XVIII Külateatrite festival toimus 10.-12.augustil Kärlal, Saaremaal.

Festivalil osales 34 harrastusteatrit 35 lavastusega. Teatritegijaid kogunes Saaremaale üle 300 harrastaja kõikjalt Eestist.

Lavastusi vaatasid ja analüüsisid Leila Säälik ja Tõnis Kipper; Külli Reinumägi ja Rait Avestik; Tiina Tegelmann ja Ingmar Jõela.

Suur tänu Kärla rahvamajale ja Saaremaa harrastusteatritele festivali suurepärase korraldamise eest.

XVIII Külateatrite festival 2018


Leila Säälik ja Tõnis Kipper tunnustasid nähtud lavastuste hulgast järgmisi harrastusteatreid ja teatritegijaid

Laureaadid:
Seasaare Teater
J.Puusepp "Missioon" lavastaja Janno Puusepp

Saaremaa Teater 
V.Uibo "Naised meeste maailmas" 1.osa Arstilkäik 2.osa Hõbepulm lavastaja Väino Uibo

Eriti kenasti mängisid naisnäitlejad:
Reet Raudsepp lavastuses "Missioon" Seasaare Teater
Ane Purgas lavastuses "Missioon" Seasaare Teater

Eriti kenasti mängisid meesnäitlejad:
Margus Möll lavastuses „Pasjanss" LendTeater 
Arvo Lamp lavastuses "Unistuste(k)andja” EHH-TEATER

Näitlejapreemiad:
Gerry Grünberg lavastuses "Vandekohus" - Tornimäe TUNGAL
Ingrid Holm lavastuses "Vandekohus" - Tornimäe TUNGAL
Kaidi Koppel lavastuses "Pasjanss" - LendTeater
Piret Dreimann lavastuses ꞌꞌSee, kes avab ukseꞌꞌ - "On 1 teater"
Jane Lumijõe lavastuses ꞌꞌSee, kes avab ukseꞌꞌ - "On 1 teater"
Rein Annuk lavastuses "Ärimehe poisipõlv" - Rainbow

Žürii eripreemiad:
Väino Uibo lavastuste „Pasjanss“ ja "Naised meeste maailmas" eest
Argo Juske lavakujunduse eest lavastustes „Kosilane Rakverest“ ja ꞌꞌSee, kes avab ukseꞌꞌ
Pärnu-Jaagupi Aleviteateri Rändtirtsud lavastusele “Minu ema on päkapikk” ebatavalise jõululoo eest.

Tiina Tegelmann ja Ingmar Jõela tunnustasid nähtud lavastuste hulgast järgmisi harrastusteatreid ja teatritegijaid

Laureaadid:
Kose näiteselts "Kikerdis"
"Nässu in memoriam" (J.Tuuliku "Kojusõit ainetel dramatiseerinud Maie Matvei) lavastaja Maie Matvei

Kolmas Voorus
J.Puusepp “Asemikud” lavastajad Kersti Sillaots ja Andres Linnupuu

Eriti kenasti mängis naisnäitleja:
Hilja Sikka lavastuses “Asemikud” - Kolmas Voorus

Eriti kenasti mängisid meesnäitlejad:
Marcus Ellervee lavastuses "Üle vee" - Väike Tantsuteater MERI 
Andres Õis lavastuses "Nässu in memoriam" Kose näiteselts "Kikerdis"

Näitlejapreemiad:
Leida Lepland lavastuses “Asemikud” - Kolmas Voorus
Ülle Sirila lavastuses „Sirena ja Victoria” - PadiseRahva Teater 
Margo Laine lavastuses „Sirena ja Victoria” - PadiseRahva Teater

Žürii eripreemiad:
Teatteri Wecando (Soome) lavastuse “Jussin syntymäpäivät” eest, lavastaja Anu Hytönen
Kärla näiteselts lavastuse „Maada“ eest, lavastaja Marika Paas
Abruka naistele lavastuses "Nässu in memoriam" - Kose näiteselts "Kikerdis"
Tarmo Kruus dramaturgia loomise eest lavastuses "Ehitame torni!" - Pajusi Teater

Külli Reinumägi ja Rait Avestik tunnustasid nähtud lavastuste hulgast järgmisi harrastusteatreid ja teatritegijaid

Laureaadid:
Salme Teater 
S.Mrožek "Suvepäev" lavastaja Jaanus Nuutre

Oomeriteater 
"Seitse samuraid" (T.Ojasoo, E.Sepmer “Seitse samuraid” ainetel) lavastaja Maret Oomer

Krabi Külateater 
M.Mürk “Piimäpukijutu” lavastaja Marje Mürk

Salme Vallateater 
U.Lennuk "Igavene kapten" lavastaja Maire Sillavee

Eriti kenasti mängis naisnäitleja:
Heidi Pähn lavastuses "Suvepäev" - Salme Teater

Eriti kenasti mängisid meesnäitlejad:
Kristjan Arunurm lavastuses "Suvepäev" - Salme Teater
Rainer Miller lavastuses "Suvepäev" - Salme Teater
Meelis Juhandi lavastuses "Igavene kapten" - Salme Vallateater

Näitlejapreemiad:
Joonatan Ants Laidus lavastuses "Kessleri viled" – Maarjalill 
Eliis Raaper lavastuses "Igavene kapten" - Salme Vallateater
Tiiu Vallimaa lavastuses “Kaks mängu linnapargis: potimäng ja ärtumäng” - Saue Seeniorteater 
Terje Menert lavastuses “Kaks mängu linnapargis: potimäng ja ärtumäng” - Saue Seeniorteater 
Eigi Tali lavastuses "Projekt Victoria" - Jõelähtme LavaGrupp
Toivo Prostang lavastuses "Põrunud aru õnnistus" - Taritu tubateater

Žürii eripreemiad:
Astra Põlma dramaturgia loomise eest lektoorium-lustmäng "100 vakka teatrisoola" - Vana-Vigala näitetrupp "Topelt-Kiiks”
Martin Rebane ja Tiit Tammesson tõetruu ideede lahingu eest lavastuses "Projekt Victoria" - Jõelähtme LavaGrupp

XVIII Külateatrite festival 10.-12.august 2018 Kärlal, Saaremaal.

Külateatrite festival algab täna, reedel 10.augustil Kärlal, Saaremaal kell 12:00.
 
Festivalil 34 harrastusteatrit üle Eesti, 35 etendust, 4 mänguplatsi. 
Etendused toimuvad Kärla Rahvamajas, Kärla Põhikoolis, Kärla spordihoones ja Kärla kõlakojas. 
Seekord analüüsib ja annab lavastustele tagasidet žürii Tõnis Kipper, Leila Säälik, Rait Avestik, Külli Reinumägi, Tiina Tegelmann ja Ingmar Jõela. 
 
"Parem kirkalt elus läbi põleda kui keskpäraselt end elust läbi vedada."
(Voldemar Panso)
 
Külateatrite festival on suurimaid harrastusteatrite festivale Eestis. 
Traditsiooniliselt toimub festival igal aastal kindlasti Eestimaa erinevas paigas. 
Festival on võimalus jagada oma teatrikogemusi teiste truppidega, omandada uusi teadmisi ja rääkida teatrijuttu mõttekaaslastega. See on tunnustus nendele inimestele, kes leiavad põhitöö kõrvalt õhtuti aega ja tahtmist kogukonnale teatrikunsti jagada ja traditsiooni edasi kanda.
 
 AJAKAVA

REEDE, 10.AUGUST
12:00 AVAMINE
12:15 Taritu tubateater  
H. Raudsepp/V. Uibo "Põrunud aru õnnistus" lavastaja Väino Uibo (Kärla rahvamaja)
13:00 Rainbow
R.Annuk "Ärimehe poisipõlv" lavastaja Rein Annuk (Kärla kõlakoda)                       
13:45 LendTeater
V.Uibo "Pasjanss" lavastaja Väino Uibo (Kärla rahvamaja)
13:45 Väike Tantsuteater MERI  
M.Lehto "Keisri rebasejaht" lavastaja Merike Kahu (Kärla kõlakoda)
16:00 Vilde teater
J.Puusepp "Muinasjutt" lavastaja Janno Puusepp (Kärla rahvamaja)
16:00 Teater TRET            
E.Vilde "Kosilane Rakverest" grupitöö (Kärla kool)
17:30 Jõelähtme LavaGrupp
A.Mälk "Projekt Victoria" lavastaja Maie Ramjalg (Kärla rahvamaja)
18:00 Seasaare Teater
J.Puusepp "Missioon" lavastaja Janno Puusepp (Kärla kool)
19:00 Orezare    
G.Kordemets "Vanameeste suvi" lavastaja Piia Bergstein (Kärla rahvamaja)
20:30 Tornimäe TUNGAL
"Vandekohus" R.Rose "Kaksteist vihast meest" põhjal lavastaja Krista Kütt (Kärla kool)

LAUPÄEV, 11. AUGUST
10:00 Tornimäe Näiteselts
J.Viigi “Tühjad näpud” grupitöö (Kärla rahvamaja)
10:00 Kivi-Vigala Rahvamaja näitetrupp "Sõbra-Vägi"
O.Luts "Kapsapea" lavastaja Heli Lints (Kärla kool)
11:30 Saue Seeniorteater            
M.Seeder “Kaks mängu linnapargis: potimäng ja ärtumäng” lavastaja Virko Annus (Kärla kool)
12:00 PadiseRahva Teater           
A.Galin "Sirena ja Victoria” (eestindanud Margus Lepa 1977.a.) lavastaja Erika Kaljusaar (Kärla rahvamaja)13:00 Vana-Vigala näitetrupp "Topelt-Kiiks”
Lektoorium-lustmäng "100 vakka teatrisoola" lavastaja Astra Põlma (Kärla kool)
13:30 Teater E.H.K.          
N.Koljada "Kõikehõlmavalt" lavastaja Esta Sokk (Kärla rahvamaja)
13:30 Teatteri Wecando (Soome)            
U.Löfgren “Jussin syntymäpäivät” lavastaja Anu Hytönen (Kärla kõlakoda)
15:00 Väike Tantsuteater MERI 
J.Liiv "Üle vee" lavastaja Merike Kahu (Kärla rahvamaja)
15:00 Pärnu-Jaagupi Aleviteater Rändtirtsud      
A.Mägi “Minu ema on päkapikk” lavastaja Gerda Mölder              (Kärla kool)
15:00 Oomeriteater       
"Seitse samuraid" (T.Ojasoo, E.Sepmer “Seitse samuraid” ainetel) lavastaja Maret Oomer (Kärla spordihoone)
16:00 Pajusi Teater
T.Kruus "Ehitame torni!" lavastaja Tarmo Kruus (Kärla rahvamaja)
16:00 "On 1 teater"
N.Mirošnitšenko ꞌꞌSee, kes avab ukseꞌꞌ (tõlkija E.Sokk) grupitöö (Kärla kool)
17:00 Krabi Külateater   
M.Mürk “Piimäpukijutu” lavastaja Marje Mürk (Kärla kõlakoda)
17:30 Kose näiteselts "Kikerdis" 
"Nässu in memoriam" (J.Tuuliku "Kojusõit ainetel dramatiseerinud Maie Matvei) lavastaja Maie Matvei (Kärla rahvamaja)
17:30 Saaremaa Teater 
V.Uibo "Naised meeste maailmas" 1.osa Arstilkäik 2.osa Hõbepulm lavastaja Väino Uibo (Kärla kool)
18:00 Maarjalill 
L.Ots "Kessleri viled" lavastaja Loone Ots (Kärla spordihoone)
19:30 Salme Teater 
S.Mrožek "Suvepäev" lavastaja Jaanus Nuutre (Kärla kool)
19:30 Kolmas Voorus
J.Puusepp “Asemikud” lavastajad Kersti Sillaots ja Andres Linnupuu (Kärla rahvamaja)
21:10 EHH-TEATER          
D.Kwan, D.Scheinert, A.Linnupuu "Unistuste(k)andja” lavastaja Andres Linnupuu             (Kärla rahvamaja)

PÜHAPÄEV, 12.AUGUST
10:00 Karja mõisamaja nätering 
"Karja mõisa vaim" (J.Puusepp "Pajusi mõisa vaim" järgi kohandatud) lavastaja Krista Kütt (Kärla rahvamaja)
10:00 Kanepi harrastusteater     
T.Appelgren "Majakavahi tüdrukud" lavastaja Tuulike Mölder (Kärla kool)           
11:30 Salme Vallateater 
U.Lennuk "Igavene kapten" lavastaja Maire Sillavee (Kärla rahvamaja)
12:00 Kärla näiteselts     
J.Puusepp "Maada" lavastaja Marika Paas (Kärla kõlakoda)
13:00 Mokakobin
E.Kaljusaar "KÕRTS" lavastaja Eha Kaljusaar (Kärla rahvamaja)    
14:30 KaRakTer
S.Mrožek "Ulgumerel" lavastaja Aavo Soots (Kärla kool)
17:30 Lõpetamine

Etendused on kõigile tasuta!
 
 
 
Festivali toetavad: Eesti Kultuurkapital, Rahvakultuuri Keskus, Saare vald, Kärla Rahvamaja. 
 
Festivali korraldavad: Kärla Rahvamaja, Saaremaa harrastusteatrid ja Eesti Harrastusteatrite Liit
 

Harrastusteatrite suvekool!

Harrastusteatrite suvekool toimub 29. juunist - 1. juulini Kuremaal,
Jõgevamaal.

Teema: lavastaja töö näitlejaga.

Suvekooli osalustasu on 37 eurot (sisaldab majutust Kuremaa Ujula
külalistemajas, 5 toidukorda ja kohvipause)

Registreerimine kuni 25.juunini aadressil This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Õppetöö toimub Kuremaa lossis.

AJAKAVA

Reede, 29. juuni

Kell 15:00 majutus ja registreerimine Kuremaa lossis ( Lossi 1, Kuremaa, Jõgevamaa).
Kell 16:00 materjali analüüs - arutelu juhib Anu Tonts (Teater Vanemuine dramaturg)
Kell 20:00 õhtusöök

Laupäev, 30.juuni

Kell 8:30 hommikusöök
Kell 10:00 Näitlejameisterlikkus, lavaline liikumine juhendavad
Lavakunstikooli tudengid
Kell 12:00 "Eesti matus" 1.vaatuse lavastamine - tööd juhendab Üllar Saaremäe (Rakvere Teater)
13:30 lõunasöök
Kell 14:30 jätkub töö 1.vaatusega
Kell 19:00 õhtusöök
Vajadusel jätkub töö 1.vaatusega

Pühapäev, 1. juuli

Kell 8:30 hommikusöök
Kell 10:00 Näitlejameisterlikkus, lavaline liikumine juhendavad
Lavakunstikooli tudengid
Kell 12:00 suvekooli lõpetamine

 
Suvekooli toetab harrastusteatrite mentorprogramm.

10.-12.august toimub XVIII Külateatrite festival KÄRLAL, Saaremaal.


Registreerimine kuni 6.juuni 2018!!!

Palun täitke ankeet:
https://kylateatrid.typeform.com/to/ji6WY1

Etendustega seotud lisainfo Kristiina Oomer This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Mänguplatsid:
Kärla rahvamaja lava: lavaava 8 m, sügavus 10m, estraad u 1 m;
Kärla kõlakoda: kõlakoja laius 8m, sügavus u 5m; eesoleva tantsuplatsi laius 14m ja sügavus 7m (umbes);
Kärla kooli aula.

Majutus:
Kärla Põhikooli klassid (oma mati ja kotiga)
Kärla Spordihoone põrand (oma mati ja kotiga)
Kärla Pastoraadihoone voodikohad
Broneerimine ja hinna info Virge Varilepp This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Osavõtutasu 35 € (summa sisaldab reede: lõuna ja õhtusöök; laupäev: hommikusöök, lõuna ja õhtusöök; pühapäev: hommik ja lõuna. Kokku 7 toidukorda).

 

Eesti Vabariik 100