ja paremaks" ütles üks lavastajatest Urmas Lennuk.