Parimad harrastusteatrid on selgunud. 13.augustil lõppes XVII Külateatrite festival Toris, Pärnumaal.

Festivali lavastusi analüüsisid kahel esimesel päeval Tori Rahvamajas ja viimasel päeval Tori Põhikoolis Edite Neimane (lavastaja, Riia, Läti) ja Tea Merivald (näitleja, Salme Vallateater). Taisto Oksanen (näitleja ja lavastaja, Helsingi, Soome) ja Kristiina Oomer (Eesti Harrastusteatrite Liit) vaatasid ja hindasid kahel esimesel päeval Tori Põhikoolis, viimasel festivali päeval Tori Rahvamajas ja Tori kirikus.  Vabaõhulavastusi analüüsisid ja hindasid Rein Laos (lavastaja ja näitleja) ja Tiit Alte (lavastaja, teater KaRakTer). 
LAUREAADID
Vilde Teater 
„Hämarad märgkoerad“ (Janno Puusepp) lavastaja Janno Puusepp
Saaremaa Teater
„Säärane Mulk ehk Sada Vakka Tangusoola“ (Lydia Koidula näidendi ainetel) lavastaja Väino Uibo
Tabivere Harrastusteater
„Proov“ (Janno Puusepp) lavastaja Tõnis Lepp
EMSI (Hiiumaa)
„Pila-Peetri testament“ (August Kitzbeg) lavastaja Janno Elmi
LendTeater 
„Sadam“(Aireé Pajur) lavastaja Aireé Pajur
Oomeriteater 
„Onu Vanja“ (Anton Tšehhov) lavastaja Maret Oomer
NÄITLEJAPREEMIAD 
MALLE SILD – Puhvetipidaja rolli eest  lavastuses „Rong väljub hommikul“ Kuimetsa Harrastusteater IDU 
MARE JÕGI – Aurelia rolli eest lavastuses “Sadam” LendTeater 
TIIU VALLIMAA – Ema rolli eest lavastuses „Uljas neitsi“ Saue Seeniorteater 
ARVO LAMP – Papa rolli eest lavastuses „Papa“ Abja EHH-TEATER 
MARE JÕGI JA ÜLLE REBANE – vene-eesti pensionäride meeldesööbiva kujutamise eest Elva Harrastusteater
ERIPREEMIAD
Jakobi Mäe Kultuurikoda 
muusikalise kujunduse eest lavastuses “Rõõmulaul” (muusikaline müsteerium Karl Ristkivi samanimelise romaani järgi, värsstekst Loone Ots ja muusika Tõnu Sepp) lavastaja Loone Ots
Jõelähtme LavaGrupp 
rahvusliku kultuuri säilitamis eest lavastuses “Võidulaenupilet“ (Oskar Luts) lavastaja Maie Ramjalg
Salme Vallateater
tundliku teema valiku eest lavastuses „Kolm kanget“ (Aireé Pajur) lavastaja Maire Sillavee
Taritu Tubateater 
suurepäraste näitlejatööde eest lavastuses „Rong“ (Eneli Sepp) lavastaja Helle Kesküla
Neeme Teater
noorusliku entusiastliku elurõõmsuse nakatamise eest lavastuses „Viis väikest pakikest“ (Oskar Luts) lavastaja Merike Kahu
ANDRES LINNUPUU - lavastajatöö eest lavastustes “Mamma” ja “Papa”
KERSTI SILLAOTS – lavastajatöö eest lavastuses “Elu on – otsas teises” ja näitlejatöö eest lavastuses “Papa”
 
Vilde Teatri kolleegipreemia
Aire Pajur  LendTeatri loomise ja teatrifestivali Monomaania korraldamise eest
 
Mari Möldre nimeline preemia
Õie Laksberg  näitlejatöö eest lavastuses "Pila-Peetri testament" (EMSI - Hiiumaa)